Bleach - Świat shinigami

Yo.

Zastanawiałeś się kiedyś, czytelniku, co się dzieje może po śmierci? Czy dusza odłącza się od ciała i gdzie najwyżej później się znajduje? Spekulacji jest wiele. W Japonii mówi się o Shinigami, czyli bóstwo śmierci. Produkcje okazujące tę personifikację to m.in. Death Note lub Death Parade. Dzisiaj opiszę twór autorstwa Tite Kubo, który w swój oryginalny sposób przedstawia sytuację dusz po śmierci ciała. Mowa tutaj o Bleach. Serdecznie zapraszam do czytania. :)

Anime typu Shounen, przygodowe, komedia.

Zarys fabuły

Fabuła kręci się wokół piętnastoletniego Ichigo Kurosaki. W pewnym dniu do jego pokoju niespodziewanie weszła Rukia, jednej z społeczności dusz. Ichigo zobaczył Rukię i w strachu kopnął ją w twarz. Dziewczyna była bardzo zaskoczona faktem, iż młody chłopak potrafił ją zobaczyć. Kiedy Rukia chciała obezwładnić Ichigo, zaatakował Hollow (odrzuconej duszy, którą trzeba ''oczyścić''). Podczas walki młoda shinigami musiała oddać swoje moce Ichigo i tak nasz rudzielec pokonał stwora.

Jeszcze trochę o głównym bohaterze...

Ichigo nie miał nigdy łatwego życia. Kiedy miał 9 lat zmarła jego matka z powodu ataku hollowa. Młody chłopak został z ojcem i dwójką młodszych sióstr. W szkole chłopak jest gnębiony z powodu koloru jego włosów, lecz radzi sobie z tym nieźle. Możemy ujrzeć, jak Ichigo bardzo często wdaje się w bójki z szkolnymi łobuzami. Zdarzyło się, że Ichigo obronił chłopaka meksykańskiego pochodzenia, Chada. Dzięki heroicznemu wyczynowi, Ichigo zyskał przyjaciela z którym chodzi do liceum. Widz może spokojnie utożsamić się z głównym bohaterem. :)

To, co wam przedstawiłem, to jedynie początek całej serii. O dalszym ciągu zdarzeń Musisz już sam się zapoznać. :)

Muzyka

Soundtrack Bleacha jest według mnie jednym z największych atutów serii animowanej. Ścieżka nadaje swój uniwersalny klimat całej produkcji, którzy fani kochają. Mowa tutaj o ,,Number One'' Hazela Fernandesa, lub ,,Asterisk'' stworzony przez Orange risk (pierwszy opening). Ścieżka posiada również cały szereg hiszpańskiego klimatu, który był kluczowy z jednej z sag. Nie brakuje tutaj niczego. Jest niezliczona ilość muzyki instrumentalnej, po prostu każdy się zakocha. ^^ A tutaj macie opening o którym była mowa:

Kreska i animacja

Okej okej. Tutaj się zatrzymajmy. Odrzuca cię stara kreska i animacja? Spoko. Ale nie oceniaj dopóki nie obejrzysz chociaż dziesięciu odcinków. Do kreski można się przyzwyczaić, chociaż nie jest aż taka stara jaka się wydaje. Anime miało swój początek 2004 roku, moim zdaniem aż tak bardzo się nie zestarzała. Rysunki stoją na dobrym poziomie, tak samo mogę powiedzieć o walkach. Później będzie jeszcze lepiej, wraz z odcinkiem 190 będzie już cały format. Animacja dobrze oddaje momenty komedii, także widz na pewno nieraz uśmieje się z płaczem podczas seansu.

Jeszcze jedne słowo o walkach. Tak jak wspominałem, jest bardzo dobrze. Kocham walki szermierki w anime, które są wspierane odpowiednią muzyką i animacją, oraz trzymają widza w napięciu. Znajdziemy to wszystko w Bleachu :). Warto tutaj dodać, że każdy bohater ma swoją moc i ''bankai'' (tak jakby moc ostateczna). Ogólnie dzieje się rozpiździec, Musisz to zobaczyć! ^^

Kilka słów ode mnie

Tak jak z każdą moją rekomendacją, polecam zapoznać się z tytułem. Na pewno umili Wam niejeden wieczór. :) Anime zawiera 366 odcinków, z czego duża część to fillery (niezwiązane z mangą). Ja oglądałem bez fillerów i bardzo dobrze wspominam ten czas. Polecam obejrzeć na stronie tutaj, bardzo łatwy dostęp do innych zawartości (gry, filmy itp.). Również wiadomości związane z całą serią. Wspomnę, że produkcja skończyła się na jednych z arków i zakończyła wątek główny anime. Manga jest dalej wypuszczana, a czy będzie z tego adaptacja anime to są tylko takie spekulacje.

Dziękuję za przeczytanie. Jeżeli wpis się spodobał, nie zapomnij dać upvote. To bardzo mnie motywuje do kolejnych wpisów! Miłego dnia / Miłej nocy życzę! :)

Sort:  

Dzięki za super recenzję!

Dzięki za super komentarz!

Ostatnio oglądałam film z tego roku, całkiem całkiem, nie porywa ale obejrzeć można ;)

Posted using Partiko iOS

Zapewne netflix... Ma niskie noty, tak samo jak większość adaptacji z anime

Congratulations @barreloflaughs! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard Ranking update - Steem Power, Followers and Following added

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!