🎬 📺 "Pułapka" Nowa Autorska Produkcja Stacji TVN 📺 🎬

in pl-filmy •  9 months ago  (edited)


W poszukiwaniu dzisiejszej serialowej propozycji przyszła mi z pomocą stacja TVN bo właśnie tam natknąłem się na pierwsze zapowiedzi ich nowej autorskiej produkcji. Choć telewizję oglądam raczej od święta to po obejrzeniu pierwszego sezonu śmiało mogę stwierdzić - to mocna i godna polecenia produkcja dla wszystkich fanów wątków spiskowych i kryminalnych !!! Zapraszam na krótkie streszczenie i omówienie nowego serialu "Pułapka"


Kilka Słów o Serialu


Główną bohaterką serialu "Pułapka" jest pogrążona w rozpaczy po śmierci męża pisarka Olga Sawicka. Szukając inspiracji do napisania kolejnej książki bohaterka niespodziewanie natrafia na reportaż o zaginięciu jednej z podopiecznych domu dziecka. Pod pretekstem spotkania autorskiego pisarka odwiedza placówkę gdzie poznaje Ewę – nastolatkę, która nie wie kim jest i nie zna swojej przeszłości. Szybko okazuje się także, że na pierwszy rzut oka zwykły dom dziecka skrywa wiele innych mrocznych tajemnic. Chcąc dowiedzieć się więcej o tajemniczej dziewczynie Olga prosi o pomoc przyjaciółkę Justynę pracującą w policji. Próba rozwikłania zagadki tajemniczej Ewy ujawnia wielki spisek sprzed wielu lat i wpędza pisarkę jak i młodą dziewczynę w wielkie niebezpieczeństwo.

Obsada


Dobry scenariusz nie wiele dziś znaczy bez dobrej i znanej obsady, a w tym przypadku prace włożone w ich dobór nie były czasem straconym. Rolę pisarki Olgi Sawickiej zagrała Agata Kulesza, która po raz kolejny udowodniła, że na polskim ekranie nie ma sobie równych. Aktorka ukazała uczucia, traumatyczne przeżycia i całą emocjonalną otoczkę w niebywały sposób. Omawiając ten serial trudno też nie wspomnieć o kolejnym znanym nazwisku takim jak Leszek Lichota, który tym razem wcielił się w dość tajemniczą i mocno złożoną postać policjanta powiązanego z serialowym spiskiem. W serialu nie zabrakło także innych znanych polskich nazwisk jak Joanna Kulig, Kinga Preis, Krzysztof Pieczyński czy Jacek Lenartowicz. Młode pokolenie aktorów również wypadło dość dobrze. Tajemniczą wychowankę domu dziecka Ewę Maj zagrała Marianna Kowalewska, której towarzyszył znany już z takich produkcji jak "Belfer" czy "Czuwaj" Mateusz Więcławek.


Podsumowanie

Choć TVN nie może za często pochwalić się produkcjami wysokich lotów to w tym przypadku serial "Pułapka" można zaliczyć do udanych. Już od pierwszego odcinka serial dość umiejętnie wciąga widza w skomplikowaną zagadkę i dobrze ujęty mroczny klimat. Nie brakuje też w nim napięcia, niespodziewanych zwrotów akcji i wątków kryminalnych. Pierwszy sezon serialu wyreżyserował wielokrotnie nagradzany Łukasz Palkowski na podstawie scenariusza Karoliny Frankowskiej i Michała Godzica. Serial można obejrzeć na platformie Player.plJeśli spodobał Wam się mój dzisiejszy wpis to wiecie co robić ;) Wszelkie opinie, komentarze jak i serialowe propozycje zawsze mile widziane ;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dobry serial od TVN? Jestem pozytywnie zaskoczony.

Przyznaję, że sam byłem zaskoczony ale serial jest przyzwoity więc warto zarwać wieczór czy dwa. Klimat według mnie zbliżony do pierwszego sezonu "Belfra".

Dobrze, że powstają nowe, dobre seriale u nas w kraju - nawet jeśli są to produkcje TVN-u. Oby telewizyjne stacje przekonały się, że oglądalność bierze się też z jakości.

Congratulations @mrcn-86! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard Ranking update - Resteem and Resteemed added

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!