Quarkchain, a legújabb trónkövetelő!

in #cryptocurrency6 years ago

Mostani elemzésünkben egy olyan ICO-t mutatunk be részletesen, amelyet óriási hype övez. Nem véletlenül, hiszen az utóbbi időben oly divatos sharding megoldás implementációját ígérik, mindemellett remek marketing munkát is végeznek. Az ICO-ra való bejutás rendkívül komplikált, viszont remek szűrő is ez egyben, hogy valóban kizárólag a projekt iránt elkötelezett befektetők jussanak tokenekhez.


Quarkchain logo

Mit ígér a Quarkchain?

Ahogy már korábbi elemzéseinkben is említettük, a jelenlegi blokkláncok legnagyobb hátránya az, hogy nem skálázhatók. A TPS (tranzakció/másodperc) a Bitcoin és az Ethereum esetében sem növelhető és a technológia elterjedésével ez komoly problémákat hozott felszínre, elég csak visszagondolni a decemberi Bitcoin tranzakciós díjakra és a transzferek sebességére. Természetesen voltak megoldási kísérletek, mint a blokkok méretének növelése, vagy a Lightning Network. A blokkok növelése azonban csak átmenetileg oldja meg a problémát, míg a Lightning Network során végzett tranzakciók elvesztik blokklánc jellegüket, emellett használata is bonyolult.

Erre a problémára kínál megoldást a Quarkchain is, az úgynevezett "sharding" (hasonlóan a Zilliqához, mégis másképp) technológiával. Hogy számszerűsítsük miről is van szó, a maximum tranzakció/másodperc a Bitcoin esetében 3-4; az Ethereum esetében 15-20, míg a Quarkchain 100.000 TPS elérését ígéri. Ez nagyságrendekkel több, mint a Bitcoin, vagy az Ethereum TPS-e, sőt, a Visa 45.000-res arányának is több mint a duplája, tehát a blokklánc technológia elterjedése és széleskörű használata mellett is garantálná a gyors és olcsó működést.
TPS

Technológiai háttér

A Quarkchain egy kétrétegű blokkláncot épít, ezek az úgynevezett „root” és a „shard” lánc. Vizsgáljuk meg közelebbről, hogyan is működik mindez.

A klasszikus blokklánc feladatok megoszlanak a két réteg között. A shardok kisebb csoportosulások, amelyek külön-külön, párhuzamosan képesek tranzakciókat validálni. Ezáltal válik skálázhatóvá, hiszen minél több node csatlakozik a Quark hálózathoz, annál több shardot tudnak létrehozni és így egyre több tranzakciót validálni egy adott idő alatt.

A root lánc feladata pedig az, hogy a shardok által validált, blokkokba rendezett tranzakciókat felfűzzék a fő láncra, így konfirmálják és megmásíthatatlanná teszik őket. Mindkét réteg a POW (proof-of-work) algoritmust használja. A Quarkchain blokklánc támogatja a smart contractokat is, méghozzá az Ethereum által használt Solidity-t implementálják, ezzel elősegítve, hogy a fejlesztők könnyedén váltsanak az Ethereum használatáról Quarkchainre.

A Quarkchain előnyei

Természetesen a legfontosabb előnye a skálázhatóság lesz. Mindezt úgy, hogy ráadásul a shardokban különböző nehézséggel lehet majd bányászni, a tervek szerint milliós rig-ek nélkül is csatlakozhatunk a Quarkchain láncához. Mindehhez jön a 100.000+ maximális TPS, ami jelentősen túlszárnyalja nem csak a jelenlegi láncokat, de a Visa rendszerét is. Érdemes megemlíteni a projekt mögött álló csapatot, olyan tech óriásoknál szereztek tapasztalatot, mint a Google vagy Facebook.

Hátrányok/Veszélyek

Jelenleg úgy tűnik, hogy a shardingolás lesz a technológia, ami megoldja a blokkláncok skálázhatósági problémáját. Kérdés azonban, hogy kinek sikerül ezt először implementálni. Az Ethereum, a Zilliqa, vagy a Quarkchain lesz a befutó? Az Ethereum egyértelmű előnye, hogy már komoly felhasználói, fejlesztői bázissal rendelkezik, azonban már meglévő láncukba kell implementálni a technológiát, ami rendkívül komplex feladat, valamint úgy tűnik, ők vannak a legkezdetlegesebb fázisban, már ami a fejlesztést illeti.

A Zilliqa már publikus tesztnetet futtat, ám az eredeti tervekhez képest csúszásban vannak, csak a harmadik negyedévben érkezik a mainnet, azonban ez még mindig megelőzi a Quarkchain mainnet várható időpontját. Persze akár mindhárom projekt is lehet sikeres, sokak által használt lánc a jövőben. A shardingolással továbbá biztonsági aspektusok is felmerülnek, kérdéses, hogy a node-ok hány százalékának rosszhiszeműsége szükséges esetleg támadások végrehajtásához.

Token Sale

A private sale során 16 millió dollárt gyűjtöttek, a nyilvános, mindenki számára elérhető értékesítés során további 4 millió dollár a cél, ami biztosan összejön, ennek sokszorosa is könnyedén elérhető lenne a projekt számára. Ez összesen 20 millió dollár. Összehasonlításképpen, a Zilliqa jelenleg 1,2 milliárdos market capen áll. A projektet övező hype-ot remekül jellemzi, hogy már a whitelist lottery-re való bejutáshoz is komoly feltételeknek kell megfelelni. 60 pontot kell elérni 100-ból, ebbe beleszámít a telegram csoportjukhoz csatlakozás dátuma, egy kvíz, valamint további pontok szerezhetők különböző tartalmak gyártásáért. Tehát, ha valaki elérte a 60 pontot, akkor még mindig csak reménykedhet, hogy a szerencsés kisorsoltak között lesz és részt vehet a public sale fázisban. Remekül megszervezett ICO-ról beszélünk, a hype mellett érdemes megemlíteni, hogy a private-salen kapott 25%-os kedvezmény sem túlzó, a 20 milliós hard cap pedig kimondottan alacsonynak nevezhető napjaink trendjei mellett.

Token sale

Roadmap

A publikus mainnet első verziója előreláthatólag 2018 utolsó negyedévében jelenik meg, és nagyjából egy év múlva várható a Smart Contract támogatás.
Roadmap

Team

Ázsiai csapat, nagyon erős programozói háttérrel, az alapító és a vezető fejlesztő a Google-nél és a Facebooknál dolgoztak.

Még néhány szó az ICO regisztrációról

Talán minden idők legkomplexebb ICO regisztrációs folyamtatát hozták össze, lássuk lépésről-lépésre:

  • Csatlakozz a Telegram csoportjukhoz (bejött a marketing, 85000-re duzzadt a taglétszám)
  • Írj a csevegő botjuknak, kérd el tőle a KYC-hoz szükséges kódod
  • Csináld meg a KYC-t
  • Tölts ki egy kvízt
  • Ha Telegramos csatlakozásért (minél előbb csatlakozott valaki, annál több pont) és a kvíz kitöltéséért nem kaptál elég pontot, gyárts tartalmat (cikk, videó, whitepaper fordítás)
  • Ha van elég pontod, reménykedj, hogy kisorsoljanak
  • Ha kisorsoltak, már veheted is a QKC tokeneket

Források


Whitepaper
Hivatalos Honlap

Sort:  

@therealwolf 's created platform smartsteem scammed my post this morning (mothersday) that was supposed to be for an Abused Childrens Charity. Dude literally stole from abused children that don't have mothers ... on mothersday.

https://steemit.com/steemit/@prometheusrisen/beware-of-smartsteem-scam

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.14
JST 0.029
BTC 57979.07
ETH 3124.67
USDT 1.00
SBD 2.36