Kriptovalūtu treidings - fundamentālās un tehniskās analīzes pamati.steemCreated with Sketch.

in #trading7 years ago (edited)

Kad ir īstais laiks pirkt? Kā to izdarīt? Ko jāņem vērā? Šie jautājumi, līdz šim, palika neatbildēti, jo bija daudz informācijas, kuru zināt, pirms ķerties taisnā ceļā "vērsim pie ragiem" jeb treidinga. Šajā rakstā pie tā pieskaršos gan ar pamata lietām, kuras ir svarīgi izprast, gan nedaudz advancētām. 

Par fundamentālo analīzi nebūtu daudz ko piebilst, jo kritēriji ir ļoti līdzīgi kā ICO projektu izvēlē, par ko minēju iepriekš. Komandai, protams, arī jābūt spēcīgai un ar labu track record, gluži kā ICO, tikai šeit ir starpība vai tā spēj tikt galā ar savu roadmap, vai tā spēj novest lietas līdz galam, attīstīties, veidot sadarbības (arī attīstība) un radīt pozitīvu saikni ar saviem investoriem jeb community, jo biržās esošam kriptovalūtas projektam šī uzticamība jau ir pārbaudāma. Vairāk tiešām detaļās ir grūti vel ko piebilst par šo.

Par tehnisko analīzi. Ar chart patterniem un treidingu, laika gaitā, esmu kļuvis kā zivs ūdenī, jo izprotu sakarības, līmeņus un indikatorus, kas sauc pirkt, nosakot savus pārdošanas punktus. Saviem studentiem, kas pie manis to individuāli nāk mācīties, mācu šīs prasmes iegūt un praktizēt savu - neatkarīgu domāšanu. 

Paņēmieni ir ilgi testēti, pielietoti un pietiekami profitabli, lai būtu kompetents tajā runāt, no pieredzes saku, ka to nevar iemācīties vienā dienā, jo treiderim tas ir smags darbs, pieredzētas neveiksmes un disciplīna no tām mācīties, līdz gūsti panākumus tajā. Protams, ka pieejas arī atšķiras - kāds vēlas to darīt katru dienu un paņemt dažus procentus, kāds vēlas vienkārši atrast labu pirkšanas punktu un paturēt ilgtermiņā, lai pārdotu ar vairākiem desmitiem, līdz pat simtiem procentu, es centīšos pieiet abām pusēm.

Pirmkārt, pirms pieeju tam ar savu tutorial video, es apkopoju avotus, kas arī runā par šiem pašiem pamatiem, stāstīšu noteikti to detalizētāk, taču - šīs lietas arī ir jāņem vērā. 

Ļoti labs DataDash video iesācējiem, kaut vecs, bet joprojām atbilstošs, kas uzsver, pirmām kārtām, fundamentālo jēgu tai kriptovalūtai, kuru izvēlies treidot un tikai tad pieslēgties chart līmeņiem: 

Trevon James video, kas bija viens no pirmajiem, kuru jebkad skatījos, lai saprastu Moving Average

Protams, jebkurš vēlas, kaut tam būtu vienmēr un visur 100% taisnība, bet tas neattiecās uz treidingu, jo būs dienas, kad vinnēsi un dienas, kad zaudēsi, varbūt garda ir apziņa, ka ir taisnība, bet tā taisnība neko nenozīmē, ja nepelni naudu. Slikts treideris pērk tad, kad masas pērk, kļūst emocionāls, kad piedzīvo neveiksmju sēriju, tiecas uz apziņu, ka vēlas būt vienmēr pareizs savās prognozēs, bet tā nenotiks. Labs treideris veic tehnisko analīzi, redz sakarības un nosaka punktus, kuros vēlas ieiet treidā un iziet no tā, saprot, ka tehniskā analīze nav garants, bet gan paņēmiens kā palielināt savas iespējas jeb odds, ka no tā izies kā uzvarētājs, ātri vien nogriež savus zaudējumus un maksimāli ilgi turas profitablos treidos

Kaut arī šis tutorial ietver, lielākoties, basic informāciju par treidingu, support un resistance līmeņiem, kā arī to, kā izmantot Tradingview interfeisu, jo šī ir daļa no manis izveidotā iesācēju apmācību kursa kriptovalūtā, tomēr tajā ir arī daži advancēti padomi, kuriem noteikti sekojiet līdz un atcerieties, lai šajā trading spēlē kļūtu labāki un atjautīgāki. Video:

Tā kā kriptovalūta ir pirmais lauciņš jebkad, kurā darbību aizsāka retail jeb individuālie, mazie investori un tikai tad tam sāka sekot lielās investīciju kompānijas kā CBOE, CME Group un Wall Street, kas, pats par sevi, ir unikāls fakts, laika gaitā, no citām trading opcijām kā stocks, Forex, commodities pārslēdzas vairāki personāži, it īpaši tie, kas nav bijuši ļoti sekmīgi tajā, redzot labāku potenciālu nopelnīt šeit, palielinot iespējas, ka šajā tirgū var ieplūst arvien vairāk un vairāk naudas, nerunājot jau vispār par lielajiem investoriem. 

Kriptovalūtas nav vienīgais tirgus, par ko varētu bļaut, ka tas ir burbulis. Ziniet, Bitcoin ir bijis burbulis vismaz 10 reizes un miris vismaz 100 pēc cilvēku reakcijas uz notiekošo, kaut arī, salīdzinot ar citu šo tirgu kapitalizāciju, mums vel ir ļoti tālu ko iet, lai to tā sauktu. Ja kaut daži procenti no katra ieplūstu šajā, laika gaitā 5 triljonu jeb 10 reižu lielāka kriptavūtas marketa kapitalizācija kā šobrīd nemaz neliekas nereāla un ne jau vienīgais es tā domāju. 

Ko es ar to gribu teikt? Kriptovalūtā ienāk arvien advancētāki, fundamentāli domājoši cilvēki, arī tehniskās analīzes speciālisti no citiem marketiem, kas atlasīs shitcoin pumpētājus un visus pārējos zvēriņus - vājās rokas, kas neko citu kriptovalūtā kā procentus neredz, kas pēc tam bļaus, ka kriptovalūta ir burbulis, krāpniecība, piramīda, kaut vispār neizprot tehnoloģiju, jo grib katru dienu kabatā krāmēt procentus. Dzīvos projekti, kuriem ir fundamentāla jēga un pielietojamība, izmirs projekti, kuriem nekā tāda nav. Tas nozīmē, ka, gan fundamentālajā, gan tehniskajā analīzē, arvien vairāk šiem cilvēkiem ienākot, palielinās svars, kaut arī ir indivīdi, kas bļauj, ka tehniskā analīze ir pilnīgi nederīga... Esmu gatavs apgāzt šo teoriju. 

Ja runājam tīri par tehnisko analīzi, tad, jo vairāk cilvēki to izmanto, analizē, tic un redz vienus un tos pašus chartus, jo lielāka iespēja, ka tehniskajai analīzei ir jēga. Ir Tradingview autori, kuriem daudzi seko, ir youtuberi, kuri to pielieto un auditorija no tā ietekmējas, ir signālu kanāli, kuri šos ieejas / izejas punktus nosaka un, kā jūs domājat, pēc kā? Pēc tehniskās analīzes! Pēc tās lietas, kurā prasmes cenšos izkopt regulāri un domāt patstāvīgi, aicinot arī citus to mācīties.  Atcerieties, ka rakstā par rīkiem un informācijas avotiem minēju to atšķirīgo Haejin (tehnisko analistu) un viņa teoriju, ka price action kustina ziņas, nevis otrādi? Jo ilgāk treidoju, jo vairāk sāku tam pats arī ticēt, it īpaši jau par vidēja un ilga termiņa treidiem. Interesanta sakritība notiek bieži, kad iepērku kādu kriptovalūtu zemos līmeņos vai pie tikko, pēc kāda patterna beigu aizsākuša breakouta, parādās ziņas, ka redz tādu un tādu iemeslu pēc tam parādījās vērtības kāpums, jo visi meklē iemeslus un tā rodas ziņas. Vai arī ziņas uzrodas pēkšņi, no kompānijas puses, un atkal - zemos līmeņos. Visnotaļ interesanta sakritība.

Noslēdzot sadaļu par fundamentālās un tehniskās analīzes pamatiem, vērts piebilst, ka īstermiņa spekulācijai tieši kriptovalūtā ir ārkārtīgi sarežģīti pārspēt ilgtermiņa investīcijas, jo ātras kustības rezultātā, kas kriptovalūtai ir diezgan raksturīga dotajā brīdī, konservatīvais treideris (kā es) var justies labi, ka izpārdod savas daļas ar 20+ procentu profit, bet, tajā pašā laikā, vēlāk jutīsies kā idiots, jo izpārdevis par ātru, it īpaši jau ja runa ir par mazāka market cap kriptovalūtām, kam vairāku simtu procentu izaugsmes potenciāls ir ļoti iespējams. Tas gan nenozīmē, ka tas tā turpināsies mūžīgi, jo, ienākot vairāk naudai tirgū, šīs svārstības jeb volatility krasi samazināsies liela market cap, plaši pielietotām kriptovalūtām, jo tam nepieciešama būs arvien lielāka nauda, lai radītu svārstības, kas veicina stabilitāti un tā ir ļoti pozitīva ziņa ilgtermiņā, tāpēc mana "pieticīgā" pieeja vēlāk ļoti noderēs.

Šeit ir pāris personiskās pieredzes piemēri kādu laiku atpakaļ - zaļās, vertikālās līnijas, ir ieejas, sarkanās, vertikālās līnijas, ir izejas. Kas notika vēlāk - redziet paši. Norakstāms uz sajūtu, ka sekos normāla korekcija un trūkstošas charta vēstures tādos līmeņos, kā arī - nepieredzētu cilvēku masu FOMO (fear of missing out). Tā var visiem gadīties, jāpiedod sev šīs kļūdas un jāmācās no tām - jānoskaņo sevi labākai izaugsmes izpratnei, jāizpārdod visu pa daļām, nevis vienā piegājienā.

Šis markets dāsni apbalvo pacietīgos un ilgtermiņā tendētos cilvēkus, atņemot naudu nepacietīgajiem, kas pie korekcijas krīt panikā un izpārdod. Tāpēc nekad nepielietojiet "buy high, sell low" ideoloģiju, jo jābūt ir otrādāk. Nekrītiet panikā pie lejupslīdes, ja nu tomēr esiet iepirkuši augstos līmeņos bez stop loss, esiet gatavi izturēt to visu periodu cauri, līdz varēsiet pārdot ar profit. Atcerieties nopirkt zemu un pārdot augstāk, nekāda nauda nav zaudēta, kamēr vien daļas jums pieder un neesiet pārdevuši par zemāku cenu. Nav pat svarīgi, ka rāda mīnusus portfelis pēdējās dienās no iepriekšējām, jo, ja portfelī stāv labas kriptovalūtas, kam ticat un apzināties to potenciālu ilgtermiņā, kas arī pirktas saprātīgos līmeņos, tad naktīs gulēsiet mierīgi un neatkarīgi no tā, kāds tirgū ir noskaņojums.

Nākamais raksts: Portfolio menedžments.

https://steemit.com/portfolio/@kriptomastermind/portfolio-menedzments

Coin Marketplace

STEEM 0.15
TRX 0.16
JST 0.028
BTC 68160.40
ETH 2442.97
USDT 1.00
SBD 2.37