Słowem wstępu

in pl-blog •  5 months ago 

Cześć, mam 30 lat i jestem zmęczony. Nawet bardzo. Postanowiłem jednak zacząć prowadzić prywatnego bloga. Bloga, którego chciałbym przeczytać mając 15 lat. Chciałbym wiedzieć wtedy to, co wiem teraz. Może pozwoliłoby mi to uniknąć kilku problemów, a może pozwoliłoby zajść dalej w ciągu tych 15 lat? Nie wiem, po fakcie można tylko gdybać.

Nikogo pouczał nie będę, jeśli już to samego siebie, ale może ktoś wyniesie z moich wpisów kilka wartościowych informacji. Będą to rzeczy wynikające z doświadczeń, które przeżyłem na własnej skórze. Nie martwcie się jednak - nie będzie żadnego coachingu, bo tym z kolei gardzę. Będą tylko rzeczy, które uważam za słuszne jako człowiek pragmatyczny i logicznie spoglądający na świat. Jeśli coś będzie brzmiało podobnie - cóż, widocznie w tym przypadku coachowie mają rację. Będzie to jednak znaczyło, że w moim życiu faktycznie wydarzyło się coś, co skłoniło mnie do przemyśleń na ten temat.

Porównując dokonania swoich rówieśników, zrobiłem (i nadal robię) w życiu całkiem dużo rzeczy. Czy to już ten moment, w którym można powiedzieć, że odniosło się sukces? Cóż... wszystko zależy od definicji sukcesu. Z jednej strony uważam, że tak, a z drugiej strony mogłoby być lepiej (gdybym tylko wiedział te 15 lat temu to, co wiem teraz...).

Daleko mi do Jeffa Bezosa, czy Elona Muska, ale próbowałem swoich sił w kilku startupach, zarówno jako pracownik, jak i właściciel. Było to zawsze niezwykle ciekawe wydarzenie. Mogłem dzięki temu nauczyć się postrzegania świata z dwóch różnych stron barykady, czego często ludziom brakuje. Co z tego wszystkiego wyszło? Tego dowiecie się dopiero w kolejnych wpisach.

Zapraszam do dodania bloga do ulubionych, mam nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie.

PS. Jako typowy early-adopter mam głęboką nadzieję na rozwój technologii Blockchain. Wy również? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie. Kilka porad na start także by się przydało, bo widzę, że jestem na platformie pierwszy :)


Pierwotnie opublikowano na Droga do sukcesu. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bążur @drogadosukcesu!


Witamy na #polish, czyli polskim tagu Steem! Moim zadaniem jest wprowadzenie Cię w tajniki sieci.

  - Użytkownicy sieci nie lubią plagiatów, oszustw, promowania piramid finansowych i obrażania innych. Warto mieć to na uwadze publikując wpis.
  - Jeśli wpis zawiera duże dawki wulgaryzmów, pornografii i treści dla dorosłych, rozważ użycie tagu nsfw.
  - Uważaj na oszustwa! Różne osoby mogą próbować wyciągnąć od Ciebie tokeny lub delegacje (prośby, klikanie w linki, próby przejęcia Twojego hasła do konta). W razie wątpliwości wejdź na Steem Chat i zapytaj o zaistniałą sytuację.
  - Steem Chat to otwarty chat, na którym swój kanał ma również polska społeczność. Kliknij w ten link aby go uruchomić. Chat nie jest zintegrowany ze Steem - zakładasz tam zwykłe konto, podobnie jak w wielu usługach sieciowych. Wygodnie jest jednak użyć takiego samego nicka jak na Steem.
  - Zachęcamy Cię do odwiedzenia FAQ na steemweb.pl, gdzie możesz dowiedzieć się mnóstwa rzeczy związanych ze Steemem. Jest to wybór najlepszych poradników stworzonych przez doświadczonych użytkowników platformy.
  - Nie wiesz jakich tagów użyć do wpisu? Zajrzyj na listę tagów lub wybierz coś z drzewa tagów.. Odpowiednie tagi zwiększą zasięg twoich postów i nagrody z nich!
  - Zapisz hasło w bezpiecznych miejscach! Jeśli je utracisz, to nigdy już nie odzyskasz konta!

Baw się dobrze!

Congratulations @drogadosukcesu! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published your First Post
You got a First Vote

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Hello @drogadosukcesu! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko