game of thrones

in #hede-io2 years ago (edited)

"Winter is coming" ve "Valar morghulis" gibi sayısız sözü herkesin tanıyabileceği ve üzerine konuşabileceği konular hâline getiren aşmış dizi ve bu dizinin temel aldığı kitap serisinin ilk kitabı. Kitap serisinin adı aslında buz ve ateşin şarkısıdır, fakat çoğunlukla diziden kaynaklı olarak serinin adının da game of thrones olduğu düşünülür. Herkesin izlemesi gereken bir dizi olduğu kanaatindeyim. İlk sezonları benim daha çok hoşuma gitmesine rağmen insan sonunda ne olacağını merak etmeden duramıyor.
Yazar George R R Martin'in yarattığı evren sık sık Tolkien'in Orta Dünya'sıyla karşılaştırılır ve bu mantıklıdır da, zaten Martin de Tolkien'den etkilendiğini pek çok kez dile getirmiştir. Kim daha iyidir gibi bir soruyu sormak, gerek kitaplardan gerek de diziden aldığınız zevki azaltacaktır, çünkü ister istemez her sahnede ya da satırda "Şu olay buna çok benziyor" gibi düşünmeye başlayabilirsiniz ve bu da olayların akışına yoğunlaşmanızı engelleyebilir. İyisi mi iki dehanın yarattığı dünyaları ayrı ayrı ele alıp tadını çıkaralım.
Kitap hakkında yazılacak çok şey olduğu için diziden kısaca bahsetmeyi tercih ederim. Dizi ilk başta karakter sayısından ve ailevi ilişkilerden dolayı biraz karmaşık gelebilir, fakat kimle konuştuysam olayları anlamaya başlayınca bağımlı olduğunu söyledi, bu gruba ben de dahilim. Oyuncular ustaca seçilmiş ve her sahnede ayrı bir emek olduğu gözünüze çarpıyor. Bu metin yazıldığı sırada 8. sezonun çıkması bekleniyor, henüz geç kalmış sayılmazsınız.


HEDE

Posted on HEDE - A place for sharing knowledge in a friendly way

Read this entry or all entries about game of thrones.

Sort:  

You got a 50.00% upvote from @voteme courtesy of @erensonmez! For next round, send minimum 0.01 SBD to bid for upvote.

Do you know, you can also earn daily passive income simply by delegating your Steem Power to voteme by clicking following links: 10SP, 25SP, 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.

This post has received a 1.56 % upvote from @drotto thanks to: @erensonmez.

Loading...
Loading...

This post has received a $36.40 % upvote from @siditech thanks to: @erensonmez.
Here's a banana! banana-small.png

You got a 33.33% upvote from @kakibukit courtesy of @erensonmez!

In the fight of Humans vs Bots, @megabot defended you with 24.63% upvote courtesy of @erensonmez!

Support @Megabot by delegating SP to the bot and get a part of 98% of @Megabot's profit.

Direct delegation links : 10 SP || 50 SP || 100 SP || 500 SP || 1000 SP || Any other amount of SP

Join our discord group here.

Thank You !

You got a 8.79% upvote from @dailyupvotes courtesy of @erensonmez!

Postunuz @bot-az ve ona katılan curation traili tarafından oylanmıştır. Teşekkürler.