Neredeyse kesin' Ruslar 2019 İngiltere seçimlerine müdahale etmeye çalıştısteemCreated with Sketch.

in #technology2 years ago

Hükümet, neredeyse kesinlikle 2019 İngiltere genel seçimlerine yasadışı olarak edinilen belgeler yoluyla müdahale etmeye çalıştığını söyledi.

Dışişleri Bakanı Dominic Raab, İngiltere demokrasisine karışmak için yapılan herhangi bir girişimin "tamamen kabul edilemez" olduğunu söyledi.

TikTok Fenomeni

İngiltere-ABD ticaret tartışmalarına ilişkin belgeler çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve 2019 kampanyasında Labor tarafından kullanıldı.

Rusya'nın Birleşik Krallık demokrasisine daha geniş müdahalesi iddialarına ilişkin çok gecikmeli bir rapor önümüzdeki hafta yayınlanacak.

İşçi Partisi, "Rusya'nın veya herhangi bir yabancı gücün ülkemizin demokratik süreçlerine müdahale etme girişimini" kınadığını ve ulusun güvenliğini korumak için çalışma sözü verdiğini söyledi.

Hükümet, Rusların İngiltere'nin demokratik süreçlerine müdahale ettiği kesinliği ilk kez kabul etti.

Downing Street sözcüsü, Raab'ın açıklamasının zamanlamasının Rusya raporunun Parlamentonun İstihbarat ve Güvenlik Komitesi tarafından yayınlanmasını önleme amaçlı olduğunu "saçmalık" önerileri olarak reddetti.

Rusya'nın 'müdahale' raporu yayınlanacak
PM: İngiltere-ABD ticaret belgesi sızıntısının kaynağını bulmalıyız
Sızan ticari kağıtlardan öğrendiğimiz beş şey
2019 seçiminde, İşçi lideri Jeremy Corbyn, belgelerin Muhafazakarların NHS'yi ABD ile gelecekteki bir ticaret anlaşmasına dahil etmeyi planladıklarını kanıtladığını söyledi - hükümet tarafından reddedilen bir şey.

Hükümet, Ulusal Siber Güvenlik Merkezi'nin yardımıyla makalelerin kamuya nasıl girdiğine dair bir soruşturma başlattı.

Duyuru, bir grup ulusal güvenlik hizmetleri , Rus korsanlarının bir koronavirüs aşısı geliştirmeye çalışan kuruluşları hedef aldıkları konusunda uyardığı gibi geliyor .

'Kanıt yok'
Yazılı bir açıklamada Raab, belgelerin "2019 genel seçimlerinden önce yasadışı olarak alındığını ve sosyal medya platformu Reddit aracılığıyla çevrimiçi olarak yayıldığını" söyledi.

Diyerek şöyle devam etti: "Bunlar hiçbir çekişme kazandığında, yasadışı olarak edinilen materyali genel seçime kadar çevrimiçi ortamda tanıtmak için daha fazla girişimde bulunuldu."

Dışişleri bakanı, "genel seçimlere karşı geniş bir yelpazede Rus kampanyası olduğuna dair bir kanıt olmadığını" ancak "demokratik süreçlerimize müdahale etme girişiminin tamamen kabul edilemez olduğunu" söyledi.

Belgelerin nasıl elde edildiği hakkında bir ceza soruşturması sürüyor.

Forum web sitesi Reddit, düzeltilmemiş makalelerin "Rusya kaynaklı olduğu bildirilen bir kampanyanın bir parçası" olarak yüklendiğini söyledi.

"Koordinasyon paterni" gösteren 61 hesap askıya alındı.

Raab'ın açıklaması, İstihbarat ve Güvenlik Komitesi'nin önümüzdeki hafta yayınlanacak olan Rusya'nın müdahalesine ilişkin raporundan farklı.

Telif hakkıREUTERS
Resim yazısı
Dominic Raab daha geniş Rus müdahalesi kanıtı olmadığını söyledi
BBC güvenlik muhabiri Gordon Corera, komitenin raporunun, 2016 casus referandumuna ve 2017 genel seçimine olası müdahalelere odaklanarak, geleneksel casusluktan yıkılmaya kadar Rus faaliyetlerini incelediğini söyledi.

Bianca Ecem

Rapor, siber casusluk ve sosyal medya kampanyalarına ek olarak Rusya'nın para yoluyla etkisini de inceledi.

Yayındaki gecikme, raporun Muhafazakârlar için utanç verici detaylar içerdiğine, özellikle de partinin Rus bağışçılarına ilişkin olarak spekülasyonlara yol açtı.

Ancak bakan Jacob Rees-Mogg, duruşmanın Parlamentodan ayrılan birkaç komite üyesinin ve "doğru deneyim ve sorumluluk düzeyine sahip doğru kişilerin atanabilmesini sağlama" ihtiyacından kaynaklandığını vurguladı.

TikTok Followers En <-> Tr TikTok Takip Et ]

Rusya dışişleri bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, Raab'ın ifadesinin "belirsiz" ve "kafa karıştırıcı" olduğunu söyledi.

TikTok Followers

Yetkili, Raab'ın açıklamasında Rusya tarafından "tam ölçekli müdahale kanıtı" bulunmadığını ancak "bu tür bir girişim girişiminin kabul edilemez olduğunu" iddia ettiğini söyledi.

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.06
JST 0.040
BTC 37699.94
ETH 2480.52
USDT 1.00
SBD 4.05