HONEYPOD ile Güvenli İnternetin Tadını Çıkarın

in #honeypod5 years ago

Merhaba arkadaşlar bugün makalemde sizlere internet güvenliği ile ilgili bizlere fayda saplayabilecek olan bir proje ‘Honeypod’ ile ilgili sizlere detaylı bilgi vermeye çalışacağım. Ico’suna katılmak isteyen arkadaşlar bu makalemi okuduktan sonra daha doğru karar verebileceğine inanıyorum.

5.png

2000 ‘li yılların tam anlamıyla teknolojiye geçiş ve geleceğinde teknoloji üzerine kurulabileceğini bize gösterdiğini söyleyebiliriz. İnternetin yaygınlaşmasının etkisiyle hayatımızı internet üzerine kurulu yaşamaya başladık, buna ilaveten akıllı telefonların hayatıma girmesinden sonra neredeyse her şeyimiz elimizdeki telefonlar oldu. Sosyal medya hesaplarımız, internet bankacılığı, e ticaret ile yaptığımız alışverişler ve kişisel bilgilerimiz elimizde ki telefon içersin de saklıdır. Peki bu kadar kişisel bilgilerimiz güvende mi? Bizim iznimiz olmadan telefonumuz nelerle ilgilenirsek karşımıza o konuyla ilgili reklamlar çıkarmıyor mu? Telefonumuz bizim anlık nerede olduğumuzu nereye gittiğimizi kaydetmiyor mu? Gördüğünüz üzere biz ne yaparsak yapalım bizim kontrolümüz dışında verilerimiz kaydediliyor. Birde dışardan gelebilecek saldırılar ya da virüslerin bulaşmasıyla oluşabilecek hasarı düşünebiliyor musunuz?

Aslında internetin yaygınlaşması hayatımızı kolaylaştırsa da birçok tehdite karşıda bizi savunmasız bıraktığını söyleyebiliriz. İnternetle ilgili olan her şeye alıştık ve hayatımızın bir parçası oldu. Bu alışkanlıkları bırakamayacağımıza göre kendimizi nasıl güvene alabiliriz. Özellikle kripto para ile ilgilenen insanların maddi kayıplar yaşayabileceği korsan saldırıları göz önüne aldığımız da ‘Honeypod’ projesi bizi ve ailemizi internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı koruyabilecek. Peki bunu nasıl yapacak? Projenin detaylarına geçmek istiyorum.

Honeypod nedir?

Honeypod basit tanımla söylemek gerekirse ev sistemi donanımdır. Evinizde veya işyerinizde ki internet sağlayıcınızdan gelen bilgileri belirli bir filtrelemeden geçirerek kullanıcılarına daha güvenli bir hizmet sağlamayı hedeflemektedir. Honeypod internet modemine benzeyen akıllı bir cihazdır. Mevcut hiçbir internet sağlayıcı Honeypod kullanılmasını devre dışı bırakamaz, durduramaz veya engelleyemez. Honeypod tam anlamıyla bir filtredir, internette gezinirken yaşanabilecek riskleri ortadan kaldıran ve kullanıcıların deneyimlerini bir üst seviyeye çıkarmaya tasarlanmış bir cihazdır.

Honeypod, tüm bu güvenli internet hizmetini kullanıcılarına sunar: İnternet sağlayıcıları, eyaletler ve üçüncü taraf uygulamaları İnternette yaptığımız her şeyi izliyor ve bu bilgileri satabiliyor. Bu gibi işlemler bizim iznimiz olmadan, kişisel verilerin izinsiz satılması, takip edilebilecek büyük bir sorundur. Honeypod cihazı sayesinde bu gibi riskleri devre dışı bırakmış olacağız. İlerde başımızı ağrıtacak sıkıntılardan ta en başından bizi kurtarmış olacak.

3.png

Honeypod Cihazı Nasıl Çalışacak?

Honeypod'u cihazını modemimizle eşleştirip kurduktan sonra internet tarayıcımızdan gezinti yaparken bizim iznimiz dışında üçüncü taraf uygulamaları tarafından oluşabilecek yüklemeleri direk engelleyecektir. Yani bizim tarayıcımızla yaptığımız gezintilerimize göre karşımıza saçma sapan reklamlarla karşılaşmayacağız. Bizim gezintilerimizi takip edebilecek üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakmış olacağız. Bununla birlikte, proje ekibi Honeypod'un yalnızca denetlemenin yanı sıra mobil telefonlarınızın çeşitli izleme sistemlerinden, reklam spam'lerinden ve bazı üçüncü tarafların bağlantılarından koruyan bir geçiş kimlik doğrulama cihazı gibi olduğunu iletmektedirler.

Bu işlemler internet ağınızda bir yavaşlama yapmaz. İnternet üzerinden yapacağınız gezintiler daha güvenli hale gelerek kullanıcılar tam kontrol sahibi olurlar.

4.png

ICO Satışı ve Detayları Neler ?
Honeypod Stellar alt yapılı bir kripto paradır. Honeypod kendi kripto para birimi olan HNY satın alarak projeyi daha ileriye taşıyabilirsiniz. HNY tokenin birim fiyatı 0,05 USD olacak şekilde belirlenmiştir. Dolaşıma toplam 1 milyar birim HNY token arz edilecektir.

  • Honeypod Softcap hedefi 2 milyon dolardır.
  • Honeypod Hardcap hedefi ise 10 milyon dolardır.

1.png

Honeypod Kurucu Ekibi

2.png

Bu projenin iyi bir ICO geçireceğini düşünüyorum. Sonuç itibariyle gerçek bir ürün ve hayatımızda olmazsa olmaz olan internet güvenliğine çare olacak konumdalar. ICO’suna katılmak isteyenler aşağıda belirttiğim resmi hesaplarından inceleyebilirler.

Resmi Honeypod Linkler

Website: http://honeypod.org
White Paper: https://docsend.com/view/6w2kpua
Twitter: https://twitter.com/gethoneypod
Facebook: https://www.facebook.com/gethoneypod
Telegram: https://t.me/honeypod
Bounty Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5104125.0
ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5101474.msg49392175#msg49392175
Medium: https://medium.com/@honeypod
Reddit: https://www.reddit.com/r/honeypod
YAZAR
Orhan SARIKAYA
Bitcointalk username: Orhansarkaya19
Btt Profile url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2528673
GBPJWZ4KFQ7GR4QLDF46PATCWMRJ5KXCYOMZ6ER4YSBRHVXO2K343YBH

Sort:  

Güvenli internet kullanımı herkes için oldukça önemli bir konudur. Projenin geliştirdiği cihazla çok popüler olacağını sanıyorum.

Congratulations @orhansarikaya! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 10 posts. Your next target is to reach 20 posts.
You made more than 100 upvotes. Your next target is to reach 200 upvotes.
You received more than 15000 upvotes. Your next target is to reach 20000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

Carnival Challenge - Collect badge and win 5 STEEM
Vote for @Steemitboard as a witness and get one more award and increased upvotes!

This post has received a 17.96 % upvote from @boomerang.

Honeypod modeme benzer bir cihazdır ve filtredir. İnternet deneyiminizi bir üst seviyeye taşımak için tasarlanmıştır.

Özellikle tak - çalıştır yapıda çalışan bir cihaz olması herkese hitap etmesi açısından oldukça güzel bir özellik. Bu sayede daha da yayılacaktır.

Honeypod'un cihazını elde etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum ve bu cihazı güvenli internet için kendim de kullanmak istiyorum. Muhteşem bir proje.

Projenin arkasında bir donanım firmasının bulunması ve daha önce buna benzer sistemler tasarlamış olmaları projeye değer katacaktır

Projesinin çok beğendiğim gibi cihazından da almayı düşünüyorum. Teşekkürler aydınlatıcı yazı için.

İnternettee her an yeniliği amaçlayan ve bunu blockchain ile birleştiren harika bir platform. HoneyPod bize birçok yenilik getirecek.

Honeypod, yalnızca size internet bağlantınıza kimlerin ve nelerin erişimi olduğunu kontrol etme özgürlüğü vermekle kalmayıp, aynı zamanda internette gezinmek için kullanıcılarını ödüllendirecek bir mekanizma kuracak.

Coin Marketplace

STEEM 0.32
TRX 0.14
JST 0.041
BTC 66825.65
ETH 3693.80
USDT 1.00
SBD 5.30