Trochę o moim hobby, czyli esport i komputery

in #tematygodnia3 years ago

Komputery i gry


Dzisiaj napiszę trochę o swoim hobby którym są m.in. esport i komputery. Komputer był w naszym domu już od mojego początku, ojciec jest elektronikiem i potrzebował go do pracy. Jakoś specjalnie na początku nie przykuwał mojej uwagi, myślałem że to raczej taki drugi telewizor :) Cała magia zaczęła się wtedy kiedy ojciec chciał mi pokazać co można robić na komputerze i wrzucił tam moje zdjęcie i zaczął mnie przerabiać w jakimś edytorze do zdjęć. Tak mnie to zafascynowało, że każdego dnia zacząłem go prosić żeby pozwolił mi pomazać trochę po naszych zdjęciach :) Kiedy zaczynałem się w to bawić miałem może z 4-5 lat. Jak to już bywa z zapałem u dzieci to po jakimś czasie mi się to znudziło i ojciec później pokazał mi pierwszą grę którą był Prince of persia. Gra była dla mnie wtedy niezmiernie trudna, ale uczyłem się jej patrząc jak przechodzi ją tata. Kolejną grą i całą sagą która mnie wciągnęła była cała seria Harrego Pottera. Mój ojciec bardzo często jak grałem nagrywał całą naszą rodzinę i uchwycił kilka moich emocji podczas gry do których czasami super wrócić odpalając to wszystko na kasecie .
Z czasem gdy komputer działał głośno to samolot to trzeba było go czasami otworzyć i wyczyścić z kurzu. Wtedy zacząłem się trochę interesować tym co siedzi w środku mojej maszyny. Później z wiekiem przyszły pierwsze formaty i robienie za "darmowego informatyka" sąsiadów i znajomych. W gimnazjum zacząłem się interesować i programować w html, sprawiało mi to tyle radości że trudno mi w to dzisiaj uwierzyć. Po gimnazjum wybrałem technikum informatyczne, gdzie po części zrozumiałem działanie komputera, peryferiów, sieci i baz danych. Liznąłem także kilka języków programowania. Kończąc szkołę średnią z tytułem technika informatyka obecnie jestem na studiach informatycznych. Jestem ogólnie zadowolony, że udało mi się rozwijać w kierunku który jest moim hobby.

Esport


Nawiązując do mojego powyższego hobby to po pewnym czasie odstąpiłem od gier typu single player i zacząłem grać ze znajomymi tylko w sieci. Tam spodobała mi się rywalizacja z innymi, że zacząłem próbować sił razem se swoimi znajomymi na różnych turniejach. Grami w które zacząłem grać drużynowo są League of Legends, a samemu prowadziłem rozgrywki w Hearthstone'a. Od kilku lat właśnie z moją paczką jeździmy razem po różnych imprezach związanych z branżą gamingu. Imprezą na która jeździmy co roku jest PGA - Poznań Game Arena z której wynosimy nawet jakieś ciekawe fanty.
Na zdjęciu ja z jakimiś nagrodami z poprzedniego roku. Moje początku z esportem zaczęły się z 8 lat temu i na przestrzeni lat mogłem zaobserwować jak szybko zaczęło się to wszytko rozwijać. Chodź i tak nigdy nie zająłem jakiegoś wysokiego miejsca to ciągle taki sposób rywalizacji sprawia mi ogromną frajdę. Moim skromnym zdaniem w obecnym momencie najlepiej opłacalnymi sportami w Europie są piłka nożna i tenis, a zaraz za nimi będą właśnie sporty elektroniczne. Nagrody z turniejów i kontrakty które podpisują zawodowi gracze dorównują, a czasami przewyższają sumy z klasycznych sportów. Znalazłem na internecie także zdjęcie przedstawiające jak różniły się mistrzostwa świata w League of Legends w poszczególnych latach. Zdjęcie obejmuje sezony 2011-2014, a obecnie cała "ceremonia" otwarcia i przebieg mistrzostw zapiera dech w piersiach każdemu fanowi tej gry. Na dzień dzisiejszy totalnie nie interesuję się już grami które nie oferują rozgrywki z innymi graczami.

Pozdrawiam @kubston