Tematy Tygodnia #75 Zmierzch: TEMATY

in #tematygodnia5 years ago (edited)

Postój trochę się przedłużył, a nie wszyscy pasażerowie dotarli na czas, przez co zastał nas zmierzch. Ciemność nie jest nam straszna, więc ruszamy dalej w drogę.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 29 września o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: System SARUAV wrocławskich naukowców znacząco skróci poszukiwania osób zaginionych


fot. kadr z prezentacji SARUAV

System SARUAV, którego celem jest zlokalizowanie zaginionej osoby na otwartym terenie, za dwa lata powinien być gotowy do wykorzystania w akcjach poszukiwawczych. Teraz pracujemy m.in. nad skróceniem czasu przetwarzania obrazu - mówi PAP prof. Tomasz Niedzielski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Luźne nawiązania do tematu: zaginięcie, poszukiwania, technologia, dron, zdjęcia.

Temat 2: Warszawski Festiwal Filmowy w stolicy po raz 35.!


fot. Warszawski Festiwal Filmowy

Doroczny festiwal filmowy odbywający się na początku października w Warszawie. Prezentuje nowe filmy kina światowego, europejskiego i polskiego. W trakcie festiwalu odbywa się plebiscyt publiczności. Tradycją jest to, że zwycięskie filmy, które przed festiwalem nie miały polskiego dystrybutora, znajdują go i są potem wyświetlane w polskich kinach.

Luźne nawiązania do tematu: festiwal, kinematografia, publiczność, bilet, dystrybucja.

Temat 3: Miejsce na jesienny spacer


fot. Pixabay

Chociaż za oknem coraz szybciej robi się ciemno i wiatr nie przypomina tych ciepłych powiewów sprzed miesiąca czy dwóch, to jesienna atmosfera wcale nie jest gorsza - jest po prostu tak samo dobra, ale inaczej. Dla niektórych to czas na zadumę i rozmyślania, dla dzieci czas zabaw w stertach liści lub skakanie po kałużach w kaloszach, a dla jeszcze innych idealna pogoda na bieganie na świeżym powietrzu. Ulubione miejsca jesienią mogą być unikatowe tylko dla tej jednej pory roku lub być może właśnie wtedy wyglądają najpiękniej? A jak to wygląda u Ciebie - gdzie jesienią chodzisz na spacery?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop


Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Sort:  

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.14
JST 0.029
BTC 64112.50
ETH 3174.45
USDT 1.00
SBD 2.54