Investování podle fundamentů: Anonymní měny

in cesky •  last month

Budoucnost, přítomnost a minulost

Hodně lidí podlehlo milnému dojmu, že Bitcoin je anonymní. Ano, on může být, ale jen za určitých podmínek a do určité míry.

Myslím, že hodně lidí již ví, že v minulosti se kryptoměny používaly ve velké míře k ne zrovna legálním činnostem. Čím více kryptoměny rostou, zavádí se větší regulace a postupem času i podvody ubývají. Samozřejmě, vždy tu budou, ale v rámci toho obrovského trhu to bude jen malý problém.

Dostáváme se k důležitému bodu. Svět už s kryptoměnami počítá a co si budeme říkat, je to i přes downtrend stále velmi zajímavé téma a investice.

Anonymous_emblem.svg.png
source

Má to jednu podmínku

Regulace. Úžasné slovíčko, pod kterým se skrývá nenávist anarchistů a zároveň nadšení normálních lidí, pro které znamená jistotu a samozřejmě také větší možnost adopce.

Co to ale bude znamenat pro anonymní měny?

Pokud by mělo dojít k restrikcím vůči kryptoměnám, je velmi pravděpodobné, že to odnesou zrovna anonymní měny.

Proč?

Protože se dají nejméně regulovat. Anonymní měny jsou jistotou v době, kdy by se měl bát Bitcoin restrikcí ve většině zemí. To se ale pravděpodobně již nestane a je mnohem pravděpodobnější, že pokud se po některých měnách půjde, budou to právě ty anonymní.

Samozřejmě je tu i jiná možnost. Z hlediska obchodu na burzách tu regulace je vždy, jelikož je prodejce dobře znám, takže za určitých okolností, by tu třeba se zvýšenou regulací mohly přežít i ony.

Investovat do anonymních měn?

Poptávka po anonymitě bude stále. Čím více si lidé uvědomí, že BTC už není tak snadné používat anonymně, tím více se budou přiklánět k možnosti anonymity.

Máme tu samozřejmě několik možností:

  • Monero: jistota a nejstabilnější anonymní měna, bohužel/bohudík (podle vašeho přesvědčení) je plně anonymní a neumožňuje posílat "průhledné" transakce, za mě je must have mít v moneru alespoň malou část svého portfolia

  • ZEC/ZEN: výborná alternativa umožňující anonymní i transparentní transakce, v případě ZEN doplněná ještě kombinací POW/POS pro větší možnost využití a bezpečnosti, navíc vám může poskytnout i zajímavý pasivní příjem, pro mě jasná dvojika :-)

  • Verge a ostatní spekulativní anonymní měny: máme tu mnoho dalších anonymních měn, některé jsou lepší, některé horší. V případě systému POW se dívejte na náročnost, čím větší, tím bezpečnější. V případě POS systému je to trochu problém v tom, že odměny jsou u hodně měn dosti malé a noví investoři se do toho moc neženou, osobně si myslím, že POS, jaký funguje u mnoha měn není budoucnost tohoto oboru

Co vy, máte již ve svém portfoliu anonymní měny? Dejte mi své tipy!

Tento příspěvek je součástí komunitní podpory #cesky a bude do 3 dnů pomocí @smartsteem, @qustodian a dalších bidbotů upvotován o 5 až 10 SBD. Chceme tímto zvýšit vaše Curation rewards :-)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Přiznám se, že můj stav Monero je nula.
Já si oblíbil Zcash, kde si mohu vybrat, zda transakci posílám z t-adresy, nebo ze z-adresy. Navíc Zcash je kryptován, kdežto Monero používá jakýsi mixér a tedy údaje odesílatele a příjemce jsou na jednom místě.
Takže zástupce anonymní měny je v mém portfoliu ZEC.

·

Určitě je to velká výhoda Zcashe. Na druhou stranu XMR je doopravdy asi nejanonymnější, ale hůře použitelné v obchodě, právě díky tomu, že neuchovává skoro žádnou historii.

·
·

A proto je super, že máme možnost výběru a pro různé účely si vybrat různé crypto ;)

Vubec nechapu meny PoS/PoW. Prijde mi to jako hybrid fiat/crypto a to, ze autor se chce obohatit na sve vlastni mene. Koncept monera s ring signatures se mi zda asi jeden z top nejbezpecnejsich. Trochu vetsi blokchain data, ale pekne udelany. Az se rozjedou kvantovy pocitace, mozna nastane vaznejsi problem pro bitcoin s tunelovanim uctu pres public adress a ring sinatures koiny se stanou jednickou v bezpecnosti.

·

Je velký rozdíl mezi klasickým POS/POW. U ZEN je to úžasně udělané tak, že to jsou Secure a Super Nody, které mají reálné využití a dají se na nich stavět další služby. Jinak souhlasím, že v rámci klasických POS/POW z důvodu pouhého nalákání investorů je to zbytečné.

·
·

Super a master nodes jsou vyhodny jen pro uzivatele s tucnejsim kontem. Je fajn, ze dostavaji nejaky % z drzene castky, ale celkove to centralizuje koiny do velkych uzlu a sit tim zkomira a novy uzivatele nemaji sanci.

·
·
·

Upřímně v downtrendu to nebylo výhodné pro žádného investora. Například já mám pár Secure Nodů a hodnota mincí šla pomalu o 90 % dolů, takže zhodnocení 3 % měsíčně mě moc nevytrhne.

Výhodu mají teď malí nebo noví investoři, kteří můžou v téhle situaci koupit Secure Node nebo Super Node za zlomek peněz.

Zajímavou alternativnou jsou boti, ale je těžší najít ty ziskové a je tam větší riziko, protože člověk může přijít o vše. Osobně jsem zatím narazil jen na jednoho dlouhodobě ziskového vůči BTC. Ten mi udělal 100 % up za cca 6 měsíců, ale dlouho se držel v mírné ztrátě, či zisku.

·
·
·
·

Jinak vydelavaci boty mas taky tady. Problem je, kdyz koin je ciste vydelavaci zalezitosti, tak rychle skonci. Me spis zajimaj koiny, ktery to mysli vazne.

·
·
·
·

Presne jak rikas, oni ti sice daj % ale kdyz to klesa vuci bitcoinu, tak vlastne neziskas nic a je velka pravdepodobnost, ze to spadne na 0.

Decentalizovany meny se nedaji regulovat vubec. Muzes to regulovat okrajove zakonem nebo nejakym postihem useru, ale ne samotnou menu.

·

Regulovat se dají směnárny a obchodníci a celkově obchod s nimi. Podívej se na to, jak se to teď ve světě změnilo. Už žádná velká směnárna bez regulace nefunguje a pokud chceš ve velkém řešit převody krypto to cash a opačně, si skoro všude regulován. Samozřejmě si na ulici můžete vyměnit menší obnosy, ale ve velkém už je to velmi těžko řešitelné.