Dlive Nedir?

in hede-io •  6 months ago

dlive steem blok zinciri üstüne kurulmuş bir canlı yayın ve video paylaşım platformudur. genel olarak canlı yayın için kullanıldığı gibi video paylaşımı içinde kullanılabilir. örnek vermek gerekirse twitch'in steem blok zinciri üzerine kurulmuş hali diyebiliriz ama dlive yaptığı güncellemeler ve işlemlerle daha yenilikçi bir platformdur. dlive üzerinde sadece oyun yayınları değil aynı zamanda müzik, sohbet, eğitimsel içerik yayınları ve videoları yayınlayabilir ve destek alabilirsiniz.

dasdasd.png

dlive üzerinde izleyicileriniz tarafından upvote ve bağış desteği alabileceğiniz gibi içeriğiniz dlive tarafından faydalı ve kaliteli bulunursa dlive hesabının kendisindende upvote alabilirsiniz. dlive'ın her içerik için bir upvote desteği politikası yoktur (kesinlikle upvote atacak diye bir kaide yoktur) ama ellerinden geldiğince kaliteli içerikleri bulup oylamaya çalışmaktadırlar.

benim dlive platformuyla olan ilişkim şu an canlı yayın üzerine devam etmekte. işlerimin yoğunluğundan dolayı maalasef fazla aktif olamıyorum (yakın zamanda çok daha aktif olmak istiyorum). yayın açtığım zamanlarda oynarken eğlendiğim veya ilk defa oynayacağım oyunlar üzerine yayın açıyorum. yayına gelen arkadaşlarla beraber sohbet, muhabbet eşliğinde oyunumu oynuyorum. hem oyun oynayıp biraz rahatlamış ve eğlenmiş oluyorum hemde arada dlive tarafından oy desteği alıyorum (thank you dlive <3).

yayın yapmak isteyen arkadaşlar için gerekenleri listeleyerek entry'imi bitirmek isterim.

 • iyi bir internet
  iyi bir internete sahip olmanız gerekiyor çünkü canlı, gerçek zamanlı bir şekilde video yayını yapıyorsunuz ve bu yayının kalitesinin iyi olması gerekiyor. bu kaliteli içeriği en hızlı şekilde dlive sunucularında paylaşmak için ise iyi bir internet gerekiyor.

 • iyi bir bilgisayar
  özellikle oyun yayını yapacak arkadaşlar bilgisayarınızın ortalamanın bir tık üstü olması gerekiyor çünkü bilgisayarınız hem oynadığınız oyunu en iyi performansta çalıştırmalı hemde aynı zamanda yayın yapacağınız programları aktif bir şekilde çalıştırmalı ve yönetmelidir (yayın programları yüksek işlemci ve ram tüketimine sahiptir).

 • yayın programı
  yayınınızı dlive üzerinde paylaşabilmeniz için bir yayın programına ihtiyacınız var. ben streamlabs obs (yayıncılar için obs sürümü) kullanıyorum siz isteğe göre obs studio'da kullanabilirsiniz.

artılar:

 • iyi bir mikrofon ve kamera
 • etkileşime sahip ve eğlenceli haraketli bir yayın
 • yeşil perde (arka plan için)
 • yayında chat ve vote ekranı

gibi şeyler artı olarak yayınızın kalitesini arttıracaktır.

ek olarak bir sorunuz varsa yorum olarak yazabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaktan mutluluk duyarım.


Posted on Hede.io - Knowledge Sharing Dictionary
Read this entry or all entries about dlive.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir. Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Sonraki yazılarınızda "cointurk" etiketini kullanarak ailemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

Cointurk Discord Kanalı

·

Teşekkürler :)

This post has received a 13.93% upvote from @lovejuice thanks to @eyupyusuf. They love you, so does Aggroed. Please be sure to vote for Witnesses at https://steemit.com/~witnesses.