Изгледа слабије него што узима још напетости
У недавној студији на Универзитету Отто вон Гуерке у Магдебургу у Немачкој откривено је да због сталних стреса и повећаних нивоа кортизола негативно утиче на очи и мозак због неравнотеже и васкуларне дезинфекције у аутономном нервозу систем.
Истраживачки тим је такође утврдио да постоје неке последице повећања интраокуларног притиска, ендотелне дисфункције (плантарски синдром) и напетости отока, што доводи до даљих недостатака.
Стари стрес се мора суочити са дуготрајним емоционалним притиском, у којем особа осећа да има мало или никакве контроле. Свака особа другачије одговара стресу.
Падма Схри Др КК Агарвал, предсједница Фондације за негу срца Индије, на Међународном дану јоге, рекла је: "Систем стреса одговора тела је обично само-ограничен. Под претњом или стресом вјерује се да се нивои телесног хормона повећавају А процењена опасност постаје нормална након проласка, као што су пад адреналина и кортизола, срчани притисак и крвни притисак на основном нивоу. Дођите, а други системи настављају са редовним активностима.
Међутим, у случају константног напетости, може се стално осећати напад и реакција тела на реакцију је у току. Прекомјерна изложеност дуготрајној хиперактивности система стресних реакција и каснијих кортизола и других стресних хормона може инхибирати готово све процесе у организму. На тај начин, особа се заплете у разне здравствене проблеме. "
Неки од ефеката стреса на здравље укључују проблеме који се тичу анксиозности, депресије, пробавних проблема, срчаних болести, несанице, повећања телесне масе и фокуса.
Source
Please be mindful of country-specific tags. These tags are for articles written in that countries language or about that country.
More information:
The Game of Tags