Tematy Tygodnia #69 Rozgrzewka: TEMATY

in tematygodnia •  2 months ago  (edited)

Czas na rozgrzewkę! Macie przed sobą pierwszą edycję Tematów Tygodnia po lekkich zmianach, o których więcej można przeczytać w innym tekście (lub na Steemit). Nazywam się Marek Szumny (@lukmarcus / @marszum) i przedstawię wam dzisiaj trzy tematy, z których możecie czerpać do woli! W interpretacjach nie ma żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią, dlatego śmiało używajcie najróżniejszych analogii, porównań i podobieństw, aby tekst wpasował się w bardzo szerokie ramy.

Na początku poinformuję - ostateczny termin publikacji to niedziela 11 sierpnia o godzinie 24:00. Każdy post musi zawierać tag #tematygodnia (sprawdź literówki!). Nagrodą jest wieczna cześć i chwała oraz (ogromna) popularność w środowisku polskiego społeczeństwa Steem i może nawet poza nim.

Biorąc udział w Tematach Tygodnia wyrażasz zgodę na dalsze udostępnianie swojego tekstu w ramach dbloga, Facebooka, Tweetera, Wykopu i innych portali społecznościowych.

Temat 1: Co się stanie, jeśli w Ziemię uderzy asteroida


fot. Pixabay

Pod koniec lipca w pobliżu Ziemi przemknęła asteroida 2019 OK. Gdyby miała uderzyć w Warszawę, zagrożona byłaby cała centralna Polska. Po uderzeniu asteroidy powstałby krater o średnicy kilku km i do 400 m głębokości - mówi badaczka kraterów dr Anna Łosiak.

Luźne nawiązania do tematu: kosmos, uderzenie, katastrofa, zagrożenie, konsekwencje.

Temat 2: Selfie Project wspiera dziewczyny w świecie gamingu


fot. Selfie Project

Świat gamingu jest zdominowany przez mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że granie w gry komputerowe jest wyłącznie męską domeną. Mimo to grające kobiety często spotykają się z dyskryminacją i hejtem wyłącznie dlatego, że są kobietami. Polska marka kosmetyczna Selfie Project zainicjowała akcję, która nagłaśnia ten temat, walczy ze stereotypowym myśleniem, a jednocześnie dodaje dziewczynom odwagi i pewności siebie.

Luźne nawiązania do tematu: równouprawnienie, dyskryminacja, hejt, płeć, stereotypy.

Temat 3: Mój ulubiony lub wymarzony środek transportu


fot. Pixabay

Każdy z nas podróżuje. Dla niektórych są to jedynie spacery z psem i wycieczki do pobliskiego sklepu, dla innych z kolei zwiedzanie całego świata lub podróże dookoła kuli ziemskiej. Każdy nasz ruch wiąże się z jakimś środkiem transportu, choćby to miały być nasze własne nogi. Lubisz latać samolotem? Dlaczego? Może marzysz o jakimś super rowerze? Może uważasz, że wszędzie da się dojechać konno? A gdyby tak pofantazjować i móc polatać na smoku?

Temat 4: RIposta


fot. Pixabay

“Wykorzystaj” dowolny polski post innego użytkownika z tego lub poprzedniego tygodnia jako punkt startowy swojego tekstu. RIposta jest tak naprawdę rozbudowanym komentarzem i może być wiele powodów jej stworzenia, przykładowo:

  • autor napisał za mało na dany temat i można to rozszerzyć,
  • post zawierał naciągane fakty lub autor wręcz kłamał i wypada poprawić błędy,
  • tekst przedstawia całkowicie inny punkt widzenia, z którym można wejść w dyskusję,
  • informacje zawarte w poście w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na twoje życie i chcesz się podzielić tą informacją,
  • autor bezpośrednio wywołał cię do tablicy.

https://tematy.dblog.pl/
https://www.facebook.com/tematygodnia
https://twitter.com/tematygodnia
https://www.wykop.pl/ludzie/tematygodnia/Pierwotnie opublikowano na Tematy Tygodnia. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Podoba mi się na nowa koncepcja wybierania tematów.

"Mój ulubiony lub wymarzony środek transportu" https://steemit.com/pl-emocjonalnie/@sethrollins1995/autostopem-przez-swiat :)

Ciekawa formuła. Żałuję, że nie miałem tyle wolnego czasu, żeby napisać tekst w tej edycji , może w przyszłości... Ciesze się, że TT wróciły. Pozdrawiam serdecznie.