Marchewka🥕 za 2,6 miliarda dolarów dla Elon Musk (Tesla).

in tematygodnia •  last year 

2,6 miliarda dolarów dla Elon Musk (Tesla)

Od kilku dni w mediach pojawiło się wiele informacji na temat największej nagrody, jaką miałby dostać Elon Musk. Nagrodę wymyśliło kilku z największych akcjonariuszy Tesla Inc.

Jak zmotywować jednego z największych wizjonerów i biznesmenów XXI wieku?

Elon Musk
Elon Musk człowiek niezwykły, który pokazał już światu, że potrafi wymyślać nowe rzeczy i na nich zarabiać. Większość osób odnoszących wielkie sukcesy na ogół zajmuje się jedna, dwoma dziedzinami, ale nie Musk. Wystarczy spojrzeć na największe firmy, jakie stworzył: PayPal, SpaceX, Tesla Motors, SolarCity, Hyperloop, Neuralink. Twórca: jednej z najpopularniejszych metod płatności w Internecie, prywatnej firma wysyłająca promy kosmos za ułamek kosztów w porównaniu z misjami NASA, twórca najbardziej zaawansować samochodów elektrycznych sprzedawanych masowo, przedsiębiorstwa produkującego ogniwa fotowoltaiczne, startup zainteresowany integracją ludzkiego mózgu ze sztuczną inteligencją.

Tesla Model X

Duzi akcjonariusze Tesli wymyślili przebiegły plan 📊, aby zachęcić Elon-a do większej koncentracji na projektach związanych z Teslą. Chcą zaproponować ogromną marchewkę w wysokości z 20,3 miliona opcji na akcje. Nagroda ma zostać przyznane w 12 krokach, jeśli zostaną spełnione progi wartości rynkowej i inne cele finansowe. Aby skasować całą nagrodę, Musk musi tylko spowodować, aby wartość rynkowa firmy wyniosła 650 miliardów dolarów. Co daje około 12-krotny wzrost od obencnej wartości. Szacowana wartość opaci to 2,6 miliarda dolarów.

Poniżej kilka faktów pokazujących jak Musk ważny jest dla Tesli:

  • Tesla wymienia swoją zależność od Musk jako czynnika ryzyka w dokumentach papierowych.
  • Część analityków wyraża obawy, że producent samochodów może napotkać kłopoty z powodu uwagi, jaką Elon poświęca innym przedsięwzięciom, w tym firmie rakietowej Space Exploration Technologies Corp.
  • "Jedynym powodem, dla którego Tesla odnosi sukcesy, jest ten facet" – powiedział Ron Baron, prezes funduszu, który posiada ponad 1,6 miliona akcji Tesli.

Wielokrotnie w przeszłości Musk pokazywał, że lubi trudne wyzwania, które dla większości osób wydają się mało realne i potrafi dokonać to, w co duża liczba osób nie wierzy. A taka kwota nagrody z pewnością powoli realizować inne projektu dużo szybciej.

W mediach przy dyskusji nad tematem nagrody pojawiła się cała masa krytyki np. Tesla's $2.6 billion stock award for Musk is too high: ISS , zgadzam się, że wartość jest ogromna, ale jeśli dojdzie do wypłacenia tej nagrody najwięcej zyskają akcjonariusze. Taki wzrost wartości akcji ucieszy wszystkich obecnych, jak i przyszłych posiadaczy, dlatego uważam, że takie przywiązanie jest świetnym pomysłem.

Źródła:Tekst powstał z inspiracji konkursem : Tematy Tygodnia (#temaTYgodnia) #19: TEMATY:2 .Jeśli podoba Ci się tekst to możesz:
śledzić (FOLLOW), głosować (UPVOTE) i RESTEEM .

Co sądzisz o takich nagrodach🏆? Czy Uważasz, że wielkość jest odpowiednia czy raczej zbyt duża?

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zawsze lubię patrzeć tutaj na np. wzrost cen akcji Amazon - jako firmy nastawionej na rozwój i ekspansję.
Czy 12x wzrost akcji Tesli - to dużo czy mało ?
czy spadek o ponad 90% cen akcji Amazona podczas Bańki Dotcomowej a później - wzrost o ponad 2000% w 17 lat - to dużo czy mało ?

Myślę, że w kontekście - tak wzjonerskich projektów - Cena akcji projektów Muska będzie się piąć... nawet - jeśli wystąpi jakiś kryzys po drodze.
a taki bonus od inwestorów - na pewno jest motywujący :-)
Faktycznie - ładna marchewka :-)

amazon.png

Wzrost nigdy nie jest liniowy (jeśli taki jest to jest sztuczny). Każda spółka notowana ma też spadki, choc jeśli przychód systematycznie rośnie to przeważają wzrosty wartości walorów.