Trzy nowe szablony oraz feed RSS

in #engrave4 months ago (edited)

Po ostatniej bardzo dużej aktualizacji oraz wprowadzeniu polskiej wersji językowej panelu, przyszedł czas na aktualizacje mniej techniczne. Aktualizacje, które poprawią odbiór blogów wśród użytkowników i czytelników.

Nowe szablony

Użytkownicy platformy dBlog (oraz Engrave) otrzymali możliwość korzystania z kolejnych trzech nowych szablonów:

Oznacza to, że aktualnie do dyspozycji jest sześć różnych szablonów, które można zmienić jednym kliknięciem. Żeby dostosować dBloga do własnych potrzeb nie trzeba posiadać umiejętności technicznych - wszystko jest intuicyjne i wymaga jedynie zaznaczenia kilku opcji.

Nowe szablony korzystają także z frameworka Vue.js, który umożliwił znacznie lepszą obsługę komentarzy oraz głosowania na artykuły i komentarze. Przypominam także, że logując się na jednym z blogów, zostajecie automatycznie zalogowani na każdym innym i możecie komentować i głosować bezpośrednio z blogów.

Aktualnie szablony są w języku angielskim, ale pracuję nad tym, żeby były w naszym ojczystym języku :)


Feed RSS

Wielu użytkowników nadal korzysta z czytników RSS, które umożliwiają bycie na bieżąco z wieloma ciekawymi blogami jednocześnie (często powiadamiają nas o nowych artykułach). Każdy blog na platformie dBlog od niedawna swój własny feed RSS dostępny pod adresem /feed. Dla oficjalnego bloga będzie to więc adres https://blog.dblog.pl/feed. Po wejściu w link zobaczycie plik XML, być może mało zrozumiały, ale gwarantuję, że bardzo zrozumiały dla czytników i innego typu oprogramowania.

Feed jest automatycznie aktualizowany i może zostać wykorzystany np. do automatycznego postowania linków do waszego bloga na innych social mediach. Jednym z takich narzędzi jest dlvr.it, który po szybkiej rejestracji może automatycznie dodawać wpisy na Twittera, czy Facebooka po dodaniu nowego wpisu na blogu.


Czym jest dBlog?

Platforma dBlog to unikalny w świecie Steem projekt, który pozwala na tworzenie własnych blogów z własną domeną oraz wyglądem. Każdy użytkownik posiadający konto Steem może się zalogować, stworzyć blog w zalednie kilku kliknięciach i cieszyć się własnym miejscem z unikalnym adresem. Chcesz pisać o zwierzętach? Sprawdź, czy adres zwierzeta.dblog.pl jest wolny i zakładaj bloga! Od ostatniej aktualizacji możesz także zaprosić znajomych do wspólnego blogowania - na jednym blogu mogą pojawiac się wpisy wielu użytkowników.

dBlog umożliwia także kategoryzowanie artykułów i rozdzielanie ich pomiędzy wieloma blogami. Pozwala to na stworzenie miejsca w sieci, które dotyczy jakiejś konkretnej tematyki. Prosty wybór spośród sześciu szablonów pozwala na dostosowanie wyglądu bloga do tematyki i potrzeb autora. Samo blogowanie jest proste i intuicyjne.


dBlog - unikalna platforma blogowa


Pierwotnie opublikowano na Oficjalny dBlog. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Sort:  

Wygląda bardzo ciekawie i zastanawiam się jak uderzyć poza steem. Jakieś przykłady : Magazine i Imperfect . Własną domenę podłączam osobiście czy jak to wygląda? Czy dblog ma możliwość otworzenia własne rejestracje/konta?

Zakładasz bloga w subdomenie *.dblog.pl logując się przez Steemconnect i wypełniając prosty formularz. Możesz przy okazji zaimportować sobie wpisy, żeby blog nie był pusty. Przy okazji wybierasz szablon, który potem możesz zmienić jednym kliknięciem w ustawieniach. Jeśli masz swoją domenę, to ustawiasz odpowiednie wpisy DNS (instrukcja w ustawieniach) i wpisujesz po prostu jej adres - po kilku sekundach masz wygenerowane certyfikaty SSL i dostęp do tego bloga pod swoją domeną.

Przykład Imperfect, to nasz oficjalny dBlog, a Magazine to np. TemaTygodnia. Generalnie konfiguracja trwa kilkanaście sekund, więc po prostu sprawdź jak to wygląda u Ciebie ;)

Czy dblog ma możliwość otworzenia własne rejestracje/konta?

Jeszcze nie, ale niedługo będzie.

rss to ciekawa rzecz i przydatna również dla tych którzy mają strony na wordpressie, nawet steemit nie ma rss (tak mi się wydaje)

Nie ma, a to dlatego, że w przeciwieństwie do Engrave'a i dBloga, Steemit i wszystkie inne frontendy nie mają tak rozbudowanej warstwy backendowej, więc nie moga wielu rzeczy po prostu technicznie zrobić.

@nicniezgrublem You have received a 100% upvote from @intro.bot because this post did not use any bidbots and you have not used bidbots in the last 30 days!

Upvoting this comment will help keep this service running.

Congratulations @nicniezgrublem! You received a personal award!

SteemFest 4 Attendee

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD