Birch Magic Tree

in photography •  10 months ago 

Birch Magic Tree
Kilka słów o tym drzewie.
Jestem pewny, że większość ludzi wie o istnieniu Brzozy, ale czy większość zna jej magiczne zalety ?

Brzoza jonizuje ujemne powietrze, a ujemne jony działają leczniczo na organizm. Codziennie mamy styczność z jonami dodatnimi, które są szkodliwe, generują je spaliny, asfalt, urządzenia grzewcze i elektryczne. Nadmiar tych dodatnich jonów odpowiada za nasze złe samopoczucie, bóle głowy i brak optymizmu. Warto często znaleźć się obok tego drzewa :)

Doceniano jej zalety lecznicze już w medycynie ludowej, praktycznie wszystkie fragmenty tego drzewa.
Liście brzozy to substancje aktywne: flawonoidy, garbniki, trójterpeny (betulina), olejek eteryczny, kwas askrobinowy.
Mają działanie moczopędne, napotne, przeciwreumatyczne, usprawniają metabolizm i działają detoksykująco na układ krwionośny.
Wyciąg stosuje się także do pielęgnacji włosów oraz w leczeniu chorób skóry. Kora brzozy stosowana jest w leczeniu nowotworów. Napary z pączków obniżają temperaturę, łagodzą bóle gardła i mięśni.

Sok z brzozy (Oskoła), polecany jest do picia w chorobach wrzodowych, reumatyzmie oraz chorobach nowotworowych. Wzmacnia odporność, jest skarbcem mikroelementów, potas, magnez, fosfor, wapń, żelazo, aminokwasy, witaminy C i B. Zapobiega chorobom serca, ponieważ jest źródłem przeciwutleniaczy.

Ponadto brzoza, potrafi dostosować się do trudnych warunków, jest niewybredna, dobrze rośnie na terenach suchych i piaszczystych. Jest to tzw. gatunek pionierski, który szybko zasiedla nieużytki. Jest również wykorzystywana w kosmetyce.
Brzoza drzewo życia ? :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
http://poradnik.xyz/jakie-sa-lecznicze-wlasciwosci-brzozy/

Dodatkowo nieoceniona przy rozpalaniu ogniska. Jej kora pali się nawet mokra. Nie raz brzoza ratowała tyłek na rybach :)

·

także jak widać wiele zastosowań :) ale jeszcze nie rozpalałem ogniska za pomocą brzozy, nie wydaje więcej dymu ? :)

·
·

Mokra trochę dymi. Oglądałem też program o Syberii i tam podobno z brzozy pod wpływem temperatury uzyskują olejek, który służy min przeciw komarom, czy do impregnowania drewna.

·
·
·

ja o wysokich właściwościach drzewa dowiedziałem się od starszych ludzi, więc zainteresowałem się. Widzę że brzoza ma dużo więcej zalet i muszę zagłębić się bardziej w ten temat :), a po drugie mam przepiękny lasek brzozowy, troszeczkę w oddali na przeciwko domu. Dużo wiesz na ten temat, też interesujesz się innymi drzewami ?

·
·
·
·

Bardziej w kwestiach survivalowych. Jakie drewno najłatwiej rozpalić, z których można zjeść owoce. Których kora działa przeciwbólowo a których odstrasza robaki i takie tam.

Congratulations @sienias23! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard World Cup Contest - The results, the winners and the prizes

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!