Open Source Steemit Blockchain Wallet: Vessel | Turkish Tutorial

in utopian-io •  11 months ago


Vessel is a deskop wallet for your Steem Blockchain. You can download and use it on your computer. You can many things with this wallet. For example: You can check your Witness Voting and it's editable. Also you can saw your wallet. Which means your SBD, Sp and of course Steem. You can send steem to anyone in Steemit which its very useful. I made a Turkish tutorial for it. I showed every panel in this program. You can reach the project below the links.

LinksSteemit Blockchain Cüzdanı: Vessel


Vessel Steemit'deki işlemlerinizi yapabileceğiniz güvenli bir cüzdandır. Bu cüzdanda Steemit üzerindeki herhangi birine Steem yollamak dışında bir çok işlem yapabilirsiniz. Mesela Witness listenizi kontrol edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Steem, Sbd ve Sp puanlarınızı görebilirsiniz. Bu kullanışlı ve ücretsiz açık kaynaklı program için bir tutorial hazırladım. Umarım yararlı olur.

Vessel Kurulum


Vessel programını bu link'den güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. Linkte tıkladığınızda yukarıda gösterdiği sayfa açılıyor. Kırmızı ile kare içine aldığım kısıma tıklayarak setup dosyasını indirebilirsiniz. Program yaklaşık 60 mb. Kurulumu göstermek istemiyorum çünkü tek yapmanız gereken ''next''e basmak. Ardından bilgisayarınıza kurulucak ve aşağıda gösterdiğim pencere açılacaktır.

Vessel Panelleri


Yukarıda gösterdiğim pencere Steem hesabınızla giriş yaptıktan sonra açılan ilk penceredir. Yani Overview paneli. Giriş yaparken Steem şifrenizi veya private passwordunuzu soruyor. Merak etmeyin. Şifreler bilgisayar dışında bir belleğe kaydedilmiyor. ''While using Vessel, your keys/password never leave your computer, transactions are signed within the app, and then broadcast to the network much like any other downloadable cryptocurrency wallet.'' şeklinde belirtmişler. Yani şifreniz bilgisayarınızı terk etmiyor ve işlemleriniz uygulama içinde imzalanıp yayınlanıyor. İşleyiş diğer cüzdanlar ile aynı. Güvenlik sistemleri aynı olduğu için güvenle kullanılabilir. Web üzerinden işlem yapmaktan çok daha güvenli. Yukarıda kırmızı ile çembere aldığı kısım cüzdanınızın bakiyesi. Burada cüzdanınızda kaç Sbd, Steem, Sp ve toplam değerinizi görebiliyorsunuz. Alt kısım ile hesabınızın bakiyesi. Cüzdanınızın ve hesabınızın bakiyesini ayrı ayrı görüntülüyor. Cüzdanını başka işlemler için kullananlar için gayet kullanışlı.


Send panelinde ise Steemit üzerinden istediğiniz hesaba SBD ve Steem transferi yapabiliyorsunuz. Kırmızı ile çembere aldığım kısımda göndermek istediğiniz koin türünü yani Sbd mi Steem mi göndermek istediğinizi seçiyorsunuz. Üstünde ise another user yazan kısım tikli kaldığınızda ortadaki yere gönderim yapmak istediğiniz hesabı seçiyorsunuz.

Select an exchange'e bastınığınızda ise yukarıda gösterdiğim seçenekler açılıyor. Buradan rahatlıkla kullandığınız siteye gönderim yapabiliyorsunuz. Elle yazmak zorunda kalmadığınız için hata oranını sıfıra indirgiyor.

Kırmızı ok ile gösterdiğim kısıma bastığınızda ise preview transaction yani işlem önizlemesi çıkıyor. Bu bencere Steemit'de transfer etme seçeneğine bastığınız pencere ile aynıdır. Burada an önceki pencerede yaptığınız ayarları görüyor ve doğruysa gönderim yapıyorsunuz.


Yukarıdaki panel ise Vesting yani yatırım kısmı. Burada hesabınızın power down özelliklerini görebiliyorsunuz. Mesela ben hesabımı power downa almıştım. Power down ile birlikte gelecek miktarı kare içine aldığım yerde gösteriyor. Kaç Steem geleceğini ve bunun ne zaman geleceğini gösteriyor. Saatine kadar detaylı görebiliyorsunuz. Kırmızı ok ile gösterdiğim kısımda da power downı iptal edebiliyorsunuz.


Bu panel ise accounts yani hesaplar kısmı. Buradan Steemit hesabınızı yönetiyorsunuz. Pencereye girdiğinizde en sonda Witness Voting'e bastığınızda yukarıda gösterdiğim yer açılıyor. Burada Witness oylarınızı listeleyebiliyorsunuz. Witness oy ekleyip çıkarabiliyorsunuz. Yan panellerde kişisel bilgiler gözüktüğünden ekran görüntüsü almadım. Genel olarak post keylerinizi görebiliyorsunuz. Aynı zamanda delegasyonlarınızı inceleyebiliyorsunuz. Steemit hesabınızındaki her şeyi bu panelde kontrol edebiliyorsunuz.


Bu son panel ise ayarlar kısmı. Buradan Bittrex, Poloniex, OpenLedger cüzdan memosu ekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda Steem memolarınızı da kaydederek güvenli bir şekilde yollayabiliyorsunuz. Yakın bir zamanda buradan Bittrex'e Steem yollarken yanlışlıkla SBD memosu kullandım ve Steemlerimi kaybettim. Vessel bu tarz hataları sıfıra indirgiyor. İki-üç kez kontrol yapmak zorunda kalmadan iç rahatlığı ile gönderim yapabiliyorsunuz. İnternette yapılan tüm işlemler riskli olduğundan, Vessel bize güvenli bir ağ sunuyor. Ayarlarınızı bir kere kaydettikten sonra hızlı ve güvenli işlemler yapabilir, olası hataları ortadan kaldırabilirsiniz.Posted on Utopian.io - Rewarding Open Source Contributors

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Thank you for the contribution. It has been approved.

You can contact us on Discord.
[utopian-moderator]

Hey @vitruvianman I am @utopian-io. I have just upvoted you!

Achievements

  • You have less than 500 followers. Just gave you a gift to help you succeed!
  • Seems like you contribute quite often. AMAZING!

Community-Driven Witness!

I am the first and only Steem Community-Driven Witness. Participate on Discord. Lets GROW TOGETHER!

mooncryption-utopian-witness-gif

Up-vote this comment to grow my power and help Open Source contributions like this one. Want to chat? Join me on Discord https://discord.gg/Pc8HG9x

Thanks for sharing my man, thumbs up, keep up the work!

Por favor, necesito que me den su voto en cualquiera de mis publicaciones, lo agradecería mucho

Please I need you to give me a vote in any of my posts I would appreciate it very much

wow Very interesting Really beautiful work, ThankS you for sharing