Sort:  

Sám jsem Drogové války vyzkoušel, ale vrážet do toho STEEM mě nenapadlo. Za prvé prozatím běží hra v testovacím režimu. A za druhé budu raději trávit čas čtením a psaním příspěvků než sedět a čekat až budu mít dostatek STEEMu na další budovu.
Navíc nedávno jeden známý, který užívá pojmenování "Ponziho hra", vtipkoval, že je v banku docela velká částka, tudíž by to chtělo restart serveru. A další restarty serveru budou přicházet postupně, vždy když budou docházet finance v banku. ;)

Na co restart serveru? Staci ho pouze vypnout :D

O zlych umyslech vyvojaru se spekulovat da, sam nejaky scam i tusim. Nicmene ja ale rikam, ze to je hra zalozena na Ponziho schematu tak jako tak, ikdyby to vyvojari mysleli jakkoli. Proste ta hra vykazuje vlastnosti, ze drivejsi hraci maji o dost vice navrch pred temi pomalejsimi.

Samozrejme rozdil je, ze Ponzi slibuje procenta primo z vkladu (vetsinou), zde DrugWars slibuje procenta z celkoveho prijmu z investic. Tento Ponzáč tedy teoreticky skoncit nemusi.

No, osobně doufám, že Drogové války jako scam zamýšleny nebyly. A jako čisté ponziho schéma také ne. Mrzelo by mě to, kvůli některým, kteří za hrou stojí.
Avšak je pravda že jiné on-line hry mají mnohem lépe propracovaný systém, aby na první pohled nenutily hráče k nákupu výstavby za reálné peníze.

Kdo dnes hraje klikačky? Gladiatus, Ikariam... to jsou dnes mrtvé hry. Drží se v podstatě jen SF, který je graficky a obsahově dost atraktivní pro mladší. Alespoň tak to tedy vidím. Na Gladiatu dokonce začali pár let zpátky slučovat provincie, aby hráč vůbec mohl narazit na aktivní protivníky. Radši ani nechci koukat, jak se jim vede teď. Hrál jsem i hry "mafiánského typu" - na mojemafie.cz sis mohl založit svoji hru, za prachy upgradovat a (pokud si byl dobrý) i vydělat, takže existovala spousta her vytvořených přes tuto platformu. Na to doteď nostalgicky vzpomínám, ale aktivně by mě nebavilo to už hrát. Tím jen chci říct, že klikačky patří spíše minulosti a bez STEEM odměny by DrugWars nikoho dvakrát nenadchlo (minimálně propagace jako hovado a zlepšení v systému celé hry by to chtělo). Teď je to jen o upgradování budov. To bych ani hrou nenazval. DrugWars má investory, nikoliv hráče. Případné rušení hry by tedy naštvalo lidi, co očekávaly profit. Ne lidi, kteří si zmožení po práci/škole chodívávali sednout ke své oblíbené hře.

Jestli si ale své problémy vyřeší, pak jim úspěch přeji. Aby taky ne, když jejich hra frčí na STEEMu.

Mrtvé hry? Spíše tak na půl. Ti, kteří chtějí nebo potřebují něco hrát, ale nestojí o složitost, případně časovou náročnost, podobné hry vyhledávat budou (do doby než jakékoli jiné hry nahradí virtuální realita). Navíc některé hry nabízejí i aplikace pro smartphony, případně se přesunuly na tento trh zcela. (Btw. Co je SF?)

Pokud se hra celkově zlepší a ukáže se, že mají vyřešené další financování, budu první, kdo bude veřejně jásat. Zvláště po vydání zprávy o novém CTO.

SF je Shakes and Fidget. Je to jedna z nejoblíbenějších browser her. Je nepochybně pravda, že některé hráče si MMO browserovky získávají i dnes, nicméně dalo by se mluvit o jejich úpadku. Hrál jsem spoustu takovýchto her, ale prostě technika pokročila a hry, které se dají jednoduše stáhnout přes Steam, prostě spoustu lidí přetáhly. Když se kouknu na browserovky, které jsem hrál, vidím "prázdné" (co se týče aktivních hráčů) servery. Browserovky (když teda pominu SF) si dnes moc mladých nezahraje (Fortnite je prostě lepší a také zdarma). Spíš to jsou o něco starší, kteří se k browserovkám vrací z nostalgie.

Ano, nebylo ode mě zrovna šťastné, že jsem řekl, že browserovky patří minulosti, nicméně je nezpochybnitelný ten fakt, že trend je dost sestupný.

Úspěch hry DrugWars si samozřejmě přeji. Ale pouze pod podmínkou, že se zlepší jejich systém odměn.

Aha, Shakes and Fidget, tak zrovna tahle hra mě nechytila vůbec. K registraci jsem se nechal přemluvit mladým, ale vydržel jsem ji hrát asi tři týdny. Ale pro mnohem mladší generaci může být celkem zajímavá. Mě u on-line her drželi většinou jen spoluhráči.
Trend samozřejmě sestupný je, o tom polemizovat nebudu. Stejně jako nepochybuji o tom, že průměrný věk hráčů strmě roste. Steam je pro mladé lákavou službou, která navíc pomáhá potlačovat nelegální kopírování her. Některé hry se dají hrát zdarma a jiné se dají sehnat i s dosti velkými slevami.
Co se týče Drogových válek, tak to máme názor velmi podobný, ne-li totožný.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.13
JST 0.030
BTC 64768.36
ETH 3436.88
USDT 1.00
SBD 2.51