Tematy Tygodnia #78 Spóźnienie: TEMATY

in tematygodnia •  last month  (edited)

Dotarliśmy na umówione miejsce, gdzie mieli już na nas czekać kolejni towarzysze podróży. Niestety - nie było tam nikogo. Teoretycznie żaden czas nas nie poganiał, ale przecież nikt nie lubi bezczynnie czekać. Całe szczęście spóźnialscy w końcu się zjawili.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 20 października o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Sztuczna inteligencja pomoże wykrywać kłamców


fot. Pixabay

Skuteczność ludzi w wykrywaniu, czy ktoś kłamie, czy mówi prawdę, jest niska (53-54 proc.). Psycholog z Warszawy pracuje nad darmowym programem, który - dzięki użyciu algorytmów sztucznej inteligencji - ma być w wykrywaniu kłamstw skuteczniejszy niż ludzie.

Luźne nawiązania do tematu: kłamstwo, wykrywanie, sztuczna inteligencja, program, psychologia.

Temat 2: Legendarny fotograf David LaChapelle celebruje piękno świata w kalendarzu Lavazza 2020


fot. Lavazza Calendar 2020 - David Lachapelle

Słuchamy, szanujemy, dbamy, bronimy – to tylko cztery z dwunastu postulatów wobec Natury, stanowiących temat przewodni najnowszej edycji kultowego kalendarza Pirelli. Autorem zdjęć, już po raz trzeci, został amerykański fotograf, David LaChapelle, wychowanek Andy’ego Warhola, wizjoner i czołowy przedstawiciel stylu glamour w sztuce współczesnej.

Luźne nawiązania do tematu: kalendarz, natura, kawa, żywioły, ekologia.

Temat 3: Przygoda w moim mieście


fot. Pixabay

Mieszkając dłużej w jakimś miejscu prędzej czy później poznaje się lokalne ciekawostki i ciekawe miejsca. I chociaż taka wiedza nie jest wymagana do przeżycia jakiejś pamiętnej przygody, to na pewno bardzo pomaga. Czasami z kolei wszystko jest jedynie dziełem przypadku - wystarczy po prostu w danym momencie być w danym miejscu, a reszta potoczy się sama dalej. Jak to jest u ciebie - przeżyłeś w swoim mieście jakąś przygodę?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop


Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@tipu curate

@lukmarcus popraw trzeci tag ;) Pozdrawiam! :)