Tematy Tygodnia #74 Postój: TEMATY

Awaria niestety popsuła nam plany i namieszała w terminach. Wychodzi na to, że postój może potrwać troszkę dłużej, ale później wracamy normalnie do gry.

Hej! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was kolejne Tematy Tygodnia. To konkurs, w którym nie ma żadnych ograniczeń w interpretacji poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało można używać najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy podanych trzech tematów.

Ostateczny termin publikacji to niedziela 22 września o godzinie 24:00 (dopuszczalne małe opóźnienia z powodu przypadków losowych). Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dBloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Ciri, Wolin albo Boruta to propozycje nazwy dla "polskiej planety"


fot. M. Mizera / IAU100 / PTA

Ciri, Wolin albo Boruta może się nazywać planeta, odkryta przez polskich astronomów pod kierownictwem prof. A. Niedzielskiego. Na nazwę planety i jej gwiazdy można głosować do końca października, wybierając spośród 7 propozycji, zgłoszonych wcześniej przez Polaków.

Luźne nawiązania do tematu: nazwa, bohater, astronom, głosowanie, propozycja.

Temat 2: Otwarte wykłady w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

Na świecie co 60 sekund popełnia samobójstwo mężczyzna. W Polsce w wyniku śmierci samobójczej codziennie umiera 12 mężczyzn. To właśnie im w tym roku kampania dedykuje swoje działania mężczyznom pod hasłem #męskasprawa. 10 września obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Tego dnia, w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”, w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 55 w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona Wykładów Otwartych.

Luźne nawiązania do tematu: depresja, śmierć, decyzja, zapobieganie, biblioteka.

Temat 3: Nie chcę, ale muszę


fot. Pixabay

Jak to mówią - życie to nie bajka. Czasami jest z górki, a czasami pod górkę, nie wszystko kończy się happy endem. Nasze życie to zbiór wielu czynności i niektóre z nich nie są wcale wykonywane przez nas z chęcią. Robimy to jednak, bo musimy. Albo - bo tak wypada. Ewentualnie jest to po prostu wygodne. Albo nawet dla świętego spokoju. Gdyby był jednak wybór bez zobowiązań - na pewno byśmy się za to nie zabrali. Bo tak to właśnie jest, że nie zawsze robimy to, co chcemy.

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.


dBlog | Facebook | Twitter | Wykop


Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Sort:  

Prowadzisz może konto steemit-polska na Twitterze?

Nie ma konta steemit-polska na Twitterze. Założyłem dla Tematów, ale to taki dodatek, którego nikt nie używa :)

Posted using Partiko Android

https://twitter.com/SteemPolska
o ten mi chodziło, ktoś znany go prowadzi?

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.13
JST 0.030
BTC 66899.66
ETH 3464.07
USDT 1.00
SBD 2.80