NAJDZIWNIEJSZE MUZEA NA ŚWIECIE - #temaTYgodnia #16

in tematygodnia •  last year 

muzea.jpg


Jeżeli wydaje się Wam, ze widzieliście już wszystko i nic nie jest w stanie Was zaskoczyć to jesteście w błędzie. Też byłem! Toalety, tanie wina, ludzkie włosy czy może ... penisy wielorybów to tylko niewielki odsetek eksponatów, jakie możecie znaleźć w poniższym zestawieniu NAJDZIWNIEJSZYCH MUZEÓW NA ŚWIECIE. Miłej lektury.

Muzeum Toalet / Nowe Delhi / Indie


Źródło / Zdjęcie: tutaj

Zastanawialiście się kiedyś nad historia toalety? Pewnie nie, ale są ludzie, którzy temat dogłębnie zbadali i dzięki temu powstało MUZEUM TOALET. Wychodzi na to, że klozet na przestrzeni wieków znacznie ewoluował, zmieniał swój wygląd i co ważne, dawniej można go było nazwać dziełem sztuki! Wiem, że wydaje się to Wam nieco zabawne, ale jak widać ludzie maja różne pasje w życiu.

Twórca tego oryginalnego miejsca - dr Bindeshwar Pathak - poświęcił swoje życie na poznawaniu historii sedesów. Zbierał wszelkie możliwe informacje dotyczące modyfikacji i udoskonaleń w projektowaniu i funkcjonalności toalet. W muzeum można obejrzeć między innymi nocniki, różne meble toaletowe, bidety oraz klozety. Wszystko to było używane od 1145 roku do czasów nowożytnych. Nie zabraknie również w samej wystawie projektów toalet przyszłości.

Muzeum Tanich Win / Szklarska Poręba / Polska


Źródło / Zdjęcie: tutaj

Nie lada perełka dla wszystkich fanów mocnych trunków! MUZEUM TANICH WIN powstało w 2003 r. Jego siedzibą jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie, gdzie w podziemiach budynku możemy poznać historię napojów wyskokowych, nazywanych potocznie "jabolami" :)

Muzeum oferuje przegląd najsłynniejszych win owocowych. Jeżeli znane Wam są takie trunki jak np. "Komandos", "Bycza Moc" czy "Kuszące wisienki", to jak najbardziej jest to miejsce dla Was. Najważniejsza informacja! Zwiedzanie muzeum jest bezpłatne ale wcześniej trzeba umówić się telefonicznie.

Muzeum Zupek Chińskich / Yokohama / Japonia


Źródło / Zdjęcie: tutaj

Zupka chińska jak każdemu z nas się wydaje wcale nie powstała w Chinach. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni powstało to jakże popularne dzisiaj danie. To kilkupiętrowe muzeum znajduje się w Yokohamie w Japonii i możecie podziwiać tam ponad 3 tysiące opakowań z zupkami błyskawicznymi. Możecie również obejrzeć filmy, dzięki którym dowiecie się jak wygląda proces produkcji i poznacie ich historię oraz stworzyć swoją własną zupkę chińska w specjalnej kuchni!

"Pomysł rozpuszczalnej zupki błyskawicznej narodził się tuż po II wojnie światowej, gdy Momofuku Ando zauważył długą kolejkę ludzi, którzy stali przed uliczną budką serwującą zupę sojową z makaronem (jap. ramen). Sądził, że uda mu się stworzyć produkt, który będzie łatwo dostępny i pomoże zwalczyć chroniczne w powojennych czasach niedobory żywności. W muzeum znajduje się replika szopy, w której miał swoje laboratorium. Po licznych próbach, jego wynalazek pojawił się na rynku w 1958 roku."

Muzeum Fallologiczne / Islandia


Źródło: tutaj

Muzeum fallusów? Ależ i owszem. Na Islandii znajduje się takie oto cudo. Możecie tam zobaczyć ponad 215 penisów islandzkich ssaków. Znajdziecie tam wszystkie rozmiary, od tych małych np. Chomika, po te największe np. Wielorybie. Wiszą one na ścianach lub po prostu stoją oświetlone w gablotach. Tak dla ciekawskich penis kaszalota, waży 70 kg i ma 170 cm długości :)

Muzeum Włosów / Turcja


Źródło / Zdjęcie: tutaj

To chyba jedno z najdziwniejszych muzeów na świecie. W1979 roku niejaki Galip Körükçü wpadł na niecodzienny pomysł i zaczął kolekcjonować włosy. Na ścianach w jaskini w Avanas wisi ich ponad 16.000 i wszystkie są kobiece. Swoje włosy zostawiają tu także turyści. Co ważne muzeum wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. Muzeum cieszy się duża popularnością. Pomimo tego, że trochę przeraża, odwiedzają je tłumy turystów.

Muzeum Słoniny - Muzeum SALO / Lwów / Ukraina


Źródło / Zdjęcie: tutaj

Na Ukrainie słonina jest bardzo ceniona więc nie omieszkano stworzyć dla niej muzeum. Znajduje się ono w samym centrum Lwowa. Jeżeli macie ochotę obejrzeć ludzkie serce lub może piersi Wenus wykonane ze słoniny to koniecznie musicie zobaczyć muzeum SALO. Polecam pojechać tam w tłusty czwartek!

Muzeum Seksu / Amsterdam / Holandia


Źródło: tutaj

Od 1985 roku w Amsterdamie działa najstarsze na świecie muzeum seksu, Venustempel. Poznacie tutaj historię seksu i erotyki, od czasów starożytnych Greków po współczesność. W Erotic Museum, możemy m.in. podziwiać kartagińską lampę sprzed 2000 lat. Lampę ?! Tak, bo niewiele jest lamp w kształcie penisa. Fani przeróżnych "zabawek" także znajda tam coś dla siebie.

UWAGA: +18


Jak sami widzicie dziwnych miejsc na świecie nie brakuje. Powyższe zestawienie to tylko część "perełek" muzealnych. Sam o większości z nich nie wiedziałem, aż do dziś!

Które muzeum Waszym zdaniem zasługuje na miano najdziwniejszego ? :)

Wpis został opracowany w ramach Tematów Tygodnia ( #temaTYgodnia ) #16.
Temat 1: Museum Mayer van den Bergh

Źródełka wszelakie:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Muzeum tanich win to coś dla mnie

Nigdy nie słyszałem o muzeum tanich win. Muszę kiedyś odwiedzić.

Mieszkam 20 km od Szklarskiej Poręby, a w życiu nie słyszałam o muzeum tanich win! Odwiedzę na bank.

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by cyryrypa from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

You got a 35.71% upvote from @bearwards courtesy of @crypaf!