Tematy Tygodnia #77 Rozjazdy: TEMATY

in #tematygodnia5 years ago (edited)

Nastał taki moment podróży, gdy każdy z pasażerów musiał udać się w swoją stronę. Po rozjazdach dalsza część wycieczki musi się odbyć w samotności. Może niedługo na drodze znajdą się inni towarzysze?

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 13 października o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Polski naukowiec wytropił migracje starożytnych greckich garncarzy


fot. Bartłomiej Lis

Problemy z dotarciem do rynku zbytu, a później również zagrożenie związane z zmianami politycznymi przyczyniło się do emigracji garncarzy ok. 1200 r. p.n.e. z wyspy Egina (niedaleko Aten) na północ w głąb lądu, w region Zatoki Eubejskiej - ustalił polski archeolog dr Bartłomiej Lis.

Luźne nawiązania do tematu: Grecja, emigracja, archeologia, starożytność, ceramika.

Temat 2: PomagaMY NIE OCENIAMY – przypomina kampania dotycząca nadwagi i otyłości


fot. Pomagamy Nie Oceniamy

Wszystko zaczęło się od artykułu na portalu Onet: „Lekarz odmówił badania. Powiedział, że grubasa nie dotknie. Tak wygląda życie z otyłością” – brzmiały pełne goryczy wspomnienia bohatera materiału. To tylko utwierdziło w przekonaniu Polskie Centra Dietetyczne, by na szerszym forum poruszyć problem otyłości oraz traktowania osób z nadwagą.

Luźne nawiązania do tematu: zdrowie, odżywianie, badania, służba zdrowia, pomoc.

Temat 3: Polecam ten serial


fot. Pixabay

Właśnie rozpoczyna się tak zwany sezon serialowy. Co roku pod koniec września i na początku października w telewizji na całym świecie pojawiają się premierowe odcinki nowych i trwających już seriali. I chociaż telewizja internetowa w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do wypuszczania na raz całych sezonów, to wiele osób wciąż zaciera ręce w oczekiwaniu na cotygodniowe siadanie do oglądania swoich ulubionych pozycji. Wielu widzów nie może doczekać się rozwiązania tak zwanego cliffhangera z poprzedniego odcinka sprzed wakacji, ale na pewno telewizja zasypie nas bardziej i mniej udanymi premierami. To jak, co nam polecisz?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop


Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Coin Marketplace

STEEM 0.33
TRX 0.12
JST 0.046
BTC 69323.82
ETH 3445.48
USDT 1.00
SBD 4.58