5 zasad dotyczących TWORZENIA STRONY.

in tworzeniestron •  last year

Już od wielu lat, gdy internet stał się popularny i powszechny, nasze oferty mogą dotrzeć niemal do każdego zakątka świata. Oczywiście pod warunkiem, że mamy gdzie je pokazać. Najlepszym rozwiązaniem jest własna strona internetowa.

Każdy kto prowadzi biznes lub zamierza rozpocząć - po prostu powinien ją mieć.
Teraz mogłoby się wydawać, że strona to strona - specjalnie nie ma znaczenia jaka, ważne by ładnie wyglądała.

Otóż nie, ze swojego doświadczenia mogę wymienić dziesiątki ważnych aspektów, które należy uwzględnić przy tworzeniu strony. By oszczędzić Wam czytania zbyt długiego wpisu - skupię się na 5 aspektach.

1 . Do stworzenia strony użyj systemu CMS - polecam Wordpress

Dla większości małych i średnich firm polecam właśnie ten system, prosty w obsłudze, możliwy do rozbudowy. Aktualizując go będziemy na bieżąco z najnowszymi technicznymi nowinkami.

2. Strona internetowa musi być responsywna

Czyli w dużym skrócie musi dobrze wyświetlać się na urządzeniach mobilnych - takich jak komórka / tablet. Już za niedługo, co druga osoba będzie wchodzić na naszą stronę poprzez komórkę - nie możemy takiej skali osób potraktować ... naszą nieprzygotowaną dla nich stroną!

3. Sama strona to za mało - musi być promowana w wyszukiwarce Google

... aby to skutecznie robić należy dostosować do tego stronę. Jeżeli stworzymy w sposób ekstramalnie niewłaściwy, może się okazać, że strona mimo, że będzie piękna - to do promocji nie będzie się nadawać. I wtedy zarówno pozycjonowanie jak i kampanie Adwords będzie bardzo mało skuteczne.

4. Pamiętaj o czytelności oraz łatwej nawigacji w serwisie internetowym.

Nie pozwól by ludzie odwiedzający Twoją stronę błądzili po niej lub nie mogli znaleźć np. danych kontaktowych.

5. Szybki serwer i lekka strona - to komfort jej używania.

Jeżeli przesadzisz z dużą grafiką / filmami. Bądź pewny, że osoba ze słabszym internetem opuści taką stronę przed tym jak ona się skończy wczytywać. I po co wtedy te całe bajery :) ?

Podsumowanie

Tworzenie strony - niby proste, niby każdy "gimnazjalista" jest wstanie zrobić stronę. Ale pamiętaj, że strona w biznesie to Twój sprzedawca. Zadbaj o tym by dobrze się prezentował, wiedział co sprzedaję i szybko obsługiwał klientów :)

Powyższe informacje jak zawsze w rozszerzonej wersji dostępne są na moim firmowym blogu:
http://www.s90.pl/tworzenie-stron-na-co-zwrocic-uwage/

PS.
Potrzebujesz strony ? Napisz do mnie: [email protected]

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zgadzam się w 100%, chociaż pod kątem optymalizacji dużych grafik, itp. mam pewne obiekcje.
Myślę, że maks. za 10 lat nie będzie to miało większego znaczenia, bo internet będzie coraz szybszy, a przede wszystkim powszechniejszy w sensie szybkości.
Optymalizacja będzie się opłacać, bo wiadomo, że lepiej zrobić niż nie, ale sądzę, iż nie będzie to miało takiego znaczenia jak teraz.

·

Jeżeli ktoś daje do Topu strony zdjęcie które ma 600KB a można je bez realnej utraty jakości zmniejszyć np. do 400KB to jeszcze pół biedy. Ale jak ktoś wrzuca zdjęcie rozdzielczości powiedzmy 8192×4608 i waży 15 MB... a może ważyć 0,4MB. To jest różnica :) A pisze to z doświadczenia - takie przypadki się u mnie zdarzały, że myśleliśmy przez chwilę, że nam się internet przywiesił jak strona się wczytywała kilka sekund (bo miała jeszcze kilka innych zdjęć) :)

Inna sprawa, że ciężar stron jest jednym z kryteriów google które jakimś tam stopniu wpływa np. na pozycje w google. To kryterium jest stosunkowo nowe - więc google też idzie w stronę optymalizacji szybkości.
PS. dzięki za vote :)

·
·

Masz rację.
Btw. dodaj sobie jakieś tagi tematyczne, to więcej osób zobaczy, bo tagi które dajesz są bezużyteczne.
Listę polskich tagów znajdziesz tutaj: https://steemweb.pl/tags