Paytomat - Alışverişin Kripto Hali

in #blockchain2 years ago

Cryptocoins.news_.png

Bitcoin cüzdanlarının sayısı 2018’de çok sayıda olsa da, kripto para ile yapılacak günlük alışverişler, müşteriler için vazgeçilmez bir durum haline geliyor. Bugün, kripto para ödemelerini yerel bir mağazada ya da en sevdiğiniz bir cafede herhangi bir satın alma işlemi kadar basit hale getirerek yapabilmek demek büyük bir yenilik demek.

Paytomot tam da bu konuya en iyi örnek olarak karşımıza çıkıyor.İş sahasında faaliyet gösteren ticari iş yerlerine, müşterilerine kolayca, birden fazla kripto para ödeme seçeneğini sunabileceği merkezsiz POS cihazı hizmeti sunuyor.Yani ek donanım satın alma veya üçüncü taraf programları yüklemeye gerek kalmadan mevcut bir ticari sisteme entegre edilen bir uzantı olarak tanımını yapabiliriz. İşlem yapmak için, bir fatura ya da satın almak için QR koduyla bir çek oluşturacak olan bir düğmeye basmak kadar kolay bir işlem. Müşteri sadece bir Paytomat cüzdanına ve bir akıllı telefona ihtiyaç duyuyor işlem sırasında.

işlem.JPG

Paytomatı piyasada ki rakiplerinden ayıran en önemli iki özelliği ise şu şekilde açıklanabilir. İlki insanların kripto paraları halen karmaşık ve anlaşılması güç görmeleri. Paytomat’da müşteri teknik konularla,yazılımlarla vs. uğraşmadan işini hallediyor. Zaten baştada dediğimiz gibi Paytomot’ın en önemli amacı bu alanda ödeme imkanlarını kolaylaştırmak.İkincisi ise uygulanan sadakat programı. Bunun için kripto paralarla bir ödeme ekosistemi bulunuyor: bu ekosistemde üç ana bileşen bulunuyor.
– PTM, PTX ve PTI jetonları.

PTM, Paytomat blok zincirinin temel para birimidir. Tüccarları ve kripto geliştiricileri cezbetmek için ana sürücülerden biri haline gelmektedir. Satıcı her kriptoyla ürün aldığında, bir ödül kazanacak sistem. Bu ödeme tutarına belirli bir miktar PTM hediye ediliyor. Kullanıcılar hediye kripto para birimini istedikleri gibi kullanabilirler.

PTX, müşteri sadakat programı için temel olacak şekilde tasarlanmış bir varlık simgesidir. Diğer herhangi bir program gibi, PTX müşterileri doğrudan müşterinin cüzdanına gönderilen sadakat kripto paraları ile ödüllendirir. İşleyiş şekli bankadan para kazanma işlemlerine benzer yapıdadır.

PTI,İki nedenden dolayı oluşturulan Dalgalar Platformuna dayanan geçici bir özellik. Öncelikle Token satışından sonra token satıcılar arasında dağıtılacaktır. İkinci olarak, bir ana – PTM – serbest bırakılmadan önce kripto değişiminde listelenecektir. Daha sonra kullanıcılar 1: 1 oranında PTZ’yi PTM’ye dönüştürebilecektir. PTM kendi blok zincirine dayanacaktır.

kripto.JPG

Şu an için Paytomat cüzdanda BTC, Dash, EOS(ve Eos Tokenleri), Ethereum(ve Ethereum Tokenleri), Horizen, Litecoin, NEM, Waves(ve Waves Tokenleri) ve Zcoin bulundurabiliyoruz. Ayrıca hızlı ve ucuz bir şekilde tüm bu coinlerin transferlerini hızlı bir şekilde sağlayabiliyoruz.

Website: www.paytomat.com
Twitter: https://twitter.com/paytomat
Facebook: https://www.facebook.com/paytomat/
Telegram: https://t.me/paytomat
Medium: https://medium.com/paytomat
Steemit: https://steemit.com/@paytomat
Linked In: https://www.linkedin.com/company/paytomat/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UClYHITDcF3QsAtkmKzfXczQ
Github: https://github.com/Paytomat