USAT (UNITED SCIENTISTS ASSOCIATION OF TECHNOLOGY) ICO PROJE İNCELEMESİ

in #usat2 years ago

Screenshot_359.jpg

Merhaba kripto para dünyasının güzel insanları, bu makalemde sizler için henüz ön satışlarında Soft Cap hedefine ulaşmış olan ve ana ICO satışları Aralık 2018’de gerçekleştirilecek, arkasında dolaylı olarak Avustralya devlet desteği de bulunan USAT (UNITED SCIENTISTS ASSOCIATION OF TECHNOLOGY) ICO Projesini incelemek istiyorum.

USAT Nedir?

USAT, entellektüel mülkiyeti - birikimi (icatlar, sosyal buluşlar) devrimcileştirmek için blok zincirleme teknolojisini kullanan bir Avustralya projesidir. USAT patent sahipleri için yenilikçi çözümler sunar. USAT kullanarak, tüm mucitler blockchain teknolojisinin koruması altındadır, böylece fikirleri daha güvendedir ve daha hızlı geliştirilebilir. Herhangi bir mucit aşağıdaki adımları izleyerek kendi fikirlerini veya projesini USAT platformuna gönderebilir:

• Bilim adamlarından oluşan heyet, çalışmanın/fikrin bilimsel ve mühendis özgünlüğünü değerlendirir.

• Ticari fizibilitenin değerlendirilmesi ve ilgili ürün için piyasa taleplerinin araştırılması gerçekleştirilir.

• Platform içerisinde gönderim onayı, patentin alınması ile ilgili yardım, pazarlama tavsiyesi, patent satın alma ve son kullanıcıya ürün tanıtımı faaliyetleri gerçekleştirilebilecektir. USAT’ın dünyadaki en iyi bilim insanlarıyla birlikte yenilikleri merkezi olmaktan çıkarma çabası içerisinde diyebiliriz. Mevcut durumda USAT ekibi bir “Güneş Rüzgar Çiftliği Projesi” üzerinde çalışmaktadır.

Amiral Gemisi Projesi Olarak “Güneş Rüzgar Çiftliği”

USAT amiral gemisi projesi, ilk defa Queensland, Avustralya'da gerçekleştirilecek olan Solar Wind Farm'dır. Güneş rüzgar enerjisi aslında çevre dostu bir 7/24 enerji kaynağıdır ve nükleer, kömür istasyonları ile karşılaştırıldığında bile diğer enerji kaynaklarına kıyasla çok daha az maliyetlidir.

Güneş rüzgâr çiftlikleri, türbinlerin enerji üretmesini sağlayan su borularını ısıtmak için güneş enerjisini kullanır, bu nedenle, gece bile olsa, su boruları zaten güneş enerjisi ile ısıtıldığı için türbinler hala çalışır. Bu çiftliğin inşası için karmaşık bir altyapıya ihtiyaç yoktur. Ayrıca, enerji üretimi sırasında yoğuşma süreci sayesinde bir miktar su üretilmektedir. Bu su tarımsal sulama için kullanılması planlanmaktadır.

Screenshot_360.jpg

USAT ekibi sadece Güneş Rüzgarı projesine odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda diğer alanlara da önemli projeler geliştirilmesini sağlamayı planlamaktadır.

USAT Ekibi Rakipleriyle Nasıl Rekabet Etmeyi Planlıyor?

USAT bir Avustralya kuruluşudur. Devlet denetimlerine tabidirler. USAT token platformunda entelektüel birikim (IP - intellectual property ) koruması, oylama ve çok daha fazlası dahil olmak üzere kodlanmış birçok özellik daha bulunacaktır.

Şirket hali hazırda 2 patente sahiptir: Güneş enerjisini bir sıvının kinetik enerjisine dönüştürmede kullanılan çok katmanlı yapısal malzeme ürünü ve güneş rüzgar santrallerinde ek elektrik üretimi için atık ısının kullanılması. USAT, yeni icatlar üzerinde çalışan başarılı ve tecrübeli bilim insanlarıyla AIHEM (Avustralya Yüksek Enerjik Malzeme Enstitüsü) 'in bağlı kuruluşudur. Bu durum arkasında devlet desteğinin olduğunun da açık bir göstergesidir. Bundan dolayı projenin uzun vadede faaliyetlerine her zaman devam edebileceği değerlendirilmektedir.

content_01.png

USAT Tokenları ve ICO detayları:

Projenin tokenı ERC 20 standardındaki ve Ethereum blockchain ağında bulunan USAT’dır. USAT tokenı, USAT platformundaki ödemeler için bir para birimi olarak ve USAT tarafından geliştirilen herhangi bir teknolojinin satın alınmasına yönelik kısmi ödemeler için kullanılan bir yardımcı tokendır. Bu arada, USAT tokenları, platformun sahip olduğu tüm fikri mülkler ve ticari sırlar için kullanıcıları hissedar yapacaktır. Şirketin gelirinin, token geri alım programı için harcanması beklenmektedir.

Proje bünyesinde toplamda 1,525,000,000 USAT tokenı olacaktır. ICO Satışlarında Soft Cap Hedefi 2,834,000 ABD Doları; Hard Cap hedefi ise 53.375.000 ABD Dolarıdır. Mevcut durumda Soft Cap hedefine başarılı bir şekilde ulaşılmış, satışlar devam etmektedir.

Ön Satışların 1. Aşaması: 15 Haziran 2018 - 15 Ağustos 2018
1Aşama Ön Satışlarda Token Fiyatı: 1 USAT = 0,105 USD (0,0002425 ETH)
Ön Satışların 2. Aşaması:: 15 Eylül 2018 - 15 Kasım 2018
2Aşama Ön Satışlarda Token Fiyatı: 1 USAT = 0.21 USD (0.000485 ETH)
ICO: Aralık Ortası
ICO Fiyatı: 0,35 ABD doları / 0,0008 ETH
Projenin ICO Satışlarına https://usat.io/pages/ico/ linki üzerinden katılabilirsiniz.

Proje Ekibi

Projenin Kurucusu ve CEO’su Alexander de Stç Amatus isimli girişimcidir. Kendisi aynı zamanda yatırımcıdır. Nitekim halen Joint Venture Enterprise Pty. Ltd. isimli şirkette Yönetici olarak çalışmaktadır. Geçmişte de yenilenebilir enerji üzerine kendisinin çalışmaları olmuştur.

Projenin diğer üyeleri arasında da blockchain, pazarlama, yatırım, ürün geliştirme gibi alanlarda kendisini geliştirmiş girişimciler yer almaktadır.

Screenshot_361.jpg

Screenshot_358.jpg

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Platform/projeye ilişkin kaynaklardan yapılan incelemedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:

Website: http://usat.io/
Whitepaper: https://usat.io/wp-content/uploads/2018/05/White-Paper-USAT-Inc.pdf
Twitter: https://twitter.com/USAT_Inc
Linkedin : https://www.linkedin.com/company/18478570/
Telegram: https://t.me/USATINC
ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4419611.0

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Sort:  

Nice read. I leave an upvote for this article thumbsup