YAMZU ICO Projesi : Blockchain Altyapısıyla Esports Endüstrisinde Paradigmal Dönüşüm

in #yamzu2 years ago (edited)

yamzu-ico-overview.png

Merhaba sevgili kripto para dünyasının seçkin takipçileri, uzun bir aradan sonra bu makalemde sizlere blockchain altyapılı Esports alanında son zamanların gözde ICO projelerinden birisi olan YAMZU ICO Projesi ve YMZ Tokenlarını incelemek istiyorum.

ESports piyasası, günümüzde ekonomik büyümenin ortasında yer alan sektörlerden birisi haline dönüşmüştür. Ayrıca bu geniş piyasada her geçen gün yeni gelir akışları için fırsatlar da ortaya çıkmaktadır. Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve Blockchain gibi yeni teknolojiler, gelişmekte olan oyun dünyasındaki dönüm noktalarını belirleme konusunda başarılı olan şirketler için benzeri görülmemiş fırsatları temsil etmektedir. Bu noktada özellikle çevrimiçi oyunlara yeni teknolojilerin entegre edilmesinden en fazla yarar sağlanacağı değerlendirilmektedir.

eSports, basit eğlence anlayışından, bir çok geleneksel sporun sanal dünyadaki karşılığı olarak farklı bir boyuta kavuşmuştur. Bu çerçevede profesyonel eSpor ekipleri artık milyonlarca dolar değerinde sponsorluk yapmakta, dünya çapındaki turnuvalarda yarışmakta ve tüm arenayı taraftarlarla dolduracak kapasiteye kavuşmaktadır.

Yamzu Projesi

Yamzu, 10.000'den fazla oyuncunun mevcut kullanıcı tabanına sahip başarılı bir İsveçli Oyun Şirketi'dir. Bu kapsamda şimdiye kadar oluşturmuş olduğu topluluk gücü ve teknoloji birikimi ile blockchain altyapısında önemli bir aktör olmaya adaydır.

Yamzu tamamen işlevsel bir tarayıcı tabanlı eSports turnuva platformu olarak tasarlanmıştır. Yamzu platformu, eSports yarışmasını dünyanın her yerindeki her oyuncu için kullanılabilir hale getirmektedir. Platform tamamen “tarayıcı tabanlı” olan türünün tek örneğidir. Rekabet eden şirketler, kullanıcı gizliliği sorunları ve kullanıcı arayüzünü indirme ihtiyacı gibi diğer giriş engelleri nedeniyle sürekli bir mücadele ile karşı karşıyadır.

Bu arada, dahili kullanıcı araştırmaları, tarayıcı tabanlı platformların daha fazla büyüme potansiyeli gösterdiğini göstermektedir. Bu faktörler, özellikle mevcut Yamzu kullanıcı tabanı (10,000) ve sadece iki yıllık faaliyette % 300 yıllık büyümenin tartışmasız sicili göz önüne alındığında, güveni aşılamaktadır.

Yamzu platformu aşağıdakileri karşılamak için tasarlanmıştır:
• Oyuncular ve takımlar ödül ve ödüller için savaşır.
• Turnuvaları düzenlemek isteyen markalar, organizasyonlar hedefleri için elverişli bir altyapıya sahip olurlar.
• ESports kitlelerini hedefleyen reklam verenler ve sponsorlar için mükemmel bir platform olmak.

Şu anda Yamzu, dünyadaki en popüler eSpor oyunlarından ikisi olan “CS: GO ve LoL”u desteklemektedir. Bu platform DOTA2, Call of Duty, Battlefield ve PUBG gibi daha birçok popüler oyunu birleştirmeye hazır bulunmaktadır.

Screenshot_9.jpg

Yamzu'nun Vizyonu

Bir marka olarak, Yamzu oyun endüstrisinde devrimsel dönüşümler gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede eğlence merkezleri, Twitch flama serisini destekleyen yetenek ajansları ve oyun odaklı giyim hatları kapsamında lider bir marka olmayı kurgulamaktadır.

Uzun vadede Yamzu platformu herhangi bir beceri seviyesinin eSports yarışması için gerçek bir altyapı ortamı markası olarak planlanmaktadır. Aynı zamanda, bazıları neredeyse uygulamaya hazır olan platformda birkaç Blockchain tabanlı proje geliştirilmektedir.

Yamzu, her ikisi de P2P (Peer to Peer) oyunlarına ve önemli bölgesel ve küresel turnuvalara sahip olan lider eSports turnuvasının organizatörü ve ev sahibi olmaya kararlıdır. Yamzu'nun aktif bir platformu desteklemesi, projeksiyonlarına güç katmaktadır. Gelecekte, yeni oyunlar yapmak etrafında simbiyotik ilişkiler kurarak oyun geliştiricileri ile çalışmayı hedeflemektedir. Bu nedenle, hem Yamzu hem de değer geliştiriciler ücretli oyunların ve kripto para biriminin kesişimine katılmaları için daha fazla oyuncuyu teşvik etmek için işbirliği yapacaklardır.

ESports turnuvası için bir mağaza olarak, Yamzu çeşitli gelir akışlarının kesişme noktasında yer alan Twitch ve Steam gibi platformların ayak izlerini takip etmektedir. Ayrıca, kullanıcıları için para kazanmayı büyük ölçüde kolaylaştıracak gelişmiş araçlar (belirteçler gibi) sunmayı hedeflemektedir. Bu iddialı hedefe ulaşmak için Yamzu, platformun hızını, verimliliğini ve kullanım kolaylığını sağlamak için gerekli görülen bir dizi süreç tasarlamıştır.

Otomatik Süreç

Yamzu'nun ana odak noktası, oyunculara düzenli olarak eSports etkinliklerine katılmaları için yeni yollar sunmaktır. Yamzu platformu, yarışma sonuçlarını izlemek için üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan aracıları ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca, kazananların ekran görüntüleri veya başka bir zafer kanıtı göndermeleri de gerekmeyecektir.

Para Kazanma

Yamzu, oyuncuların özgürce oynayabilecekleri ve çabalarından para kazanabilecekleri bir ortam oluşturmak istiyor. Bu kapsamda oyuncular maçlar veya turnuvalar düzenleyebilir ve sadece arkadaşlarını davet edebilir veya yarışmaların halka açılmasına izin verebilir. Bu platform istatistikleri hem gerçek zamanlı olarak hem de haftalar ve aylar boyunca izleyerek oyun toplulu için güvenilir ve adil bir rekabet ortamı sağlayacaktır.

Sponsor Faaliyetleri

Yamzu kullanarak sponsorlar ve reklam verenler, oyun yarışmalarını dakikalar içinde fırsatçı bir şekilde organize edebilir ve belirli tüketici demografilerini hedefleyebilir (örneğin, ülke veya bölgeye göre filtrelenmiş seçenekler). Geleneksel turnuvalarla ilgili maliyetleri önemli ölçüde azalttığından, platform neredeyse tüm reklam bütçelerine uyum sağlayabilir.

Ortaklık Programı

Proje kapsamındaki iştirakler Yamzu'yu tek başına veya diğer platformlarla entegre bir şekilde kullanabilir. Ek gelir akışı olarak, platform, geliştireceği arayüz browser sayesinde yeni fırsatlar sunacaktır.
Bu çerçevede iştirakler iki şekilde gelir elde edebilir:

• İştirakler tarafından düzenlenen her turnuva için Yamzu'ya ait ücretlerin % 2'si.
• İştirak referansı ile Yamzu'ya kayıtlı olan herkesin ödediği tüm giriş ücretlerinin % 2'si.
Yamzu'da bir iştirakçi olmak, bu kapsamda pasif gelir elde etme noktasında oldukça cazip gözükmektedir.

Topluluk

Yamzu, sosyal ve rekabetçi oyunların unsurlarını, dahil olduğu tüm taraflar için benzersiz bir oyun deneyimi olarak test ettikleriyle birleştirecektir. Yamzu, oyuncuların üstün bir oyun deneyiminin tadını çıkarabilecekleri güçlü bir topluluk oluştururken, aynı zamanda tutkularına yatırım yaptıkları zamandan para kazanmanın başarılı yollarına da ortaya koymaktadır.

YMZ Tokenı

Yamzu, aktif ve işleyen bir e-Spor platformu olduğu için merkezi olmayan blockchain altyapısından nasıl yararlanmaktadır?
Şu anda Yamzu'nun temel faaliyetleri üç makro alana ayrılabilir:
• Fiat para cinsinden ödemeler.
• Yamzu puanları ile elde edilen ödüller.
• Yamzu Puanları ile Platform üzerinden yapılacak sanal alımlar.

Yamzu tarafından yürütülen gelecekteki Blockchain uygulaması, ilk iki makro alanın dönüşümünü içerecektir. Oyuncular, platformdaki her işlem için gerekli olacak olan Yamzu tokenlarında fiat para birimlerini değiştirebilecekleri mini iç değiş tokuşlara erişebilecekler. Bundan sonra, platformda aşağıdaki özellikler uygulanacaktır:

• YMZ ile döviz kuru
• YMZ'de hediye ödeme havuzu.
• YMZ, fiat para birimleri için hediye alışverişi yapmak veya piyasada takas etmek için kullanılır.
İkinci makro alan olan "YMZ'de ödül dağıtımı ", Etherem Blockchaininin bütün katılımını ve maç sonrası olayların başarılı bir şekilde yönetilmesini ve ödemeleri kazanmanın sonuçlarının ortaya çıkmasını sağlamak için Akıllı Sözleşmelerin uygulanmasını içerecektir.

ICO ve Token Bilgileri

ICO token satışları Ekim 2018 i’de başlayıp yılın sonuna kadar devam edecektir. ICO satışlarındaki Soft CAP hedefi 3 milyon Euro, Hard Cap hedefi ise 13 milyon Euro’dur. Borsa fiyatı olarak 1 YMZ = 0,1Euro olarak planlanmıştır.

Proje Ekibi

Screenshot_2ftgrf.jpg

Screenshot_11.jpg

Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:

Website : https://yamzu.io/
WhitePaper : https://yamzu.io/wp-content/uploads/2018/06/Yamzu-whitepaper.pdf
ANN Thread : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4457997.new#new
Twitter : https://twitter.com/TeamYamzu
Facebook : https://www.facebook.com/yamzuesport/
Telegram : https://web.telegram.org/#/im?p=@yamzuofficial

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249

Sort:  

Congratulations @technobody! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 4000 upvotes. Your next target is to reach 5000 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

You can upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Congratulations @technobody! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.03
JST 0.027
BTC 19229.00
ETH 604.35
SBD 3.35