Kim Miyim?

in brave •  3 months ago

Ne bir konuda uzman ne de önemli biriyim. Sokakta yürürken karşılaştığınız ve bir daha görseniz hatırlamayacağınız yüzlerden birisiyim. Sizden farklı değil yaşantım, hatta birçoğunuzdan daha monoton devam ediyorum yaşamaya.

Stresli günleri atlattığımı zannedip attığım her adımda, yeni bir sorumluluğun altında eziliyorum. Yarın ne yapacağımı bilmeyip uzun süreli hayaller kuruyorum. Hayallerimde bile tasarruflu davranıp fazla uzaklaşamıyorum. Tanıdığım 3 5 kişiyi de alıp gitmek istiyorum. Biz gitmek isteyenler gitmeyi hiç beceremeyiz zaten. Asıl gidenler, hep oldukları yerde kalacaklarını düşünenler oluyor.

Ben birkaçınızdan farklı olarak biraz cesur olduğumu düşünüyorum. Hani hem müdürün kapısını çalıp hem de konuşmaya başlayan kişi hep bendim. O türden bir cesaret, gözüm kara değil yani. Konu aşk olunca da her zaman cesur olacağımı düşünürdüm. Cesaretime en çok ihtiyaç duyduğum zamanda yok oldu sanki. İlk defa mideme giren kramplara bir çözüm bulamadım. Atacağım her adımda içime dolan "birlikte olabilme ihtimalimize duyduğum inancı kaybedecek olmam" düşüncesi bana engel oluyor. Denemez isem hissedeceğim pişmanlığın beni daha çok üzeceğini de biliyorum. Arada kaldım, sıkıştım, eziliyorum. Baskı altında nefes alamıyorum; kurduğum düşlere sığınarak uzaklaşıyorum kendimden.

Biraz tesadüfe biraz da şansa ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Adım atmam için beni yüreklendirecek kadar tesadüf, işlerimin yolunda gitmesini sağlayacak kadar da şans.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!