Otaku'nun Aşkı Gerçekten Zor Mu?

in anime •  5 months ago

Yazıma öncelikle ''OTAKU''nun ne olduğu ile başlamak istiyorum. Otaku kelime anlamı ile kendini bir şeye adayan anlamına gelmekte olup son zamanlarda anime manyaklarına karşı kullanılmaya başlamıştır :) Ama yine de anime otakusu iseniz anime-otaku; manga veya spor otakusu iseniz de manga-otaku, spor/futbol/basketbol-otaku tabirini de kullanabilirsiniz.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

90922l.jpg
''Otaku'nun Aşkı Zordur.'' İsmini aynı isimli mangadan alan animede otaku olduğu için sevgilisinden ve işinden ayrılmak zorunda olan Momose Narumi'nin hikayesi anlatılıyor. Yeni başladığı işinde otaku olduğunu belli etmemesi gerekir, yoksa işinden atılacağını düşünmektedir. Böyle düşüncelerle dalgın dalgın takılırken çocukluk arkadaşı Nifuji Hirotaka ile karşılaşır ve Nifuji buna anime festivaline gelip gelmeyeceğini sorar. Momose başından vurulmuşa döner ve hikayemiz başlar. Spor-otaku, oyun-otaku, manga-otaku kavramının içerisine giren kişiler için aşk gerçekten zormuymuş?

Komedi ve Romantizm kategorisine konan bu 11 bölümlük animeyi beğendim. Açılış müziği çok hoşuma gitti. Normalde atlarım. Ama bunu pek es geçmedim.


İşlenişi açısından çok bir sıkıntı görmedim. Daha doğrusu tanıtım videosunu izledikten sonra bu sezon izlemeyi düşündüğüm Boku no Hero Academia, Steins;Gate, Tokyo Ghoul, Devil's Line gibi ciddi, aksiyon animelerinden sonra nefes alabilirim diye düşündüm. Çizimleri de hoşuma gidince takip etmeye başladım. İzledikçe doğru bir karar verdiğimi fark etim. Animeyi puanlamak için de son bölüme kadar bekledim. Japonlar genelde bitirişleri yapamaz gibi bir düşüncem var. Ama bu başarılıydı. O yüzden 9 puan verdim. MAL'dan 8.10, Imdb'den de şu an için 7.7 puan almış.

Bir otaku için aşkın zor olup olmadığını öğrenmek isterseniz animeyi izleyelerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz:
AnizmTV
TurkanimeTV

Detaylı bilgi için: MyAnimeList Resmi Site

İyi Seyirler..

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

İyi günler, yazınız @kusadasi ve @try-market tarafından yürütülen Küratör Projesi için seçilmiştir. Cointurk etiketini kullanarak daha fazla destek alabilirsiniz.
Proje kapsamında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
Cointurk Discord Kanalı
image.png

·

İyi günler. Anladığım kadarıyla yapmam gereken yazılara Cointurk etiketini eklemek demi? Daha yapabileceğim bir şey var mı