ZEEX YENI NESIL HEDIYE KARTI

in #zeex6 years ago

section-5_comp.png

Kripto para birimleri yakın zamanda hayatımıza girdi ve önemli bir yer tutmaya başladı. Kimimiz bu alanda yatırım yapmaya başlarken kimimizde çeşitli yollardan kripto paraları takip ediyor ve kazanmaya çalışıyoruz. Ama halen kripto paraların kullanımı belirli platformlar ile sınırlı ve günlük hayatımızda kullanmamız neredeyse imkansız gibi.
Zeex bu konuda önemli bir adım atıyor ve kripto paralar ile sanal yada gerçek mağazalarda alışveriş yapabilmemizin önünü açıyor. Peki bu ne şekilde mümkün olacak gelin bunu inceleyelim.
Öncelikle mağazalarda kripto paralar ile alışveriş alt yapısı bulunmadığı için şu an direkt alışveriş yapma imkanına sahip değiliz. Zeex projesi kripto paraları hediye ve alışveriş çeklerine dönüştürüyor. Bu sayede mecvut kripto birikimlerimiz ile aldığımız bu çekler sayesinde geniş bir yelpazede hizmet veren mağazalardan istediğiniz şekilde alışveriş yapabiliyor olacağız.
Zeex bu sektörde fazlasıyla tecrübeye sahip bulunuyor, kardeş firması diyebileceğimiz Zeek Avrupada hediye çeki ve indirim kuponları alanında faliyet gösteriyor ve lider konumda bulunan bir firma. Sadece 2017 yılında 1000.000 dan fazla hediye çeki ve indirim kuponu satarak önemli bir başarı elde etmiştir. Zeek firmasının elde ettiği başarı ve sahip olduğu tecrübe Zeex in doğmasına sebep olmuştur

Sorun


Kripto paralar geniş bir hacime sahipler Günümüzde yaklaşık 500 milyar dolarlık bir kripto para piyasası mevcut ve sürekli büyümekte .Ayrıca Tüm dünyada büyük bir topluluk kripto paralara ilgi duymakta. Kripto paraların kullandığı blockchain teknolojisi sayesinde hız ve güvenlik konusunda önemli artıları vardır. Ayrıca merkezi olmayan yapısı tekelleşmeyi önler. Fakat ekonomik sistem içerisinde standart bir ödeme yöntemi olması şu an uzak görünmekte. Bu konuda çok sınırlı bir kullanım alanına sahip.
Hediye kartları ise ekonomik haretliliği arttırmak alışverişe teşvik etmek ve benzer faaliyetler açısından en çok tercih edilen yöntemdir diyebiliriz. 2016 yılı içerisinde yaklaşık 700 milyar dolarlık hediye çeki ve diğer indirim kuponları pazarı oluşmuştur ve yükselen bir hacmi vardır. Elbetteki bu sektöründe kendine has sorunları bulunmaktadır. Hediye çekinin transferinin zor olması onu daha çok bireysel hale getirmektedir. Değiş tokuş imkanı neredeyse yok gibidir. Çoğu çek ve kuponda son kullanım tarihi bulunması da ayrı bir problemdir.

Zeex Nasıl Bir Çözüm öneriyor


Zeex kripto paralar ile hediye çek ve kuponlarının fayda ve kolaylıklarını birleştirirken sıkıntılarını minimuma indirmeyi planlıyor. Kripto paralar ile hediye çekleri satın alıp bunları sanal yada gerçek mağazalarda kullanabileceğiz. Kullanıcılar geniş mağaza ve ürün yelpazesi içerinde istedikleri ve ihtiyaç duydukları hediye çeki ve kuponlara kripto para bakiyelerini kullanarak sahip olabilecekler. Böylece rahatça alışveriş yapma imkanına sahip olacaklar. Sistemde yer alan kurumlara gerekli altyapı ve hizmet desteği Zeex tarafından sağlanacak. Bu hizmetler marketing, platform ve pazar adaptasyonu, medya servisleri, teknik operasyon servisleri olarak adlandırabiliriz.

Zeex Uygulaması


Kullanıcıların cüzdanlarını, alışverişlerini, bekleyen taleplerini bir arada görebileceği bir uygulamalar bütünü olan Zeex app kullanıcılarına rahatlık, kolaylık ve işlevsellik sunacak. Sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve giriş engellerini en aza indirmek Zeex uygulamasının en önemli amacı.Kullanıcı deneyimleri ve ihtiyaçları uygulamayı sürekli daha iyi bir tecrübe konusunda güncelleyecektir. İlk aşamada web tabanlı olarak hayata geçecek olan uygulamayı android ve ios tabanlı uygulamalar takip edecek.

Zeex Token ve Genel Satış


Platformda ZIX adı verilen Ethereum alt yapısına sahip erc-20 tipi tokenler kullanılacak. Bu tokenler sayende kullanıcılar uygulamanın özelliklerine ulaşabilecekler. Sınırlı sayıda olacak kampanyalara erişim token sahipliğine göre öncelikli olacak. ZIX tokenler sipariş edilen ürün teslim alınana kadar güvenli alışverişin teminatı olarak saklı duracak. Token satış bilgileri ise şöyle:

Yumuşak hedef: 14 milyon USD
Sert hedef: 50 milyon USD
Token değeri: 1ETH= 5.000 ZIX
Minimum yatırım: 100USD karşılığı Ethereum

Zeex projesi . Amazon, Adidas, Nike, Ikea, Starbucks, iTunes, Steam ve diğer pek çok başarılı ve popüler firma ile il ortaklığı yapmaktadır, ayrıca güçlü yatırımcılara sahiptir. Buda projenin başarılı olması adına çok önemli bir noktadır.

section-3-img.jpg

Zeex projesi ile ilgili daha fazla bilgi alabileceğiniz bağlantılar:

İnternet sayfası:
https://www.zeex.me
Zeex projesi White Paper:
https://storage.googleapis.com/www.zeex.me/zeex-whitepaper.pdf

Twitter adresi:
https://twitter.com/Zeex_me
Facebook adresi:
https://www.facebook.com/Zeexme/
Medium makale:
https://medium.com/the-zeex-protocol

Sort:  

Kripto paraların günlük alışverişlerde kullanılabilinmesine yönelik bazı projeler var ama en gerçekçi olanı şu an için kesinlikle zeex diyebilirim. Güvendiğim projelerin başında geliyor. En kısa zamanda hayata geçmesini diliyorum

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.14
JST 0.036
BTC 62930.42
ETH 3471.08
USDT 1.00
SBD 4.46