Actifit Report 2019#280

in actifit •  last month 

Po raz pierwszy od paru tygodni postanowiłem, że nie będę wychodził na trening w czasie przerwy na lunch. Lata już nie te i organizm od czasu do czasu domaga się chwili wytchnienia. Po za tym miałem sporo pracy, wyjątkowo dzień minął mi w mgnieniu oka, ledwie co wyrobiłem się, żeby uporządkować wszystko na przekazanie zmiany dla kolegi, który przyszedł na noc.

Wracając do środowego komunikacyjnego armagedonu to pomimo, tego, że wieczorem uprzątnięto przewróconą cysternę, to rano wzdłuż drogi którą jeżdżę do pracy ustawione były TIRy, prawdopodobnie kierowcy zdecydowali się na pauzę w tym miejscu w którym utknęli. Przerąbana taka robota, bo nie wiem czy byłbym w stanie zasnąć w samochodzie na skraju drogi.

0026.jpg

Dziś bez względu na wszystko powrót do biegania, zastanawiam się tylko, czy uda mi się zrobić cały zaplanowany trening, czy będę musiał go nieco skrócić.

My 2019 stats: total distance 5082,42 km (+ 4,08 km)

SportDistanceDifference
Walking2081,97 km(+ 4,08 km)
Cycling2243,90 km
Running704,87 km
Rowing30,72 km
Elliptical20,96 km

Current Actifit User Rank:
55.00 (+1.01)
Current AFIT Balance:
70192,879
Current AFITX Balance:
10,1

Don't stop me now! Keep going!8480
Daily Activity, Walking

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@tipu curate

Dzięki i pozdrawiam

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have accordingly been rewarded 48.7525 AFIT tokens for your effort in reaching 8480 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received an 0.58% upvote via @actifit account.
Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count and recent rewarded activity.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is now a Steem Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Vote for Actifit as a Witness
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD