"Stuknął" bilion! Nie spłacimy tego. Nie ma szans!

in wiadomosci •  11 months ago

O to jak Polska się zadłuża.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Spłacimy w naturze

·

O ile wykpić się od zagranicznych długów jest w miarę łatwo, można zrobić to co na Islandii np. Tak długi wobec obywateli to inna sprawa, ZUS upadnie, młodzi wyjadą z kraju a tutaj ludzie będą umierać z głodu na stare lata bo 50 dolarów emerytury. Ewentualnie emeryci wezmą broń i pójdą zastrzelić jakiegoś polityka co by spokojnie doczekać swoich dni w więzieniu z pełnym wyżywieniem, opieką zdrowotną itp. Nie zachęcam oczywiście do takich działań, ale obawiam się, że tak się stanie.

Hey @klr2, great post! I enjoyed your content. Keep up the good work! It's always nice to see good content here on Steemit! Cheers :)

·

Thanks ;)

Za długi ktoś weźmie nasze ziemie i Polska przestanie istnieć. Taka smutna prawda 😑 W tych czasach już się nie podbija państw militarnie tylko gospodarcze.

To jest ciekawe jak niektórzy myślą "Za długi nas sprzedadzą, ktoś zabierze nasze ziemie i domy".

Tymczasem państwo pożycza w większości od swoich obywateli. Albo bezpośrednio przez obligacje, albo pośrednio. Np. fundusze, ubezpieczyciele itp. korzystają z naszych pieniążków aby kupować obligacje.

Jak tak bardzo się boicie, że sami sobie za własne pieniądze zabierzecie ziemie to może anulujcie dług Państwu i będzie z głowy :)

Mniej niż 1/4 długu jest od inwestorów zagranicznych jak coś.

Państwo opiera rozwój na zwiększaniu przychodów. Tylko w tym samym czasie koszty także rosną. W ten sposób myślenia jest błędny. Obecne władze myślą o 5 latach i totalnie nie interesuje ich przyszłość Polski. W ten zapętlający sposób nie jesteśmy spłacić samych odsetek od długu i dodatkowo generujemy nowy dług. Nie wspominając o 20-60 mld na minusie co roku w budżecie państwa.

A niech się III RP zadłuża! I niech zbankrutuje! Polacy, naprawdę jest się z czego cieszyć... przecież III RP to nasz OKUPANT! :) Polska wtedy odzyska niepodległość, II RP będzie rządzić i nic nie będziemy spłacać bo to nie są długi Polski tylko żydo-komunistycznego okupanta!