Analiza Techniczna #24

in #bitcoin4 years ago

pexels-photo-241544.jpeg

Dzisiaj szybki rzut oka na kilka wykresów oraz podziękowania.

Zebrało się Was już 260! Dziękuję!

Bitcoin

Najmniej prawdopodobny scenariusz z poprzedniej analizy stał się faktem. Bitcoin osiągnął poziom 11500 i... Utrzymał się na tym poziomie raptem przez kilka godzin. Tam czekała już strona podażowa i sprowadziła cenę BTC w okolice 9200. Czerwoną strzałką zaznaczyłem spadającą gwiazdę, która uformowana przy oporze na 11500 byłą dodatkowym sygnałem sprzedaży. Zauważcie, iż było to trzecie odbicie od górnego ograniczenia kanału spadkowego. Wciąż nie widzę przyszłości BTC w kolorowych barwach, ale... W najbliższych dniach powinno dojść do kolejnej próby przełamania górnego ograniczenia kanału. Nie będzie to trudne ponieważ znajduje się on w stosunkowo niewielkiej odległości od aktualnej ceny. Jego przełamanie (przy tym wolumenie) jest mało prawdopodobne dlatego w nieco dalszej przyszłości ponownie znajdziemy się o okolicach 9200, a może nawet 8400?
Wciąż nie widzę wyraźnego sygnału do rozpoczęcia wzrostowego rajdu, ale zwracajcie uwagę na wolumeny. Wielu inwestorów wciąż wierzy w powrót BTC i może to być dobra okazja do krótkoterminowego wzrostu. Dobrym sygnałem był dołek 6050 oznaczony zieloną elipsą oraz wolumen zieloną strzałką.

btcd1.png

Ethereum

ETH/BTC

W tym przypadku scenariusz był bardzo łatwy do przewidzenia. Wszyscy inwestorzy spodziewali się zwrotu na ETH – długi trend spadkowy (6 miesięcy) musiał się kiedyś zakończyć. Wzrosty zapoczątkowane były wysokim wolumenem i po 3 miesiącach doczekaliśmy się korekty. Aktualna przecena to ok 35%, ale w mojej opinii są perspektywy do jeszcze głębszego spadku. Wróćmy na chwile do fali wzrostowej. Zauważcie iż wraz z coraz wyższymi poziomami spadał wolumen (oznaczyłem to grubą czerwoną linią). Niestety nawet przy ostatnim wsparciu 0,077 wolumen nie podniósł się ani trochę. Dominacja sprzedających i chęci do zakupów doprowadziło do przełamania linii trendu spadkowego i wsparcia na 0,094. Najbliższy cel to 0,066 a jeśli kupujący nie pojawią się na rynku będziemy mogli spoglądać na poziom 0,051

ethbtcd1.png

ETH/USDT

Przez chwilę inwestorzy wykazywali chęć do wzrostów, ale paliwa wystarczyło tylko na wzrost w okolice 1000 USD(t). Sam spodziewałem się raczej oscylacji w okolicach poziomu 865, ale zmiany były nieco większe. Kurs podczas pisania dzisiejszej analizy to 875 USD, kurs z ostatniej analizy 885. Brak wyraźnego kierunku skłania mnie aby skopiować część ostatniej analizy - „myślę, że przez najbliższy czas możemy spodziewać się oscylacji w okolicach poziomu 865” i dodam tylko, iż ewentualne przełamanie górnego ograniczenia kanału spadkowego nie będzie miało żadnego znaczenia jeśli wolumen się nie zwiększy. W dłuższej perspektywie podobnie jak wyżej, spodziewam się kontynuacji spadków.

ethusdtd1.png

Ripple

Wrócę jeszcze na chwilę do jednego komentarza:

Nie wiem z czego wynika twój niepokój, nie wiem czym jest uzasadniony, dostrzegam tutaj więcej emocji przesyconych lękiem niż racjonalnej analizy.

Odnosił się on do sytuacji na Ripple jakieś 2 miesiące temu – tak dla uściślenia okolice szczytu oznaczonego pomarańczową strzałką.

Moje analizy z tamtego czasu są wciąż aktualne – Analiza 1, Analiza 2. Do znudzenia powtarzam, iż szybkie i mocne wzrosty nie mogą trwać wiecznie. Po sporym, bo ponad 60% spadku stronę popytową stać było tylko na krótki wzrost, który od razu wykorzystywany był do pozbycia się pozycji. Dzisiaj po raz piąty zbliżamy się do wsparcia na 0,000087 i szczerzę wątpię aby udało się je obronić. Wolumen jest znikomy a cena obsuwa się pod własnym ciężarem. Najbliższy cel? 0,000071. A wszystkich kupujących ostrzegam przed otwieraniem długich pozycji w tej chwili.

Ripple.png

Tradingview.com

Nie wiem dlaczego i po co, ale ktoś ponoć prosił, żeby pojawiła się ta informacja. Wszystkie wykresy, które wykorzystuje do swoich analiz pochodzą z tradingview.com. I w sumie uważam, że to jedna z lepszych aplikacji do analizowania kryptowalut.

Stooq.pl

Na stooq.pl znajdziecie bardzo fajną aplikacje do analizy technicznej wielu instrumentów finansowych. Strona jest również źródłem wielu przydatnych informacji. Dzisiaj zademonstrowałem tylko część możliwości prezentowanych przez ten serwis. Szczerze polecam!

Zdjęcie

pexels.com

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Coin Marketplace

STEEM 0.76
TRX 0.09
JST 0.072
BTC 54402.12
ETH 4053.80
BNB 584.03
SBD 7.01