DrugWars - Ponzi zabalené do Mafia hry

in #cesky5 years ago (edited)

Většina implementací na blockchainu potenciálně zvyšuje spokojenost uživatelů, protože jim rozšiřují možnosti, jak na STEEM přistupovat a samozřejmě jak STEEM využívat. Já velice dobře chápu vaše nadšení, pokud se nějaká nová objeví. Nicméně, nechybí nám trochu skepticismu?

Jak DrugWars funguje?

Odkud pocházejí odměny pro producenty?
Toto je nepochybně stěžejní otázka pro naše další "bádání". Odměny samozřejmě pocházejí od hráčů, kteří investují často nemalé částky.

Proč uživatelé investují?
No zkrátka proto, že by také rádi obdrželi podíl z investic do upgradování budov.

Kdo dostává odměny nejvyšší?
Samozřejmě nejstarší investoři, kteří dostávali odměny již v době, kdy noví hráči o hře ani nevěděli, a navíc si také nějakou tu úroveň budov vyklikali.

Nepřipomíná vám to něco? Já osobně mám pár zkušeností s Ponzi stránkama a DrugWars mi přinejmenším dost značně smrdí.


Motivace hrát


Motivace investovat a klikat v této hře je v současnosti poměrně slušná. Výdělky jsou vcelku vysoké, potenciální ROI velice krásné. Nicméně, aby to všechno fungovalo a hra dokázala uživit spoustu hladových krků, jsou potřeba investice. A to investice neustálé. Je však důležité si říct, že motivace rozšiřovat budovy za STEEMy bude velmi rychle klesat. Staří hráči budou klikat a klikat, a odměny se tak pro později příchozí budou neustále snižovat. Potenciální ROI tedy půjde dolů a tím se tedy budou snižovat i s tím související investice, jelikož budou noví hráči méně motivováni k připojení se do hry.

Dalo by se namítnout, že hráči nebudou tolik vybírat a budou soustavně motivování vklad reinvestovat... I to je však společný znak s Ponzi stránkami.

Závěr


Na konec bych tedy zrekapituloval, že jsem názoru, že DrugWars je velice nestabilní systém. Výdělky se budou snižovat a s tím i investice, což nakonec pravděpodobně povede k rozpadu celé hry. A rozpadem nutně nemyslím to, že by hra přestala existovat, ale spíše to, že by již nadále nebyla investiční příležitostí. Je však možné, že by ji někteří mohli stále hrát pro zábavu. Osobně si ale myslím, že dnes je její vlastnost jako investiční příležitost to hlavní (respektive jediné), co je na ní atraktivní. Nikoliv zábava z hraní. Než se ale k nějakému rozpadu dopracujeme, tak si můžeme dost možná velmi dlouho počkat (koneckonců na účtu @drugwars je v současnosti přes 80 000 STEEMů). Neobviňuji vývojářský tým z nějakých zlých úmyslů (ikdyž i to je možné; když je k investici potřeba jim odeslat spoustu krypta, dáváte jim neskutečnou moc), je však možné, že DrugWars nakonec skončí jako scam. V tuto chvíli tedy zásadně nedoporučuji investovat.

Sort:  

!bookkeeping magicdice drugwars moonsteem

!bookkeeping magicdice

Magic Dice has rewarded your post with a 16% upvote. Thanks for playing Magic Dice.

You have receive an upvote. Thanks for playing moonSTEEM

Hello @samotonakatoshi

You requested your Magic Dice details.

You were referred to Magic Dice by None and have 0 referrals.
You are currently delegating 0 Steem Power.

You have placed 1,132 bets with a 81.18% win rate.

You have wagered 5,535.141000 STEEM and 5.419000 SBD.
You have won 5,384.362000 STEEM and 5.694000 SBD.
Your profit is -150.779000 STEEM and 0.275000 SBD.

You received 0.000000 STEEM and 0.000000 SBD in referral bonuses.
You received 33.074480 STEEM and 0.179365 SBD in dividends.

Your absolute profit/loss is: -117.705000 STEEM and 0.455000 SBD

You have acquired 314,847.439207 Magic Tokens.
Your spent per 1M Magic Tokens: 478.896000 STEEM and -0.874000 SBD.

Hi @samotonakatoshi!

magicdice

Received:

 • 5495.069 STEEM
 • 0.000 STEEM from referral
 • 0.000 STEEM from delegation
 • 33.075 STEEM from dividends
 • 5.777 SBD
 • 0.000 SBD from referral
 • 0.000 SBD from delegation
 • 0.180 SBD from dividends

Spent:

 • 5658.298 STEEM
 • 5.496 SBD

Total:

 • -130.154 STEEM
 • 0.461 SBD

Hi @samotonakatoshi!

magicdice

Received:

 • 5421.377 STEEM
 • 0.000 STEEM from referral
 • 0.000 STEEM from delegation
 • 33.075 STEEM from dividends
 • 5.777 SBD
 • 0.000 SBD from referral
 • 0.000 SBD from delegation
 • 0.180 SBD from dividends

Spent:

 • 5629.607 STEEM
 • 5.496 SBD

Total:

 • -175.155 STEEM
 • 0.461 SBD

I can see you have passion for gambling. I would like to recommend you a new site called MoonSTEEM (https://moonsteem.com), a provably fair crash game where you can multiply your STEEMs. There is also a possibility to earn special tokens by betting which are then used to redistribute earnings. I would be very pleased if you give this game a chance. ;)

Loading...

Testiiiing

Jak jsem psal pod Tvůj komentář, neberu to jako investici.
Doufám, že se časem ukáže, že nejde o scam/ponzi. Nicméně každý je svého štěstí strojvedoucím a pokud někdo chce utrácet peníze za hru, tak je to čistě jeho věc.
Co se týče principu, je u tohoto typu her jasné a známe, že prim má ten kdo přijde dřív, kliká pravidelně nebo si zaplatí. Pamatuju si jak byl před nějakými patnácti roky populární Travian. Tam to bylo stejné, spousta lidí utrácela peníze pro to, aby udrželi krok.

Nejsi jediný kdo o Drogových válkách mluví jako o "Ponziho hře".

Sám jsem Drogové války vyzkoušel, ale vrážet do toho STEEM mě nenapadlo. Za prvé prozatím běží hra v testovacím režimu. A za druhé budu raději trávit čas čtením a psaním příspěvků než sedět a čekat až budu mít dostatek STEEMu na další budovu.
Navíc nedávno jeden známý, který užívá pojmenování "Ponziho hra", vtipkoval, že je v banku docela velká částka, tudíž by to chtělo restart serveru. A další restarty serveru budou přicházet postupně, vždy když budou docházet finance v banku. ;)

Na co restart serveru? Staci ho pouze vypnout :D

O zlych umyslech vyvojaru se spekulovat da, sam nejaky scam i tusim. Nicmene ja ale rikam, ze to je hra zalozena na Ponziho schematu tak jako tak, ikdyby to vyvojari mysleli jakkoli. Proste ta hra vykazuje vlastnosti, ze drivejsi hraci maji o dost vice navrch pred temi pomalejsimi.

Samozrejme rozdil je, ze Ponzi slibuje procenta primo z vkladu (vetsinou), zde DrugWars slibuje procenta z celkoveho prijmu z investic. Tento Ponzáč tedy teoreticky skoncit nemusi.

No, osobně doufám, že Drogové války jako scam zamýšleny nebyly. A jako čisté ponziho schéma také ne. Mrzelo by mě to, kvůli některým, kteří za hrou stojí.
Avšak je pravda že jiné on-line hry mají mnohem lépe propracovaný systém, aby na první pohled nenutily hráče k nákupu výstavby za reálné peníze.

Kdo dnes hraje klikačky? Gladiatus, Ikariam... to jsou dnes mrtvé hry. Drží se v podstatě jen SF, který je graficky a obsahově dost atraktivní pro mladší. Alespoň tak to tedy vidím. Na Gladiatu dokonce začali pár let zpátky slučovat provincie, aby hráč vůbec mohl narazit na aktivní protivníky. Radši ani nechci koukat, jak se jim vede teď. Hrál jsem i hry "mafiánského typu" - na mojemafie.cz sis mohl založit svoji hru, za prachy upgradovat a (pokud si byl dobrý) i vydělat, takže existovala spousta her vytvořených přes tuto platformu. Na to doteď nostalgicky vzpomínám, ale aktivně by mě nebavilo to už hrát. Tím jen chci říct, že klikačky patří spíše minulosti a bez STEEM odměny by DrugWars nikoho dvakrát nenadchlo (minimálně propagace jako hovado a zlepšení v systému celé hry by to chtělo). Teď je to jen o upgradování budov. To bych ani hrou nenazval. DrugWars má investory, nikoliv hráče. Případné rušení hry by tedy naštvalo lidi, co očekávaly profit. Ne lidi, kteří si zmožení po práci/škole chodívávali sednout ke své oblíbené hře.

Jestli si ale své problémy vyřeší, pak jim úspěch přeji. Aby taky ne, když jejich hra frčí na STEEMu.

Mrtvé hry? Spíše tak na půl. Ti, kteří chtějí nebo potřebují něco hrát, ale nestojí o složitost, případně časovou náročnost, podobné hry vyhledávat budou (do doby než jakékoli jiné hry nahradí virtuální realita). Navíc některé hry nabízejí i aplikace pro smartphony, případně se přesunuly na tento trh zcela. (Btw. Co je SF?)

Pokud se hra celkově zlepší a ukáže se, že mají vyřešené další financování, budu první, kdo bude veřejně jásat. Zvláště po vydání zprávy o novém CTO.

SF je Shakes and Fidget. Je to jedna z nejoblíbenějších browser her. Je nepochybně pravda, že některé hráče si MMO browserovky získávají i dnes, nicméně dalo by se mluvit o jejich úpadku. Hrál jsem spoustu takovýchto her, ale prostě technika pokročila a hry, které se dají jednoduše stáhnout přes Steam, prostě spoustu lidí přetáhly. Když se kouknu na browserovky, které jsem hrál, vidím "prázdné" (co se týče aktivních hráčů) servery. Browserovky (když teda pominu SF) si dnes moc mladých nezahraje (Fortnite je prostě lepší a také zdarma). Spíš to jsou o něco starší, kteří se k browserovkám vrací z nostalgie.

Ano, nebylo ode mě zrovna šťastné, že jsem řekl, že browserovky patří minulosti, nicméně je nezpochybnitelný ten fakt, že trend je dost sestupný.

Úspěch hry DrugWars si samozřejmě přeji. Ale pouze pod podmínkou, že se zlepší jejich systém odměn.

Ale ti, co se už angažovali, mohou ještě vydělat... Já to nejsem, já do toho z vícera důvodů nešel.

Na každém Ponzi mohou někteří investoři vydělat. Vždy to jsou ale ti rychlejší (Provozovatel stránky si ale může vše shrábnout pro sebe dost brzo, a tak nemusí profitovat žádný investor.)a zaplatí to ti pomalejší. Tak to prostě funguje. Teoreticky by mohl vydělat i ten, kdo se do DrugWars připojí třeba až za 2 týdny. To by však muselo být celkových investorů nehorázně moc. Osobně si myslím, že dnešní investice rozhodně ziskové nebudou.

Čím méně investorů, tím menší celková škoda.

@petrvl do toho trochu investoval. Jsem zvědav, jak to s jeho investicí dopadne.
Nevím, jestli jsi tohle viděl https://busy.org/@petrvl/drugwar

Cetl jsem. Hru samotnou jsem si i na jednom testovacim uctu omakal a vyzkousel ruzne funkce. Hodil jsem tam pro srandu kolem 50 Steemu.

50 STEEMů pro srandu mi přijde docela dost, na to že podle článku si myslíš, že to je celé ponzi a možná i scam. Ale chápu, že jsi k tomu dospěl možná až v průběhu toho hraní.

Ponzi jsem tusil hned od zacatku. 50 Steemu se muze zdat jako dost, ale ja si obcas nejaky ten BTC vydelam... vetsi cast ulozim a se zbytkem delam blbosti. Obcas i gamblim. DrugWars presvedcilo dost lidi, ze to je legitimni hra, takze se to treba i vyplati... zas tak pozde jsem se neregistroval. Ztrata by me ale taky tolik nemrzela.

Driv jsem zkousel investovat BTC do Ponzi stranek, ikdyz jsem vedel, ze jsou to Ponzi a skonci krachem. Snazil jsem se bytco nejdrivejsim investorem. Obcas byl profit, obcas ztrata. Celkem dost jsem prodelal, ale za zkusenosti mi to stalo a jsem za to docela i rad. Hehe... alespon budu treba odolnejsi do budoucna a celozivotni uspory nikam cpat nebudu.

Ok, situaci chápu :-)

nejsem si jist že to je ponzi ... protože v úvodním článku operujou s 16% procentama co rozdávají tedy s tím co se dá vydělat na tom když se pronajme SP... třeba ve finální verzy půjdou odměny z toho co učet drugwar bude vydělávat...

Po svych uctech maji rozhazenych necelych 100 000 Steemu. Vse je v likvidni forme, nikoliv v SP. A i kdyby je vested meli, tak rozhodne nemohou ze 100kSP denne udelat 6550 STEEMu, ktere dnes rozdaji. Cili minimalne ted to Ponzi je.

Pokud by to meli v SP, tak tech 16% (dnes i 18%, ale to je vedlejsi) samozrejme mohou ziskat ROCNE, cili pri prepoctu na den by z toho bylo vcelku prd (ve srovnani se 6550 STEEMs).

A jeste dodam, ze uz jen to, ze maji vsechny ty STEEMy u sebe, mi vadi. Opet centralizace decentralizovaneho. Jednou s tim nekdo zdrhne a budete brecet.

!bookkeeping magicdice drugwars epicdice @epicdice moonsteem

Loading...

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.12
JST 0.027
BTC 60009.56
ETH 3342.57
USDT 1.00
SBD 2.42