Tematy Tygodnia #71 Prosta: TEMATY

in #tematygodnia3 years ago (edited)

Jesteśmy już po starcie, a teraz mamy przed sobą już prostą do celu. Zaczynamy! Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i mam dla was trzy tematy, z których możecie czerpać do woli! W interpretacjach nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało używajcie najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w te bardzo szerokie ramy.

Na początku informacje - ostateczny termin publikacji to niedziela 25 sierpnia o godzinie 24:00. Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dbloga, Facebooka, Twittera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Jak dbać o zdrowie i się leczyć, gdy nie ma lekarza? Radzi średniowieczny kairski medyk


fot. P. Lewicka

Kto patrząc na sierp Księżyca na początku miesiąca powie: "Przysięgałem Bogu, że nie zjem cykorii ani mięsa" - to w tym miesiącu nie będzie go bolał ząb mądrości. Oto jedna z porad zdrowotnych XIV-wiecznego, kairskiego lekarza, którego dzieło przekłada arabistka, prof. Paulina Lewicka.

Luźne nawiązania do tematu: średniowiecze, medycyna alternatywna, przesądy, profilaktyka, islam.

Temat 2: Coraz więcej dzikich zwierząt na ulicach Poznania


fot. Wikimedia Commons

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy strażnicy miejscy przyjęli ponad 2,3 tys. zgłoszeń dotyczących zwierząt w Poznaniu. Mieszkańcy informowali m.in. o biegających po mieście dzikach, rannych ptakach, wężach, a także ropuchach i pająkach.

Luźne nawiązania do tematu: miasto, dzikie zwierzęta, straż miejska, zgłoszenie, Poznań.

Temat 3: Czasami sam siebie zadziwiam


fot. Pixabay

Każdy z nas ma swoją strefę komfortu, w której na co dzień przebywa i w niej jest nam najlepiej i najwygodniej. Działamy według jakichś swoich wewnętrznych reguł i ustaleń, a swoje zachowanie i reakcje w większości jesteśmy w stanie przewidzieć. Czasami jednak zdarzy się coś, co wytrąci nas z tego komfortu i postąpimy całkiem inaczej, nie według naszego “schematu”. Reakcja ta może być pozytywna lub też negatywna, ale to nie jest istotne, bo chodzi o ten moment, w którym zadajemy sobie pytanie - czy to właśnie ja to zrobiłem/zrobiłam? W jakich sytuacjach zadziwiasz samego/samą siebie?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.

https://tematy.dblog.pl/
https://www.facebook.com/tematygodnia
https://twitter.com/tematygodnia
https://www.wykop.pl/ludzie/tematygodnia/Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.06
JST 0.028
BTC 23499.92
ETH 1684.54
USDT 1.00
SBD 2.64