Paytomat Cüzdan Aplikasyonuu

in #paytomat2 years ago (edited)

paytomatw2.JPG

Başlangıç notu:  Önceki yazımda Paytomat 'ın işleyişi,nelerde farklılık yarattığı ve gelecekte ne kadar önemli bir yerde olacağını anlatan değerlendirmelerim olmuştu. https://steemit.com/blockchain/@erkander/paytomat-alisverisin-kripto-hali) Şimdi sırada Paytomat Cüzdan uygulaması incelemesi var. Yazıya başlamadan önce şunu belirteyim; bende uygulamayı yeni indirdim ve yaşadığım deneyimler ile birlikte cüzdan hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağım. Kullandığım uygulama IOS versiyonu.Buradan indirebilirsiniz.

Paytomat Cüzdan, kullanıcılar için gerçekten güçlü bir kripto cüzdanı. Güçlü olmasının yanında ayrıca işlemlerde hızlı ve kullanımı çok kolay bir uygulama. Uygulama yeni hesap oluşturma sayfası ile açılıyor. Size verilen 24 kelimelik şifrenizi kaydedip cüzdan hesabınızı oluşturuyorsunuz.Daha sonra ise uygulamayı her açtığınızda sizden istenecek 6 haneli bir şifre oluşturuyorsunuz. İsterseniz daha sonra seçeneklerden değişiklik yaparak parmak izi teknolojisinin nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

wallet1.JPG

Giriş yaptıktan sonra şimdi sıra geldi kriptolarınızı yönetmeye. Ayarlar kısmından Managed Cryptocurrencies’e tıkladığınızda önünüze seçim yapabileceğiniz bir ekran geliyor.Cüzdanda şuan da Bitcoin, Dash, Eos ,Ethereum, Horizen, Litecoin, Nem, Waves ve Zcoin bulunduğu için onları seçebileceksiniz.Zamanla bu sayının artacağını düşünüyorum.Seçimleri yaptıktan sonra ana ekranda seçtiğiniz kriptolar gözükecektir. Hangisinde işlem yapmak isterseniz üzerini tıklamanız ve ‘send’, ‘receive’ alanlarını kullanmanız yeterli olacak. Coin gönderim işlemi de alım işlemi de çok kolay. Uygulamanın bu basit yapısı gerçekten Iphone kullanıcılarının seveceği cinsten. Bende hep sadeliği sevmişimdir. Qr kodu okutarak işlem yapmayı tercih edenler zamanda kazanabilirler.

wallet2.JPG

Ayrıca uygulamada Eos hesabı açmak da çok basit.Hemen yeni bir hesap oluşturabilirsiniz . 12 karakterlik Eos account ismini girdikten sonra size sistem tarafından ücret bilgisi uyarısı geliyor. Ben açtığımda 1,36 dolar gibi bir ücreti vardı.

wallet3.JPG

Özetle beğendiğim bir uygulama oldu. Kriptoların yönetimini tek elden böyle kullanışlı bir şekilde yapmak sizin içinde önemliyse hemen indirmenizi ve kullanmanızı tavsiye ederim.

Detaylı bilgi için, https://wallet.paytomat.com, https://www.paytomat.com adreslerinden faydalanabilirsiniz.