Кулінарний конкурс. Гарбузова запіканка
Всім привіт! Через запуск свого власного конкурсу мені трішечки не вистачало часу для того, щоб взяти участь у конкурсах інших учасників нашої спільноти. Але нарешті я зробив це і можу приступати до закриття гештальтів)).
Вирішив я почати з кулінарного конкурсу від @mariam.dariam, адже окремі продукти для цієї страви я купив ще в суботу і встиг вже написати про це пост 🙂. І сьогодні я хочу поділитися з вами рецептом однієї із своїх улюблених страв - гарбузової запіканки з помідорами та печерицями. Зазвичай ми готуємо її із звичайних, я б сказав класичних гарбузів, яких цього року у нас вродило дуже багато, ціле поле. Але мама ще посадила невеличку ділянку гарбузів сорту "баттернат" і я вже про нього згадував у своєму дописі про гарбузовий суп.
Ми вже використали усі гарбузи-баттернати, а цей був останнім. Можливо ми б залишили його надовше, але він почав псуватися, в місці, де стирчить його "хвіст" він почав підгнивати, хоча це і не дуже помітно, якщо не орієнтуєшся.
То ж я надрізав той вершок і побачив, що справді гарбуз почав псуватися, але дуже цікаво, в центрі утворилася пошкоджена чорна зона, а по краях м'якоть була жовта та здорова. Пошкоджену м'якоть я дуже легко вибрав ложкою.
То ж я так і нарізав гарбуз кружальцями товщиною 1-2 см, обрізав ножем шкірку і нарізав їх на смужки.
Так я начистив майже повну ось таку миску. Якщо мені буде потрібно більше, потім дочищу, бо мені просто потрібно буде закласти посудину і не хочу нарізати гарбуз без потреби.
Отож, поки переходимо до приготування інших важливих компонентів нашої запіканки. Спочатку потрібно почистити печериці, зняти з них шкірку. Я це роблю ножем, дружина пальцями, але її пальчика тонкі та тендітні, на відміну від моїх, тому мені легше ножем 😉.
Далі нарізаємо печериці. Я нарізав пластинками чи як зараз можна казати, слайсами, але дружина попросила нарізати дрібніше (ні, вона мене не контролювала, просто проходила поруч 😄), то я ще трохи почикрижив їх ножем.
Далі чистимо цибулину і нарізаємо її дрібнесенькими шматочками.
Ставимо на плиту пательню, наливаємо туди олію і висипаємо цибульку. А потім і печериці.
Поки гриби з цибулькою пасеруються, підготуємо помідори. Адже перед тим, як їх потрібно нарізати, треба зняти шкірку. Для того, щоб це зробити без проблем, просто ошпарюємо помідори окропом і залишаємо на 5-10 хвилин.
Коли кип'яток вистигне, зняти шкірку з помідорів дуже легко. Ми це робимо і нарізаємо помідори кружальцями.
Ось і наші печериці готові (в процесі приготування треба посолити і поперчити), вони навіть трохи підрум'янилися 😄.
Повертаємося до основи нашої страви - гарбуза. Секрет того, щоб запіканка була дуже смачною, полягає в тому, що смужки гарбуза потрібно обсмажити з обох боків на олії, попередньо обсипавши їх мукою. Так, це трохи марудно, але якщо не обсмажувати, це зовсім не смачно, вже перевіряли)).
Сьогодні я ще застосував одне ноу-хау. Ну як ноу-хау, просто зазвичай цю запіканку ми готуємо в духовці, викладаючи всі інгредієнти у скляну гусятницю, але цього разу я запропонував приготувати цю страву у мультиварці, у якій ми готуємо дуже багато страв, але чомусь цю запіканку ніколи не пробували.
Отож, на дно посудини, яким би способом ви не готували, викладаємо смужки обсмаженого з обох боків гарбуза. Тоді викладаємо шар приготованих раніше печериць та викладаємо кружальця помідорів. І все поливаємо майонезом (але не заливаємо 😉).
Так само викладаємо другий шар, третій. Коли я готував в гусятниці, то там було лише три шари. Але посудина з мультиварки набагато глибша, хоч і не така довга, то ж шарів у мене цього разу вийшло чотири, хоча спокійно влізло б і п'ять. Але гарбуза точно пішло більше, довелося досмажувати, як печериць та помідорів.
Ось і все покладено, тепер думаю в якому режимі готувати. Вирішив спочатку в режимі запікання (але через пів години передумав і перемкнувся на режим повільного тушіння на півтора години 🙂)
Так, все готово. Ось як воно виглядає (може і не дуже привабливо, але це насправді ду-у-у-же смачно! 😉):
Ну і ось сама страва на тарілці. Їли ми її вже наступного дня, розігрівши у мікрохвильовці. Як ви пам'ятаєте, цього разу замість звичайного гарбуза я використав баттернат, то ж смак дещо відрізнявся. Сама запіканка була доволі солодша і не така водяниста (це плюс), але все одно дуже смачна 😊.
Ух ти, як смачно ... Я просто варила гарбузову кашу і любила її, а такої запіканки ніколи не пробувала! А як гарно все оформлено! Та ще й із грибами! І смачно, і корисно! Дякую за рецепт) Здрастуйте! ✋ 🌹
На здоров'я! Спробуйте при нагоді 😉
TEAM 1
Congratulations! This post has been upvoted through steemcurator04. We support quality posts , good comments anywhere and any tags.Спочатку дописа думала ви готуете кашу. А потім вже далі зрозуміла. Виглядає смачно
Ну, я б так і написав у заголовку: "Гарбузова каша" 😄 Ця страва - це перша і для багатьох єдина асоціація, коли говорять про страва з гарбуза. Але існує безліч реально смачних страв, де використовують гарбуз і які мені дуже подобаються. А от гарбузової каші я не люблю 😉
Бооооожечки, яка смакота!
Виглядає смачно. Я взагалі люблю гарбуз у будь-якому вигляді)
Так, це недооцінений овоч
Страва класна, я про таку ще не чула. Ми гарбуз не використовуємо, бо не дуже любимо. Я обожнюю поєднання помідорів, грибів і цибулі. Думаю, що запечений гарбуз мені б посмакував. Хочу теж купити такий гарбуз для каші, пора повернути його у наше меню.
Це буде правильним рішенням, бо насправді з гарбуза дуже багато смачних страв. Я теж не любив гарбуза, бо ніколи його і не їв)) Гарбузова каша на молоці не рахується, я просто не люблю молочних каш та усіляких макаронів на молоці. А відкрив я гарбуз для себе, коли познайомився з дружиною. Про гарбузовий суп я писав, ще любимо готувати телятину з гарбузом у темному пиві, просто запікаємо м'ясо у рукаві з гарбузом та іншими овочами. Ще пекли гарбузовий хліб, який без значної кількості яєць (чи взагалі без них, точно не пам'ятаю), виходить жовтішим, ніж паска)).