ми, українці, часто обираємо зручні прогнози
Я трішки не погоджуся з цією фразою. Це не українці обирають зручніші прогнози. Більшість людей обирає те, у що хоче вірити. А вірити хочеться в краще — це позитивне мислення. Людей з критичним мисленням (віра в найгірший сценарій) серед нас набагато менше.
Але це створює так звану теплу ванну і ми заспокоюємо себе, аж надто заспокоюємо, а це може дуже дорого коштувати, як показує практика. І найяскравіший приклад - ситуація з мобілізацією в Україні.
Все правильно, я просто кажу про те, що це властиво всім людям. На жаль, з війною склалася схожа ситуація.