Můj deník 1.-2.10.2019

in #actifit3 years ago (edited)

Program

Mám teď trochu hektický období. Závody, nějaká práce navíc...zkrátka se to nakupilo. A v takových obdobích hodně oceňuju, že nemám předepsanej program, co kdy budu dělat a kolik toho budu dělat. Nebudu sice díky tomu nikdy nejlepší, ale zase to nejspíš budu schopen provádět hodně dlouhou dobu (samozřejmě za předpokladu, že nepřijde nějaká Talebova černá labuť). Kdybych měl například a úterý v programu předepsáno, že budu dělat kliky + shyby + dřepy, tak bych se pravděpodobně pozvracel. Celej den jsem totiž prováděl manuální práce a to poslední co jsem po návratu domů chtěl, bylo posilovat. Celkem přirozeně. A protože je to úplně jiná činnost, než kterou normálně vykonávám, je to taky poměrně dost stresu. Člověk se musí celej den soustředit na něco diametrálně odlišnýho, než obvykle a potřebuje to nepodělat, aby nezdržoval.

Takže jsem si večer hodil totálně odlišnou činnost. Dechovou techniku, která mi pomohla se zklidnit a směřovat pozornost jinam. Dá se říct, že jsem tak vykompenzoval ten celej den na nohách. A to můžu dělat, protože si tréninky programuju sám a protože děláme něco, čemu říkám pohyb. Klidně tomu můžeme říkat jinak. Crossfit, tělocvik, sokol. Je mi to fuk. Každopádně je to otevřenej systé, kterej stojí na nějakých tréninkových principech a metodách (aby to nebyl totální chaos), ale ty jsou dostatečně pružný na to, abych mohl každej den udělat alespoň něco. Možná ne to co zrovna chci, ale to, co zrovna potřebuju.

Pevně psaný programy mají totiž tu nevýhodu, že jsou dělaný na nějaký ideální podmínky. Člověk si najde program (a může to bejt v podstatě cokoliv, třeba dieta, nějakej stravovací systém), nějakej čas je schopen ho dodržovat, ale pak přijdou nemoci, dovolený, výjimky, výjimky z výjimek a tak dále. A vuala, najednou člověk zjistí, že za rok udělal polovinu toho, co udělat chtěl. K tomu taky pomáhá vést si deník, ale o tom zase jindy...

70853569_2415105388809770_8063910628495982592_n.jpg

1.10.2019

  • Jak už jsem avizoval, úterý bylo ve znamení dechovýho cvičení. Dýchání do čtverce v tempu 5:5:5:5. Půl hodiny posloucháte metronom a počítáte - jedna, dva, tři, čtyři, pět. Zadržet. Jedna, dva, tři....a tak pořád dokola. Takže ono je to výborný taky na koncentraci. Jakmile se zatouláte někam v myšlenkách, nebude to fungovat. Usnout taky člověk nemůže. Což byl včera můj největší problém...

2.10.2019

  • Člověk si trochu odpočine a hned to jde. 7 kilometrů běhu na metronom v tempu 170 bpm. Největší posun v běhu mám teď ten, že dokážu konečně pracovat s krokem. Dokážu se uvolnit v kyčlích a nechat je rotovat, takže mám konečně pocit, že trochu běžim. Dokonce jsem poprvé zažil pocit, že skutečně běžím "z kyčlí". Silnej pocit, že člověk je v oblasti pánve a ta to celý řídí. Sice to bylo pár vteřin, ale paráda.
  • Taky trochu toho protahování (isometrickej strečink k "palačince)
  • A shyb 10x3 v tempu 5:1:X:1. To znamená cca 8 vteřin na opakování, 240 vteřin celkem ve shybu. @matkodurko, @phortun. Co tak nějaká soutěž o co nejpomalejší provedení shybu, nedáme? :) Pointa je se celou dobu nezastavit v pohybu v žádný z částí. Shyb v plným rozsahu od napnutých rukou, zpátky do napnutých. Úchop nadhmatem :)15191
Daily Activity, Gym, Running, Walking
Height
185 cm
Weight
74 kg
Body Fat
%
Waist
cm
Thighs
cm
Chest
cm

Sort:  

Congratulations @krakonos, you are successfuly trended the post that shared by @bodie7!
@bodie7 got 0.20979000 TRDO & @krakonos got 0.13986000 TRDO!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Congratulations @jjprac, you are successfuly trended the post that shared by @bodie7!
@bodie7 got 0.40447800 TRDO & @jjprac got 0.26965200 TRDO!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have accordingly been rewarded 52.04 AFIT tokens for your effort in reaching 15191 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received an 17.92% upvote via @actifit account. 17.35% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 20 AFIT tokens !
Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count and recent rewarded activity.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is now a Steem Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Vote for Actifit as a Witness
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

!BEER

!BEERHey @bodie7, here is a little bit of BEER for you. Enjoy it!Hey @bodie7, here is a little bit of BEER for you. Enjoy it!

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.06
JST 0.028
BTC 23402.20
ETH 1659.27
USDT 1.00
SBD 2.70