Uber Nedir?

in hede-io •  6 months ago

uber bir yere gitmek amacıyla kişilerin uber uygulaması üzerinden gidecekleri konumu işaretlemeleri ve kendilerine uygun aracı ve şoförü belirledikten ve uygulamanın gidilecek mesafeye göre fiyatı belirlemesi ve yolculuğu sürücü ve şoförün onaylanması üzerine gerçekleşen taşıma hizmetidir.

yolculuk sonucunda yolcular şoföre puan verir ve yorumlayarak diğer yolculara şoför hakkında bilgi verirler.

benim de istanbul’da gece metro ve otobüs seferleri biçtiğinde kullandığım uygulamadır. güvenilir ve en önemlisi tam bir lüks yaşatmasıdır. kendinizi kısa bir süreliğine zengin hissedebilirsiniz.

belli dönemlerde indirimler olmakta ve çok ucuza yolculuk yapabilirsiniz. ben de ilk yolculukta neredeyse ücretsiz olarak yaptım ve çok memnun olarak ayrılmışım :)

taksiciler ile olan olaylarını bilmem ancak yasal olduğu sürece uber kullanmaya devam edeceğim.


Posted on Hede.io - Knowledge Sharing Dictionary
Read this entry or all entries about uber.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir.Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca seçilen yazılar haftalık Cointurk Küratör Projesi raporunda yer almaktadır.
Cointurk Discord Kanalı

·

Çok teşekkür ederim. Daha güçlü bir Türk topluluğu için verdiği desteklerden dolayı Kuşadası ekibine @kusadasi ve @try-market e teşekkür ederim .

abd de iken baya kullandim, hayat kurtaran bir uygulama :)