Uygulamalar Ekibi Güncellemesi: Hivemind(Kovan)/Topluluklar, Kaydolmalar, Geliştirici Araçları ve Kondenser (Steemit.com)

in kusadasi •  6 months ago

Bugünün @steemitblog yayını, sizlere Steemit uygulamaları ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu yazıda, geçtiğimiz birkaç hafta içinde üzerinde çalıştığımız projeler bulunmaktadır.

Hivemind1.0 (Kovan) ve Topluluklar

@roadscape’in son Hivemind(Kovan)/Topluluklar yazısında ilk gelişme evresinin Hivemind1.0’i (çekirdek) tamamlamak olduğu açıklanmıştı. Hive1.0, kondensörü desteklemek için gereken tüm get_state ve get_discussions_ * parçalarını çoğaltmak için minimum uygulanabilir ürün (MVP) API'sini içerir.Bu aşama kullanıcı arayüzleriaçısından sorunsuz olsa da, güvenilirlik ve uyumluluk açısından test edilebilmesi için steemit.com'un kovan üzerinde çalışmasını sağlamak çok önemlidir.

Hive (kovan) 1.0’ın tamamlandığını ve üretimde canlı olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz!Kondenser, kovan API'lerini kullanmaya başlamak için güncellendi ve şu anda kovanın condenser_api uygulamasıyla olan testi devam ediyor.Mevcut odak, uyumluluk ve istikrar üzerinedir.

Her şeyin iyi göründüğüne ve ortaya çıkan beklenmedik konulara müdahale ettiğimize göre, eğlence bölümünün başlaması için zamanımız olacak - Hivemind1.5!

Bu durumun bu noktaya gelmesinin beklendiği zamandan çok daha uzun sürdüğünü biliyoruz.Geliştirme, başlangıçta planlanandan çok daha uzun sürdü, çünkü bu kararı, sadece Steemit.com için değil,Steem için topluluklar inşa etmemiz gerektiğine karar verdik.Başka bir deyişle, her Steem geliştiricisinin kaldırabileceği bir Topluluklar katmanı oluşturmak istedik.Bu, bir Steem uygulamasında gördüğünüz Toplulukların, Steem tarafından desteklenen diğer DApp'leri ziyaret ettiğinizde gördüğünüz Toplulukların aynı olmasını sağlayacak birleştirici bir katman oluşturacaktır.Bu karar, geliştirme döngüsüne çok fazla zaman eklerken, bu yeni yazılımın geliştiricilere ekleneceği değerin, beklemeye değer olduğunu düşünüyoruz!

Bu yeni uygulama katmanı (hive1.0) bile, geliştiricilerin Steemblockchain verilerini kullanan uygulamaları tam bir node(düğüm) çalıştırmaya gerek duymadan yazmasına izin vererek yararlanır.Bu, üçüncü taraf geliştiricilerin (uygun maliyetli) Steem'de heyecan verici yeni uygulamalar oluşturma becerilerini büyük ölçüde artıracaktır.

Kayıtların İyileştirilmesi

Kayıt sürecinin iyileştirilmesi, takım için en önemli öncelik olmaya devam ediyor.Yakın zamanda bir kayıt izleme sistemi ekledik, böylece kullanıcıları kayıt sürecinin her bir aşamasında izleyebiliriz.Bu veriler, kayıt sürecinin hangi bölümlerinde kullanıcıların en çok sorun yaşadığına dair daha iyi bir fikir verecektir.

İzleme sistemi, ilk adımdan (kayıt sayfasına geçtikten) sonuna kadar (kullanıcının şifresini onaylamak ve hesabını etkinleştirmek) her kullanıcının tamamladığı adımları kaydeder:

Daha İyi Bir Görüntü Barındırma

Imagehoster uygulaması, kullanıcıların steemit.com aracılığıyla paylaştığı görüntüleri yüklemek ve saklamak için kullandığımız uygulamadır. Kısa bir süre önce, görüntü yükleme hızlarını geliştirmemize olanak tanıyan büyük bir refaktör / imagehoster kodunun yeniden yazılımını yaptık. Amerika dışındaki kullanıcılar en önemli gelişmeleri görmelidir.

Yeniden yazma ile yaptığımız bir başka büyük gelişme, “depolama algılamasını” sağlamaktı, bu da depolama sağlayıcılarını istediğimiz gibi değiştirebileceğimiz veya tüm görüntüleri IPFS'ye yükleyebileceğimiz anlamına geliyor.Bu, platformun ölçeklendirmeye devam etmesi nedeniyle görüntü barındırma gereksinimlerimizi karşılayan yeni sağlayıcılar için maksimum esneklik sağlar.Bu, üçüncü taraf geliştiricilerin, açık kaynak yazılımımızı, kullandığımız aynı sağlayıcıyı zorlamadan kullanmasına da olanak tanır.

Son olarak, bu durum görüntülerin yeniden boyutlandırmasını kondenser (steemit.com) üzerinden yapılmasına olanak tanıyan GitHub Konu60 gibi bazı eğlenceli yeni özellikler için temel oluşturuyor.

Geliştirici Araçlarının İyileştirilmesi

SteemPython

Steem-python, uygulama geliştiricileri tarafından Steemblockchain ile arabirim kurmak için kullanılan bir kütüphanedir.Kütüphaneyi kullanarak geliştiricilerin deneyimini geliştirecek çeşitli güncellemeler yaptık:GitHub konuları, 169, 170 ve 226.

Jussi

Jussi, Steem geliştirme yığını için kritik bir yazılım parçasıdır.Bu, bizim ve geliştiricilerin, yükü en iyi şekilde dağıtmak için farklı Steemblockchain sunucularına çeşitli API çağrılarını eşlemesine izin veren bir “ters proxy” hizmetidir.Steem ile ilgili hizmetlerin kalitesini yüksek tutmak için gerçekten önemli bir bileşen.Özellikle geliştiriciler ve node operatörleri için kullanışlıdır.

Steem ile entegre olmak isteyen geliştiriciler için daha etkili bir araç olmak için bu uygulamayı geliştiren çok çalışma yaptık:

• Hatalar yakalandığında iyileştirilmiş hata işleme. (Github: Konu 158)
• Geliştirilmiş günlük (Github Konuları 151, 152 ve 153)
• Geri dönüşü olmayan bloklar için önbelleğe alma davranışı (Github Konu 159)
• Önbelleğe alınamayan istekler için işlemeyi optimize etme (Github Konuları 167 ve 168)
• Geliştiricinin jussi'yi yerel olarak çalıştırabilmesi için varsayılan bir yapılandırma sağlama (Github Konu 143)
• Çeşitli (son derece teknik) güncellemeler (Github Konuları 119 ve 164)

Kondenser (Steemit.com) Güncellemeleri

• Kısa bir süre önce, steemit.com'un hızlandırılmasına yardımcı olmak için ek performans izleme ve yeniden düzenleme ekledik.
• Herkesi güvenli tutmak için, kullanıcıların profillerinde şüpheli kimlik avı girişimlerine neden olan URL'ler için yeni uyarılaryayınladık.
Bu yayında tartışıldığı gibi, kullanıcıların Steemit'in Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını okumalarını ve açıkça kabul etmeleri için yeni bir uyarı ekledik.
• İçeriksel yardım sağlamak için kullanılacak yeni bir araç ipucu bileşeni oluşturuldu.Bu yeni bileşenle, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olmak için ek açıklamalar gerektiren web sitesinin alanlarına araç ipuçları ekleyebileceğiz.

Açılır menüyü gece moduna geçtiğinde doğru şekilde renklendirecek şekilde düzelttik.
• Cüzdan görünümünde tahmini Steem hesap değerinin üç günlük ortalamasını kaldırdık. Cüzdandaki tahmini USD değeri şimdiki fiyatları yansıttığından şimdi daha doğru olmalıdır.
• SteemPower ve PoweringUp ile ilgili SSS bölümüne küçük güncellemeler yaptık.
• Aktif ve etkisi olmayan tanıkları birbirinden ayırt etmek için tanık oy kullanma sayfasını güncelledik.

Steemit İşe Alım

Birçoğunuzun duyduğu gibi, Steemit işe alım yapıyor. Eğer cryptocurrency (ve özellikle Steem için) içinDApps inşa etmenin zorluklarını seven yetenekli bir yazılım mühendisi iseniz, o zaman sizi işe almak istiyoruz.

Bu son gönderide veya iş sitelerimizde daha fazla bilgi bulunabilir:

https://jobs.lever.co/steemit

Okuduğunuz için teşekkürler!

Yazının orijinali: Applications Team Update: Hivemind/Communities, Sign-ups, Developer Tools, andCondenser (steemit.com)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Steemit geleceyi parlak gibi duruyor