вино
Обожаю вино, в основном красное. Всегда езжу его дегустировать
на разные заводы. Там покупаю себе всегда пару бутылочек в
свою коллекцию. Хотя я и сам делаю вкусное вино, но люблю
пить чужое) У меня под домом есть не большой подвальчик,
который я переоборудовал и сейчас храню
свои и купленные мною вина.
This post has received gratitude of 45.45 % from @appreciator thanks to @orlova4ka.
This post has received a 5.05 % upvote from @booster thanks to: @orlova4ka.
Congratulations! This post has been awarded a 100% upvote by @lottobot! This post was the winner of lottery #627, which had a total of 2 entries. @lottobot always has a lottery going on! If you would like to nominate a post for the current lottery, just send 0.1 SBD or STEEM to @lottobot, and include the url of the post you would like to nominate as a memo. Learn more by reading the introductory post! Good luck!