Fijian Cuisine - Fidzijska kuchyne

in foodphotography •  8 months ago

Last year in September I had a honour to take photographs of one Fijian birthday party . It was my first event photography ever and it was really stressful for me. But I must say, I really enjoyed myself. Culture from Fiji is very interesting, I love people from there as well because they are really nice, kind and with great sense of humour.

One thing that really drew my attention was their food. It was something delicious and in many ways it reminded me Nigerian cuisine as they are using things such as plantain, yam, fish and others that I am familiar with.

My most favourite was something that is probably called Palusami which is corned beef wrapped in some green leaves. I am not really sure with name, I was really busy that day and didn't have time to ask too many questions. I am using fiji tag in hope that there are people from there on Steemit and they could possibly verify if I am right or wrong :)

And if any of you are having some recipes then don't hesitate to share them :)

And here are couple of food photos I took that day.

DSC_5613.jpg

DSC_5559.jpg

DSC_5481.jpg

DSC_5492.jpg

DSC_5508.jpg

DSC_5692.jpg

Loni v zari jsem mela tu cest fotit narozeninovou party skotske komunity z Fidzi. Byla to moje vubec prvni zkusenost s event fotografii ktera nedopadla uplne nejlepe podle mych nadeji a predstav (tedy, alespon podle meho nazoru). Nicmene, prestoze jsem se nervozitou potila az na zadku, musim rict, ze jsem si celou akci dost uzila. Obyvatele Fidzi (a vubec cele Oceanie) jsou opravdy pratelsti se skvelym smyslem pro humor a zajimavou kulturou.

Cela narozeninova oslava vypadala uplne jinak nez jak to zname my. Skoro vsichni byli obleceni do tradicniho obleceni, zaznelo tam velke mnozstvi proslovu od oslavence pres rodice az po pastora a doslo i na tradicni tance.

Vzhledem k tomu, ze miluji vareni cizokrajnych jidel, tak moji pozornost samozrejme upoutala tradicni kuchyne. Jidla byla uvarena hlavne z morskych plodu, s castym pouzitim kokosoveho mleka. Celkove mi vse vice ci mene pripominalo nigerijskou kuchyni. V Nigerii se k vareni casto pouziva yam, plantain a smazene ryby, takze jsem byla zvedava jak pro me zname ingredience budou chutnat v jinem podani.

Bohuzel jsem nepochytila jmena a recepty jidel ktera se servirovala, tak se alespon pokochejte fotkami :D

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

World of Photography Beta V1.0
>Learn more here<

You have earned 5.05 XP for sharing your photo!

Daily Stats
Daily photos: 1/2
Daily comments: 0/5
Multiplier: 1.01
Server time: 13:16:17
Account Level: 0
Total XP: 45.45/100.00
Total Photos: 8
Total comments: 5
Total contest wins: 0
When you reach level 1 you will start receiving up to two daily upvotes

Follow: @photocontests
Join the Discord channel: click!
Play and win SBD: @fairlotto
Daily Steem Statistics: @dailysteemreport
Learn how to program Steem-Python applications: @steempytutorials
Developed and sponsored by: @juliank

Wow that looks delicious, and familiar 🙏🏿🌟

Jakože zajímavé, ale nevím, tentokrát se mi nějak chutě nesbíhají:-) Každopádně se těším na další Tvé obrázky:-)

·

Tak jako se vším, asi to není pro každého. Pro mě to ale byl ráj na zemi a pro muže, co v podstatě nejí nic co není z jejich země , to byla celkem úleva 😂

·
·

:-)) Tak to chápu. Jak už Ti někdo psal, na Tvé introduction, moc se těším na nějaké Tvé dokumentace vařenía recepty, jsem tady za "kuchaře", takže mě to fakt zajímá a nigerijskou kuchyni tedy opravdu vůbec neznám. Samozřejmě bych rád poznal:-)

Na prvních fotkách jsou pečené ryby i s ploutvema? Co je to yam a plantain? Podle wiky mi to připomíná hybrid mezi mrkví a bramborem. A plantain je upečený banán?
Přiznám se, že v přímořských oblastech bych asi umřel hlady.

·

Jsou to smažené ryby a ano, s ploutvemi 😂 Je to nezvyklé asi, ale jsou tak krásně křupavé, že je také jím 😂
Pokud ti to připadá jako mrkev a brambor, tak jsi koukal na sladký brambor. Yam je ze stejné skupiny, ale má bílé maso a je prakticky bez chuti. Používají se jako příloha, jako třeba naše brambory.
A plantain je naprosto skvělá věc. Vypadá jako banán, ale nemá tak sladkou chuť a také se většinou dává jako příloha. Smaží se, vaří, peče a to většinou se slanými jídly. Nejlépe s nějakými velmi palivymi rajčatovými omáčkami. Ploutve asi nejsou pro každého, ale smažený plantain vřele doporučuji

DC6F230A-26EE-43F8-8B86-4F6D79C28092.jpeg

·
·

Díky za vyčerpávající popis