Blok Zinciri İle Desteklenmiş Dünyanın İlk Çok Uluslu Online Seri İlan Platformu: FAIR NINJA

in cryptocurrency •  5 months ago


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyadaki her alan ve sektörde devrimsel yenilikler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle internetin yaşamımıza girmesi ile birlikte ise bilgiye ulaşmak her zamankinden daha hızlı ve kolay olmuştur. Bu devrimsel yenilik sayesinde kâğıt üzerinde yazılı her şey dijital dünyaya taşınmış bu sadece daha konforlu bir şekilde istediğimiz veriye ulaşmamız saniyelerle ifade edilmektedir. Artık internet üzerinden oturduğumuz yerden istediğimiz ürünü dünyanın bir ucundan bir “tık” la alma imkânına sahibiz. Mağaza mağaza dolaşarak saatlerimizi ayırarak istediğimiz ürünü bulma çabası artık kısa bir internet gezintisinin sonunda karlı bir alışverişe hemencecik dönüşebilmekte.

Hatırlarsanız eskiden gazetelerde yer alan seri ilanlara bakar, oradan almak istediğimiz mal ve hizmetleri kalemle çizer, beğendiğimizin telefon numarasını alır ve iletişime geçmeye çalışırdık. 1995 ve sonrasında ise internetin hayatımıza girmesi ile birlikte çevrimiçi platformlar yavaş yavaş gazetelerin yerlerini almaya başladı. Bugün ise bu sektör milyar dolarlık devasa bir endüstri haline gelmiştir. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kiralık veya satılık ev ilanları, ikinci el eşya ve araç ilanları konusunda gelişmiş ve müşteri potansiyeli çok yüksek pazarlar bulunmaktadır ancak dünyanın gelişmekte olan veya gelişmemiş ekonomileri için durum aynı değildir. Bundan dolayı günümüz piyasa koşullarına adapte olan, hızlı ve güvenilir, birçok hizmeti aynı çatı altında yapabilecek bir platforma olan ihtiyaç her zamankinden daha fazladır.

İşte bu ihtiyacı keşfeden Fair Ninja yaklaşımı, günümüzün gelişen değeri kripto parayı da kapsayacak şekilde dünyanın herhangi bir yerinden mal ve hizmet sayın alınabilmesine veya satılabilmesine imkan tanıyan dünyanın ilk çok uluslu online seri ilan platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzdeki çevrim içi seri ilanlar için toplam gelirlerin dünya çapında tahminen 18 milyar ABD dolarını bulması en ve bunun giderek artacağının görülmesi Fair Ninja’nın ne kadar isabetli bir çabanın içerisinde olduğunu göstermektedir.

Fair Ninja’nın hedefi dünyadaki sınıflandırılmış pazar yerlerini tek bir pazara bağlamak suretiyle ticaretin her zamankinden daha kolay ve konforlu olmasını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda hareket eden Fair Ninja platformu, hem Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto değerleri hem de kendi ERC20 uyumlu değeri olan Yoshi tokenı da kapsayacak şekilde ve entegre edecek şekilde kripto para birimi ödeme seçenekleri sunan ilk şirket olma özelliğini taşımaktadır.

Fair Ninja bu iş ve işlemleri yaparken hem akıllı sözleşmeleri kullanacak hem de çevrimiçi ticareti uluslararası geçerli bir hale getirecek çok şeffaf, güvenli, güvenilir ve anonim işlemler sunabilecektir. Günümüzün küreselleşen dünyasının yeni trendi olan online pazarlar hem de bireysel satıcılar hem de alıcılar için birçok avantaj sağlamaktadır. Bu online pazarlar sayesinde mal ve ürünlerini satmak isteyenler artık mallarını ve hizmetlerini satabilmek için çok daha geniş bir kitleye sahip olmakla birlikte alıcılar ise inanılmaz çeşitlilikteki ürün ve hizmetlere eşi görülmemiş bir şekilde hızlı ve güvenli bir şekilde erişebileceklerdir. Fair Ninja platformunun çok uluslu olmasının en önemli ayağı ise otomatik çeviri aracılığı ile dil ve iletişim engellerinin ortadan kalkacak olması ve bütünüyle uluslararası bir pazara entegre olmasıdır. Bu alışveriş sürecinde akıllı sözleşmelerin kullanılması ile ürünler ve ödemelerin ne zaman teslim edeceğini bilinecek ve sistem çok güvenli bir şekilde yürüyecektir. Platformdaki en önemli nokta ise yapılacak bütün iş ve işlemlerde yeni nesil teknoloji olan blok zincirinin devrimsel gününü arkasına almasıdır.

Token ve ICO Bilgileri

Yoshi tokenları Ethereum blok zinciri temelli ERC20 uyumlu tokenlardır. Fair Ninja için gerekli altyapının oluşturulmasını finanse etmek ve kullanıcıların kullanımı için platformun katalizörü olacak Yoshi tokenını ICO sürecinde yatırımcılarına sunacaktır.

  • Sembolü: YSH
  • Toplam Arz: 500 Milyon YSH
  • Token Standart: ERC20
  • Soft Cap: 5.000.000 USD
  • Hard Cap: 23,250,000 USD
Yol Haritası

Referanslar

https://www.fairninja.com/

https://www.fairninja.com/whitepapers/fairninja_whitepaper_engl.pdf

https://t.me/fairninjaico

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3372626.0

https://twitter.com/fairninja

https://www.facebook.com/fairninja/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir. Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Sonraki yazılarınızda "cointurk" etiketini kullanarak ailemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

Cointurk Discord Kanalı

·

teşekkürler