Investování podle fundamentů: Internet of things

in cesky •  3 months ago 

Co je Internet Věcí?

Žijeme v době, kdy se začíná všechno automatizovat. Málokdo by si ještě před pár lety představil, že bude chodit do supermarketu a u pokladny nebude paní, ale odbavíme se sami.

Kdo rádi létáte na dovolené, si určitě také všimnete, že na letišti Václava Havla počítač sám rozpozná, zdali se vaše tvář shoduj s tváří na pase a jen pokud je vaše shoda menší, tak vás pošle k fyzickému pracovníkovi na kontrolu...

Podívejte se na všechny ty chytré domácnosti. Jedete domů, nastavíte si teplotu, pustíte hudbu, otevřete žaluzie a hodně věcí je už automatizovaných.

Když nabouráte, auto vám zavolá záchranku!

Podle jedné z největších pojišťovacích společnosti AIG má IoT potenciál dosáhnout hodnoty 14,4 trilionu USD v roce 2020 a začít novou ekonomickou éru.

AIG_IoT_Infographic-1.jpg
source

Co nás na tom zajímá? Jak z toho může těžit krypto.

Dobře víme, jaké jsou výhody blockchainu, který se může pro tyto rozrůstající potřeby čím dál více hodit. Máme tu mnoho oborů, které vyžadují přesnost, neměnnost, jistoty. Podívejme se třeba na letectví, kde blockchain může zaznamenávat letové hodiny jednotlivých pilotů a vyhnout se podvodům.

Logistiku, kde senzory zaznamenávají časy, místa a teploty v mrazících vozech.

Je to svět nekonečných možností. Jaké kryptoměny mají šanci si z velkého balíku něco ukrojit? Za mě je to VET a o něm se dozvíte příště.

Tento příspěvek je součástí komunitní podpory #cesky a bude do 3 dnů pomocí @smartsteem, @qustodian a dalších bidbotů upvotován o 5 až 10 SBD. Chceme tímto zvýšit vaše Curation rewards :-)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @podnikatel! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 8000 upvotes. Your next target is to reach 9000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Are you a DrugWars early adopter? Benvenuto in famiglia!

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

A proč ne IOTA?

·

·

Upřímně si nejsem jistý tím, jestli jsou schopni dokončit jejich projekt z hlediska funkčnosti. Investoval jsem do nich v roce 2017 a prodal na konci roku. Myslím si, že jsou lepší projekty s větším zázemím.

Také cena a kapitalizace neodpovídá stavu projektu. Alespoň z mého pohledu. Riziko vůči zisku.

Tím neříkám, že je to špatný projekt, jen já osobně mám jiné favority.

·
  ·  3 months ago (edited)

Ja moc nechapu bezpecnost v tom systemu IOTA. Mne prijde, ze dnes kazdy koin chce byt lepsi nez bitcoin, delaji z neho prezitek, ale unika jim celkovy koncept. V bitcoinu vsechno melo svuj smysl a ta bezbecnost je na ukor te propustnosti. Dle me je to nekonecna filosoficka otazka, jestli se priklonit k bezpecnosti nebo propustnosti. Ono kdyz uz zacnes uvazovat o programable money, potrebujes ochranou strukturu, ktera zabira pamet. To samo o sobe pak limituje propustnost. Kdyz ty pametovy naroky minimalizujes, zase tam nebude kod, co by ty samotny mince chranil. IOTA se chlubi scalability, no fees, fast, ale moc nemluvi o te bezpecnosti. Tyhle vlastnosti ma klasicky fiat, ale kdyz ma byt mena decentalizovana a neni funkcni bezpecnost duplikovani koinu, je to pruser. To pak ztrati sit duveru, jeste nez se rozvine.

·
  ·  3 months ago (edited)

Koukal jsem na tohle video o IOTA

Kdyz se pak dozvim, ze transakce chodi pres nejakyho koordinatora, pak me to vede k myslence, jestli by se IOTA nemela jmenovat "Jak vylepsit centalni bankovni system". Uz me docela unavuje resit nejaky koiny, co se tvari decentralized, bitcoin improove a maji prevzatych par bodu od bitcoinu a skryva se za tim centralizovany koncept.

  ·  3 months ago (edited)

Mozna by si nektery spolecnosti, nez vyhlasi "huraa mame blockchain" mely vic promyslet, jestli se ta struktura na danou vec hodi nebo jestli je lepsi pouzit centalni koncept.