Коли та що можна їсти на Святвечір?

1.jpg

У віруючих новий рік розпочинається 7 січня. Тобто на Різдво Христове. Вечір, перед цим великим святом називають Святвечір. У християн це останній день великого посту, Він вважається найсуворішим. Дозволяється тільки воду пити та не їсти до появи першої зірки.

Коли з'являється перша зірка на Святвечір

2.jpg

Якщо не вдається спостерігати за настанням темряви, тоді варто орієнтуватися на службу у церкві. Літургія закінчується у той час, коли пастухи бачили появу Віфлеемскої зірки. Але перша та Віфлеємська зірка це поняття абсолютно різні. Поміж ними немає знаку рівності.

Не забувайте, що Віфлеємська зірка з'явилася на небі лише один раз за всю історію людства. Тобто саме в ту мить, коли на світ з'явився Ісус Христос. У православ'ї є повір'я про те, що якщо на небосхилі з'явиться ще одна Віфлеємська зірка, тоді на Землі з'явиться ще одна Божа людина.

Перша зірка з'являється на небосхилі приблизно в 17 – 18 годин. Саме в цей час священики виносять свічку. Вона уособлює ту саму Віфлеємську зірку, яка вказувала шлях пастухам. Є окрема легенда, що розкриває таємницю цих пастухів. Хто вони такі? Чому зірка показала їм шлях до Ісуса Христа?

На появу якої зірки чекають православні?

Як мовилося раніше, Віфлеємської зірки немає. Вона з'явилася лише раз. Зважаючи на все можно вважати, що це була комета чи інше небесне тіло.

Люди чекають на появу Капели. Хоч як дивно, але цю зірку можуть бачити далеко не всі. Вона невидима на південь від 44 градусів південної широти. У зв'язку з цим рекомендується орієнтуватися на службу у храмах.
Капелу можна побачити завдяки Великій Ведмедиці. Проводимо лінію між Мегрец та Дубхе. Ось так можна зрозуміти, де знаходиться Капелла.

Коли з'являється перша зірка?

Прийнято вважати, що вона з'являється на небосхилі в проміжку від 17 до 18-30 годин на Святвечір. У тій же Вікіпедії вказується пряме сходження. Це 5 годин 16 хвилин та 41.4 секунди.

Священики вказують на більш розмитий час. Зокрема, вони вважають, що їсти можна лише після повернення додому після служби. Справа в тому, що до літургії їсти не рекомендується, тому що під час служіння людину хилитиме в сон.

Отож й виходить, що їсти можна вже вранці 7 січня. Хоча, насправді, їсти можна після 18-30 Святвечора.

Що можна їсти на Святвечір

3.jpg

Спочатку звернемо увагу на трактування самої назви «Сочельник». Воно має давньоруське коріння та походить від слова «Сочиво». Це каша, яка готується із замочених зерен пшениці. Для надання смаку рекомендується додавати в кашу мед, горіхи та сухофрукти. Багато представників православного світу «Сочиво» називають «Кутя». Тобто, та сама каша з пшениці, з додаваннями різних добавок рослинного походження.

На Святвечір завершується піст. Відповідно, цього вечора дозволено їсти їжу рослинного походження. Тобто м'ясо, риба, молоко, курячі яйця та інші види рослинної їжі заборонені.

Але вже вранці 7 січня можна їсти все, що завгодно.

Таким чином, виходить, що на Святвечір можна їсти лише їжу рослинного походження. Адже 6 січня ще не завершився великий піст. 7 січня з ранку можна їсти будь-яку їжу.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.14
JST 0.029
BTC 67333.38
ETH 3247.21
USDT 1.00
SBD 2.65