Tematy Tygodnia #81 Pustkowie: TEMATY

Sam nie wiem jak to się stało, ale wylądowaliśmy na środku pustkowia. To miała być droga przez środek cywilizacji, ale najwidoczniej w niedawnym czasie musiało tu dojść do jakichś gwałtownych zmian. Czy dalej będzie już tylko gorzej? Oby nie...

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 10 listopada o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Ekspertka: nuda u dzieci bywa twórcza i ma wielki potencjał rozwojowy


fot. Pixabay

Nuda u dzieci bywa twórcza. W samych poszukiwaniach jej przełamania tkwi potencjał rozwojowy. Jest jednak pewne ale. Nie można jej zabijać dawaniem dzieciom natychmiastowego dostępu do wirtualnego świata – uważa psycholog dr Aleksandra Piotrowska.

Luźne nawiązania do tematu: twórczość, nuda, rozwój, wirtualna rzeczywistość, kombinowanie.

Temat 2: Trzy główne polskie browary przechodzą w całości na energię wiatrową


fot. Kompania Piwowarska SA

innogy Renewables i Kompania Piwowarska SA podpisały umowę na zakup energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Od 2021 roku trzy browary Kompanii Piwowarskiej – Tyskie Browary Książęce w Tychach, Browar Dojlidy w Białymstoku i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu – będą korzystały wyłącznie z energii elektrycznej produkowanej przez polską farmę wiatrową innogy Nowy Staw.

Luźne nawiązania do tematu: źródła odnawialne, piwowarstwo, dotacje, wiatr, emisja.

Temat 3: Pamiątka ze wspomnieniami


fot. Pixabay

Czasami podczas porządków w domu trafiamy na zapomniane pudełko. W jego środku znajdują się rzeczy, które ciężko wyrzucić. To wspomnienia zaklęte w fizyczne formy, a każda z nich przywołuje inne myśli. Może podzielisz się jedną taką jedną myślą z innymi?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop


Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Sort:  

You got voted by @curationkiwi thanks to petecko! This bot is managed by KiwiJuce3 and run by Rishi556, you can check both of them out there. To receive upvotes on your own posts, you need to join the Kiwi Co. Discord and go to the room named #CurationKiwi. Submit your post there using the command "!upvote (post link)" to receive upvotes on your post. CurationKiwi is currently supported by donations from users like you, so feel free to leave an upvote on our posts or comments to support us!
We have also recently added a new whitelist feature for those who would like to support CurationKiwi even more! If you would like to receive upvotes more than 2x greater than the normal upvote, all you need to do is delegate 50 SP to @CurationKiwi using this link.

W ten sposób zagłuszę poczucie wstydu, że znowu nie wziąłem udziału w konkursie :)
@tipu curate

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @curationkiwi.