Teknolojiyi Fazla Kullanmanın Zararları

in #life5 years ago

Merhaba TR Steemians

Sizlere Teknolojinin fazla kullanmanın zararlarını anlatacağım. Bir çok şeyin fazla kullanımının zararlı olduğu gibi teknolojinin de fazlası zarardır.

Teknoloji hepimiz için vazgeçilmez bir araç, özelliklede telefonlar hepimizin vazgeçilmezidir. Her geçen gün hayatımızda daha önemli bir yere oturuyor artık herkes için alışıldık bir şey, teknoloji olmazsa hayatın zor olduğu söylenir.

Teknoloji tabiiki önemli bir araçtır iletişim için özellikle çok gereklidir. Ama fazla kullanım zararlarını öğrenmemiz ve aşırı kullanmamayı, kendimize dur demeyi bilmeliyiz!

Adapte, kısırlık,düşük

Günümüzde adapte ve kısırlık problemlerinin cep telefonu tarafın arttığına dikkat çeken uzmanlar, cep telefonu kullanımının uzun süre sonrası tamamen kısırlığa sebep olabileceği bunun yanı sıra tümör oluşumlarının başlayabileceği tıp dünyasında açıklanmıştır. Meme kanserlerinin en büyük sebeplerinin bir tanesi olarak görülen cep telefonunun yaydığı radyasyonun meme kanseri riskini oldukça arttırıyor. Hamilelikte ise asla cep telefonu kullanılmaması gerektiğini söyleyen uzmanlar, aşırı cep telefonu kullanımı bebeğin beyin gelişimini ve bedensel gelişimini oldukça etkilemekte ve düşük riskini aşırı derecede arttırmakta olduğunun altını çiziyor.

Kalp hastalıkları, stres,yorgunluk, hafıza zayıflaması, beyne zararları

Ayrıca cep telefonunun bir başka zararları da, görüş alanında daralma, kalp pilinin bozulma riski, kalp hastalıkları, hafıza zayıflaması ve beyin tümörü riski, kalıcı işitme bozuklukları, yoğun stres ve yorgunluk, konsantrasyon ve dikkat bozulması, embriyonun gelişiminin zarar görmesi, işitmede geçici aksaklıkların olması, kulak çınlaması ve kulaklarda ısınma, kan hücrelerinin bozulması, bağışıklık sisteminin bozulması, baş ağrıları, yüksek tansiyon, beyaz kan hücresi kanseri, genetik yapının bozulması, cilt kanseri ve beyin bariyerinin zedelenmesi gibi daha birçok hastalığa neden olmaktadır. Bu hastalıklara yakalanmamak için cep telefonu kullanmanız gerekiyorsa, cep telefonunuzu kendinizden mümkünse olabildiğince uzakta tutarak kısa süreli kullanın, bunun yanında cep telefonunuzu gece yatarken yastığınızın altına koymayın veya yattığınız oda da bulundurmayın, gece boyunca alacağınız radyasyon ileri ki zamanlarda hipertansiyon, algılama bozukluklarına ve ciddi kalp hastalıklarına yol açabilmektedir. (www.zararlar.com)

Gözler
Daha önce yapılan çalışmalarda yüksek orandaki elektromanyetik dalgaların görme bozuklukları yapabileceği ortaya konmuştu. Aynı durum birikme etkisi sonucunda da ortaya çıkabiliyor.(www.bakimliyiz.com)

Asosyallik

Ayrıca belirtmemiz gereken şey de fazla telefon, tablet gibi araçların bizi asosyal etmesi yalnızlaştırmasıdır.

Telefonun Zaralarlarını okudunuz, lütfen sadece ihtiyacımız olduğunda kullanalım. AŞIRI KULLANMAYALIM, TELEFONA BAĞLI KALMAYALIM.

FOLLOW ME

Sort:  

Abi naaptın sen yaa
😂telefonumu elimden fırlatasım geldi 😂
Hiç mi acımadın bunları açıklarken bize

Bende diyorum niye kimse beğenmedi herkesin zoruna gitmiş demekki :)

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.07
JST 0.034
BTC 24391.03
ETH 1903.96
USDT 1.00
SBD 3.31