Můj deník 12.-14.11.2019

in #actifit2 years ago (edited)

Jídlo

Ještě než se dostanu k něčemu, na co mě v minulým postu upozorňoval @krakonos, bych rád napsal o jiný věci a to je jídlo. Protože by prej někoho mohlo zajímat, co jim. Tak asi takhle...

Moje jídlo je v podstatě stejný jako trénink. Prostých pár principů, selskej rozum a hlavně probůh už žádnej pevnej "program". K týhle jednoduchosti jsem se propracoval rokama výživnýho studia a zkoušení všemožných diet od palea, přes veganství, až k vitariánství (to v podstatě konzumujete jenom to, co upadne ze stromu, nebo to vyroste ze země. Zkrátka nic, co se musí tepelně upravovat). Takže jsem se k tomu v podstatě propracoval. Ale ono se to tak nějak říká ne? Že k jednoduchosti se člověk musí dostat rokama usilovný práce.

Každopádně to co je na obrázku je kozí sýr, polníček a sezamovej olej. A teď vám popíšu logiku tý stravy jo? Připravený? Držte si klobouky, tohle bude fakt jízda!

IMG_20191114_172245.jpg

  • Na polníček sem měl chuť. Mám teď období zelený zeleniny a zelí. Připomíná mi to jaro a já mám jaro rád. Teda radši, než podzim a zimu. A na fotce ta zelená pěkně vypadá.
  • Pak je tam ten kozí sýr. Já normálně mléčný nejim, ale tohle byl nějakej bio kozí sýr a já neměl dneska čas si uvařit oběd a sýr má v sobě tuk a bílkovinu. A protože sem nechtěl jíst zrovna Eidam (to je zase princip toho, že bio, farmy a domácí chovy preferuju před těma velkochovama, protože je to podle mě zkrátka humáč), tak jsem si dal kozí sýr.
  • Olej tam je proto, protože ze zeleniny a sejra bych se do večera nenajed, takže sem tam dal olej. Sezamovej olej. Proč sezamovej olej? Protože sem jinej "lepší" olej po ruce neměl. Našel jsem tenhle. Tak vyhrál. Kdyby tam byl olivák, vyhrál by ten. Nebyl. Jeho smůla...

Proč sem se nezaplácnul třeba tyčinkou? To taky někdy dělám, ale zrovna dneska sem měl k snídani jáhlovou kaši s ořechama. Většina tyčinek (těch řekněme "lepších") má v sobě datle a ořechy. A já nejsem vitarián (už. Naštěstí), takže dneska vyhrál salát. Je to ideální? Ani ne. V zimě je zima. Salát je studenej. Takže je přes podzim a zimu moc nejim. Nemám na ně ani nějak zvlášť chuť, ale jednou, dvakrát do měsíce si nějakej salát udělám. Třeba zelenina, tuňák a olej. A proč sem si teda nedal tuňáka? To máte zase tak. Mám tu zbytky čevabčiči (to bude večeře), což je maso a konzumovat dvakrát denně maso mi nepřijde nějak prospěšný. Tak ho jim max jednou denně.

A to je prosím pěkně cesta k mému salátu. Nespatřuju na tom nic moc zajímavýho, ale de facto je to co do barvy jedno z mých nejhezčích jídel, tak sem vám ho vyfotil. Zbytek je většinou taková nijaká jedno(až dvou)barevná šlichta. Bo já nejsem zrovna takovej ten týpek, co si vypiplá dvouchodovu večeři a drbne si k tomu na pána sklenku vínka. Já to spíš naházim do misky (nebo to rovnou nechám v kastrolu) a sežeru to, jak to leží. Když se chci dívat na pěknou večeři, tak si někam dojdu.

A taky sem měl dneska veganský kafe. Což je taky příběh zajímavej asi jako moje levá ruka. To sem tak chodil po krámu před dnešní hodinou badmintonu a říkám si, že bych si dal kafe. Jenže se mi nechtěli pít ty patoky z automatu a před obchodem byla fronta na takový ty zákusky, tak sem sháněl nějaký dobrý kafe vevnitř a narazil sem na veganský. To jsem ještě neměl, tak sem si ho koupil. A to je zase celý. Je za tim nějaká logika? No záleží jak se na to podíváte. Já třeba piju jedno kafe denně. Víc mi připadá jako vcelku moc a já tu energii nahonim jinak. Tak piju max jedno kafe denně. A snažim se nějakým způsobem vybírat kvalitu nad kvantitou, pokud můžu. Tady sem si vyhodnotil, že lepší než kafe z automatu, je lepší si dát tohle. Přičemž zcela chápu, že takovej @petrvl si teď možná mlátí hlavou do stolu...Hlavní pointa ale je, že to nějakej myšlenkovej proces má. Nehledal bych v tom ale zrovna něco převratnýho (taky nakonec neprodávám super dietní a zdravý jídelníčky).

Jedním z principů třeba je - Jez do syta. To sem objevil Ameriku co? Ale zase třeba když nemám přes den čas vůbec jíst a mám jen snídani, úplně klidně si k večeři drbnu kilo jídla, bo dohánim deficit...Další "trik" třeba spočívá v tom, najíst se ideálně všude. Takže dokázat fungovat ve stanu uprostřed hor stejně dobře, jako na dovolený v Africe, nebo na český zabíjačce. Já sice nesnim všechno. Něco nemůžu (lepek ideálně), něco nedokážu pozřít... ale v rámci možností se pokouším zase o nějakou robustnost, o který už jsem v nějaký souvislosti jistě mluvil. Dneska nemám problém jít do veganský, nebo raw restaurace a dobře se tam najíst. A stejně tak mi nedělá problém, když jsem uprostřed lesů a jediný k čemu mám přístup je tyčka, nebo konzerva fazolí. Případně zvládnu celkem v pohodě fungovat i na 24 hodinovým půstu. Zkrátka jde o to, dokázat přežít spoustu podmínek. Kdybych si totiž vypiplal sebelepší jídelníček, naruší mi ho první Vánoce, první dovolená, první trable. Pokoušim se přemejšlet v rámci kontextu a nestylizovat něco ve vakuu. Protože člověk prostě ve vakuu nefunguje...

Takže tohle je nějak můj stravovací "systém" v tuhle chvíli. Je to sada nějakých základních principů, který během 15 minut objevíte na google. Ale protože to se špatně prodává, vymejšlej se různý složitosti, který drtivá většina lidí naprosto nepotřebuje, protože nejsou profi sportovci a nemaj zdravotní potíže, který by něco takovýho vyžadovali. Takže si pak třeba hrajou s ohněm jako já a způsoběj si problém někde, kde vůbe nemusel bejt.

Ale jak sem avizoval hned na začátku, možná to bylo prostě nevyhnutelný a potřebný, protože jinak bych k tomu nedošel. :)

12.-13.11.2019

  • Hlasim, že během těchto dnů se nic zvláštního nestalo. Cvičim a stále si trochu hraju s programováním tréninku. Konkrétně to tentokrát byla lehká akrobacie (hvězdy) a myslim, že taky poměrně těžkej trénink na nohy (dřepy s činkou). Protože si ale hraju i s úpravou deníku, nemám to zapsaný.

14.11.2019

  • Dnešní den začal Wim Hofovou technikou dýchání. O tom chci taky psát. Snad na to všechno nezapomenu. Pokračoval přes badminton a končil shybama, po nichž používám třeba tenhle (viz obr.) strečinkovej cvik, abych ulevil zádovým svalům. Dobrý ještě je, vzít si do ruky tyč, aby člověk udržel ruce cca na šířku ramen (je to starting point, není to nutnost) a udržet bedra v relaxovaný poloze, aby se hezky protáhla celá ta oblast ramen. Dá se to taky použít jako "otvírák" na ramena ke stojce...

inCollage_20191114_170756265_polarr.jpg8609
Badminton, Daily Activity, Walking
Height
185 cm
Weight
74 kg
Body Fat
%
Waist
cm
Thighs
cm
Chest
cm

Sort:  

Kozí sýr, mňam ;)
!trdovoter
!BEER
!COFFEEA

Jo jo, ze sýrů můj oblíbenej :)

!BEER
!trdoHey @bodie7, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!Hey @jjprac, here is a little bit of BEER from @bodie7 for you. Enjoy it!

Když jsem byl sám, taky jsem preferoval jídlo (ale ano, nazvěme to tak) do jednoho kastrolu nebo hrnce. S nalezením drahé polovičky nastal čas oněch krásných večeří, ač povětšinou ne dvouchodových a s vínem jen občas. A nyní, když jsme oba, po celém dni v práci či se svištěm, znavení a splavení, dojíme zbytky po dětech nebo si vezmeme cokoli co nás zasytí, ale co se připraví během chvilky. ;)
Jinak já jsem zásadový všežravec. Kdybych nechtěl jíst nic, co kvůli mému nasycení muselo zemřít, musel bych jíst (původně jsem chtěl napsat žrát, ale rozmyslel jsem si to) jenom kameny. Tráva, květiny, byliny, stromy, ovoce a zelenina, to vše je přeci také živé. Proč bych tedy měl dělat rozdíl mezi masem a zeleninou?
A abych se vrátil k tématu. Myslím, že používat zdravý selský rozum je jedním z nejdůležitějších základních pravidel pro přežití. Navíc, vše co přeroste ve fanatismus, není nejlepší cestou k rozvoji a spokojenosti (klidně řekněme i záchraně) lidstva. ;)

!BEER
!trdo

Posted using Partiko iOS

Prvně díky za drotto!

Jako taky si něco dobrýho sem tam uvaříme, ale já sem takovej ten blázen, co třeba vaří dvakrát denně, takže pro mě je passé se s tim crcat nějak víc (většinou). :) S tím živým souhlasím. Na druhou stranu ty velkochovy, to je často fakt velkej průser co se týče toho zacházení, takže i tam se pokoušim nějak z toho vybruslit, abych tohle nepodporoval.

Fanatismus tesat do kamene :)

!BEER
!trdoHey @petecko, here is a little bit of BEER from @bodie7 for you. Enjoy it!

Dohromady už to nefachčí?

Nevím, experimentuju.

Se mnou to nějak nemluví poslední dobou

You need to stake more BEER (6 staked BEER allows you to call BEER one time per day)

Congratulations @jjprac, 2.84% upvote has been shared with your successful call on the post that shared by @bodie7!


Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SP

coffeea Lucky you @bodie7 here is your COFFEEA, view all your tokens at steem-engine.com Vote for c0ff33a as WitnessHey @bodie7, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!Hey @bodie7, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!Hey @bodie7, here is a little bit of BEER from @petecko for you. Enjoy it!

You got voted by @curationkiwi thanks to petecko! This bot is managed by KiwiJuce3 and run by Rishi556, you can check both of them out there. To receive upvotes on your own posts, you need to join the Kiwi Co. Discord and go to the room named #CurationKiwi. Submit your post there using the command "!upvote (post link)" to receive upvotes on your post. CurationKiwi is currently supported by donations from users like you, so feel free to leave an upvote on our posts or comments to support us!
We have also recently added a new whitelist feature for those who would like to support CurationKiwi even more! If you would like to receive upvotes more than 2x greater than the normal upvote, all you need to do is delegate 50 SP to @CurationKiwi using this link.

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @curationkiwi.

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have accordingly been rewarded 66.4585 AFIT tokens for your effort in reaching 8609 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received an 0.79% upvote via @actifit account.
Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count and recent rewarded activity.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is now a Steem Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Vote for Actifit as a Witness
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

!BEER

Posted using Partiko iOS

!trdo

Posted using Partiko iOS

Congratulations @bodie7, your post successfully recieved 0.96601613 TRDO from below listed TRENDO callers:

@krakonos earned : 0.19960425 TRDO curation
@jjprac earned : 0.4304745 TRDO curation
@petecko earned : 0.013932 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

No vidím, že máš to stravování fakt zmáknuté. Já o něm nikdy takhle vědecky nepřemýšlel :) Osobně se mi nejvíc líbila ta pasáž o "snězení kila jídla na večeři" :D Tady jsem se celkem našel :D (možná jsi viděl tenhle můj článek). Celkově mě ty tvé posty o cvičení, stravování a lidském těle a psychice obecně často nutí přemýšlet. Hážu follow, abych už o žádný nepřišel :)

Coin Marketplace

STEEM 0.76
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 57248.46
ETH 4294.45
BNB 610.95
SBD 7.12