Bitcoin - krótki komentarz do aktualnej sytuacji

in #bitcoin4 years ago

Myślę, że to dobry czas na krótki wpis dotyczący aktualnej sytuacji na wykresie bitcoina.
Wspólnie z @mys siedzieliśmy sobie na czacie i rzuciliśmy okiem na nieco dłuższy zakres. Mam nadzieję, że również i On podzieli się albo w oddzielnym wpisie, albo w komentarzu poniżej swoim punktem widzenia – jest bardzo interesujący!

Do analizy wykorzystałem wygładzone średnie kroczące o zakresie 50 oraz 100 na wykresie D1 i 10 oraz 25 na wykresie W1

BTC/USDT D1

Warto rzucić okiem na mój ostatni wpis, w którym pisałem, iż bardzo prawdopodobny jest test dolnego ograniczenia kanału spadkowego (wcześniej oczywiście wsparcia na 11500). Poziom wsparcia pokrywa się z średnią o zakresie 50 ich przełamanie stało się już faktem. Dotarcie i przełamanie poziomu 8400 będzie bardzo niebezpieczne ponieważ może się to równać z większą (paniczną) wyprzedażą i przełamaniem średniej o zakresie 100. Warte zaznaczenia jest to, iż nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją w analizowanym okresie.

D1.png

BTC/USDT W1

Tu sytuacja ma się jeszcze ciekawiej, bowiem szybsza z średnich pokrywa się w kilku miejscach z wskaźnikiem RSI – oznaczone niebieskimi elipsami. Przełamanie jej oraz przełamanie linii 50pkt na RSI otworzy drogę do wolniejszej średniej = większych spadków. Od drugiej połowy 2016 roku nie była ona testowana, dlatego jej przełamanie może mieć bardzo ważne znaczenie.

W1.png

Powyższe scenariusze są dość negatywne, co w hurra optymistycznej atmosferze raczej nie jest mile widziane, ale mam też ciekawą informacje dla inwestorów liczących na odbicie. Linie wyznaczone przez średnie bardzo często działają jak swojego rodzaju wsparcie. W cale nie musi dojść do ich przełamania, tylko krótkiego testu, który może zakończyć się wzrostami. Ale mój stosunek dobrze znacie :)

Wpis ma na uwadze TYLKO wskazanie potencjalnego niebezpieczeństwa.

Tradingview.com

Nie wiem dlaczego i po co, ale ktoś ponoć prosił, żeby pojawiła się ta informacja. Wszystkie wykresy, które wykorzystuje do swoich analiz pochodzą z tradingview.com. I w sumie uważam, że to jedna z lepszych aplikacji do analizowania kryptowalut.

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Sort:  

Myślę że już niżej nie spadnie jak 10,7k$ . a pozniej już pewnie nie zobaczymy nigdy takich cen :)

Uwielbia takie komentarze.

Powtórzę tylko to co zauważyłem podczas rozmowy z @uzamkniete:

Dzienne RSI nieubłaganie zbliża się do poziomu 30 punktów. Historycznie dla BTC to był zawsze okres dołka korekty i moment odbicia bessy.

Na interwale tygodniowym mamy obecnie walkę pod linią Tenkan-Sen indykatora Ichimoku. Ważne jest, że od 2 lat świeca nigdy się nie zamknęła pod tą średnią!
Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym tygodniu będzie walka o wyjście z powrotem powyżej poziomu 11200, tak żeby cena precedensowo nie zamknęła się pod tenkanem. To by oznaczało powrót do chmury Ichimoku z interwału dziennego i negację dalszych spadków.

Mała uwaga nietechniczna: dokładnie miesiąc temu otwarto kontrakty Bitcoin Futures na CME. Dzisiaj zamyka się pierwszy miesiąc. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Ten tydzień jest kluczowy dla obrania dalszego kierunku. A konkretnie jego końcówka.

Jeśli chodzi o ichi to rzeczywiście fakt, jeśli możesz wklej proszę wykres tak żeby wszyscy widzieli. Warta uwagi technicznie uwaga!

Co do kontraktów i CME to też bardzo cenna uwaga! Odsyłam do porównania aktualnej sytuacji na wykresie BTC do hossy na rynkach azjatyckich pod koniec lat 80 i początek 90. Zaznaczę tylko, że na krótko przed rozpoczęciem ostrych spadków zostały uruchomione kontrakty terminowe na indeksy azjatyckie.

Uzupełniam o wykresy:


Interwał tygodniowy z zaznaczeniem wsparcia dwuletniej hossy


Interwał dzienny z zaznaczonymi ostatnimi odbiciami na RSI i dolnego wsparcia chmury

Czyli są szanse na księżyc? :D

Szanse są zawsze ;) tylko niestety czasem mniejsze, czasem większe. Tu raczej bardziej prawdopodobne jest odbicie. Ale jak długie? Teraz jest mi ciężko określić, zobaczymy jak będzie rozwijać się sytuacja :)

Bardzo miło, że można znaleźć takie konkretne info w języku polskim :)

Parę dni temu bankier.pl wyslał mi propozycje przeczytania tekstu na temat bitcoina napisanego przez wyedukowanego ekonomistę gdzie autor w jednym zdaniu połączył 1600% wzrost z nieoczekiwanym spadkiem po. Nie wiem co to za ekonomia gdzie spadki po wzrostach są zaskakujące...

Dziękuję! :)

Wykres wykresami ale psychologia tłumu ma chyba większy wpływ na krypto. Czytając wykresy, analizując nie czyni cie lepszym traiderem od innych. Czytam ostatnio ciekawą książke i od razu przyszło mi na myśl. Ja testuje Fibonaciego:-) zresztą sami widzicie jak kryptowaluty są manipulowane. A większość zawyżona przez Fomo. Nic nie pozostaje jak obserwacja. Pozdrawiam

Coin Marketplace

STEEM 0.70
TRX 0.09
JST 0.074
BTC 54661.55
ETH 4115.26
BNB 599.32
SBD 7.05